Jaki jest najbezpieczniejszy samochód z napędem na wszystkie koła?

Napęd na wszystkie koła i bezpieczeństwo to dwa czynniki ściśle powiązane ze sobą, jeśli chodzi o wybór najbezpieczniejszych samochodów na drogach w dzisiejszych czasach. Jeśli spojrzeć na listę IIHS 2021 najbezpieczniejszych samochodów oferowanych w 2021 roku, wiele z nich posiada napęd na wszystkie koła, co czyni je potencjalnie najbezpieczniejszymi samochodami, jakie można obecnie kupić.

Począwszy od samochodów kompaktowych i przystępnych cenowo, Subaru Impreza została oceniona na najwyższym poziomie bezpieczeństwa pick, który jest drugim co do wielkości samochód może dostać w tych testach. Jednak Subaru Crosstrek Hybrid zdobył jeszcze wyższą ocenę top safety pick +, która jest najlepszą, jaką samochód może uzyskać w tych testach.

Nowa Toyota Camry z napędem na wszystkie koła jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów średniej wielkości dostępnych obecnie w sprzedaży, ponieważ również otrzymała ocenę top safety pick +. Zarówno Lexus ES350, jak i Mercedes Klasy C również oferują najwyższą ocenę bezpieczeństwa.

Jeśli wolisz SUV-y, Volvo XC40 jest najbezpieczniejszym kompaktowym SUV-em z napędem na wszystkie koła na rynku, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ Volvo zawsze było liderem w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów. Jeśli jednak wolisz większe SUV-y, koniecznie sprawdź Kia Telluride, ponieważ ona również oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Subaru Impreza

Subaru Impreza jest sedanem z napędem na wszystkie koła, który spełnia wiele wymagań dla większości klientów. Zaczyna się od około 20 tys. dolarów, jest standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła i wiele przydatnych technologii bezpieczeństwa, wygląda ładnie i jeździ przyjemnie. Jeśli chodzi o testy zderzeniowe, Subaru Impreza jest na samym szczycie segmentu.

  Czy powinienem kupić samochód elektryczny teraz, czy jeszcze poczekać?

Wszystko to oznacza, że Subaru Impreza jest prawdziwym najlepszym zakupem, jeśli chodzi nie tylko o niedrogie kompaktowe sedany, ale sedany w ogóle. Choć nie jest to może najbardziej luksusowy sedan na świecie, to jednak oferuje bardzo wiele, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę wyjściową.

Toyota Camry

Jeśli chodzi o niezawodność, Toyota jest na pierwszym miejscu wśród najbardziej niezawodnych marek samochodowych w historii. Nie oznacza to jednak, że Toyota produkuje samochody o jednym kunszcie, ponieważ istnieje wiele modeli Toyoty, które są również wyjątkowo bezpieczne, oferując przy tym napęd na wszystkie koła.

Toyota Camry jest właśnie to, a jeśli wziąć pod uwagę, że cena wejścia jest dość konkurencyjny dla samochodu z tego segmentu, to łatwo uzasadnić zakup nowego Camry. Nowa Camry wygląda dość ekscytująco wewnątrz i na zewnątrz, i można by wybaczyć, że myślisz, że kosztuje więcej niż to, co faktycznie robi.

Mercedes C-Class 4Matic

Mercedes Klasy C jest jednym z najpopularniejszych modeli Mercedesa od dziesięcioleci, co sprawia, że zrozumiałe jest, dlaczego Mercedes ma tendencję do znacznego ulepszania platformy z każdą kolejną generacją. Najnowsza Klasa C nie jest jeszcze dostępna na wielu rynkach, ale to sprawia, że last-gen Klasy C jest bardzo dużo.

Z całego trio niemieckich kompaktowych sedanów wykonawczych, Klasa C oferuje najwyższe standardy bezpieczeństwa, podczas gdy Audi A4 oferuje najlepszy system napędu na wszystkie koła. Jednak każdy z nich powinien być wystarczająco bezpieczny dla większości ludzi i w większości przypadków.

Volvo XC40

Volvo XC40 to kompaktowy SUV/crossover, co oznacza, że należy do najpopularniejszego obecnie segmentu samochodów. Wszystkie produkty Volvo zawsze były niezwykle bezpieczne, ponieważ Volvo szczyci się tym, że tworzy jedne z najbezpieczniejszych urządzeń transportowych na świecie.

  Jaki jest najwygodniejszy samochód dla seniora?

Choć XC40 nie jest ekscytującym samochodem, oferuje niezawodny napęd na wszystkie koła i najwyższy poziom bezpieczeństwa w samochodzie. Praktycznie każdy test, w którym brał udział XC40 otrzymał najwyższą możliwą ocenę, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych samochodów na świecie.

Kia Telluride

Kia jest ostatnio na fali, wypuszczając wiele modeli o wyższej jakości, a jednocześnie stosunkowo niedrogich, bezpiecznych i niezawodnych, a duży SUV Telluride nie jest inny. Dzięki bardzo atrakcyjnemu wyglądowi zewnętrznemu i wewnętrznemu, Kia Telluride przewyższa swoją wagą.

Ważne jest, aby pamiętać, że Telluride nie posiada napędu na wszystkie koła w standardzie, co oznacza, że będziesz musiał przejść na wyższy poziom wykończenia. Dziwne, że Kia nie wyposażyła Telluride w napęd na wszystkie koła w standardzie, ale należy pamiętać, że Telluride nie jest luksusowym SUV-em. Jeśli chcesz najbezpieczniejszego luksusowego SUV-a z napędem na wszystkie koła, wybierz Volvo XC90.

Sekcja FAQ

Jak napęd na wszystkie koła wpływa na bezpieczeństwo?

Samochody z napędem na wszystkie koła są zazwyczaj bezpieczniejsze, ponieważ oferują większą przyczepność bez względu na nawierzchnię. Jest to najbardziej widoczne na oblodzonych i zaśnieżonych nawierzchniach. Większość samochodów z napędem na wszystkie koła jest również wyposażona w zaawansowane oprogramowanie, którego zadaniem jest przekazywanie mocy w sposób przewidywalny i kontrolowany.

Wszystko to przekłada się na bardziej spójne i bezpieczniejsze wrażenia z jazdy. Należy jednak pamiętać, że samochody z napędem na wszystkie koła mogą czasami oferować fałszywe poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli nie wymienia się opon zgodnie z zaleceniami producenta.

  Co się stanie, gdy w samochodzie hybrydowym zabraknie baterii?

Czy napęd na wszystkie koła jest ważniejszy od kompletu porządnych opon zimowych?

System napędu na wszystkie koła jest mniej lub bardziej bezużyteczny, jeśli Państwa samochód nie jest wyposażony w porządny zestaw opon. Ponadto, ponieważ samochody z napędem na wszystkie koła są zazwyczaj cięższe, samochód z napędem na wszystkie koła bez kompletu porządnych opon może często wydawać się bardziej niebezpieczny. Najważniejsze jest, aby używać porządnych opon w swoim samochodzie, bez względu na to, czy jest to RDW/FWD, czy z napędem na wszystkie koła.

W miesiącach letnich konieczność posiadania porządnych opon nadal istnieje, ale nie jest tak ważna, jak w miesiącach zimowych. Aby być bezpiecznym przez cały rok, należy zawsze używać zalecanego zestawu opon dla każdej części sezonu.

Co sprawia, że samochód jest bezpieczny?

Na bezpieczeństwo samochodu składa się wiele aspektów, a większość z nich jest narzucona przez rząd, co oznacza, że producenci nie mogą sprzedawać samochodów, które nie spełniają określonych standardów bezpieczeństwa. Jest to minimalny poziom bezpieczeństwa, którego muszą przestrzegać wszystkie samochody, aby mogły być dostępne dla ogółu społeczeństwa.

Ponad to, zaawansowane rozwiązania programowe, takie jak zapobieganie kolizjom, wykrywanie pieszych i inne systemy ADAS są najważniejszymi czynnikami bezpieczeństwa dla współczesnych samochodów. Niektóre marki mają tendencję do oferowania własnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, które czasami są przydatne, a czasami są tylko sztuczkami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z