Jaki jest najbrzydszy samochód?

Mówi się, że piękno jest w oku patrzącego, ale niektóre samochody mają wygląd, który mogłaby pokochać tylko matka. Estetyka jest niezwykle subiektywna, ale istnieje kilka samochodów, które są uważane za okropnie wyglądające przez prawie każdego, kto ma dobry zestaw oczu.

Samochody takie jak Fiat Multipla i Pontiac Aztec są znane z tych właśnie powodów i trudno nie pomyśleć, że te dwa są nawet obiektywnie przerażająco wyglądające. O tytuł „najbrzydszego samochodu świata” rywalizują te dwie nielubiane barki, na pewno są inaczej zbudowane.

Samochody takie jak Toyota Mirai, Mitsuoka Nouera, Nissan Juke, Subaru Tribeca, Chrysler PT Cruiser i Nissan Juke są co najmniej wątpliwe. Ale niektóre wielomilionowe samochody marek skupionych na designie, jak Lamborgini Veneno i McLaren Senna, również budzą kontrowersje.

W końcu piękno jest subiektywne, więc trudno powiedzieć, czy ktoś ma rację, czy nie. Jednak wyżej wymienione samochody nie bez powodu znajdują się na szczytach internetowych list najbrzydszych samochodów.

Pontiac Aztec

Pontiac Aztec jest dość powszechnym widokiem w USA i wygląda jak amerykańska wersja Fiata Multipla, i prawdopodobnie jest to najbrzydszy wspólny samochód w USA. Interesujące jest to, w jaki sposób ten projekt został zatwierdzony.

Aztec został wypuszczony na rynek w 2000 roku i został rozsławiony przez ekscentrycznego głównego bohatera w jednym z najsłynniejszych programów telewizyjnych ery nowożytnej. Jednak można śmiało powiedzieć, że przedłużony czas spędzony w świetle reflektorów nie pomógł Aztecowi być niczym więcej niż brzydkim.

Fiat Multipla

Fiat Multipla jest dość popularnym samochodem, ale nie z właściwych powodów. Multipla to świetny samochód rodzinny z przestronną kabiną mogącą pomieścić do 6 pasażerów. Multipla jest wyposażona w mnóstwo schowków i uchwytów na kubki, a sufit jest niewiarygodnie wysoki, ale założenie rodziny posiadającej Multiplę jest osiągnięciem samym w sobie.
Multipla została wypuszczona na rynek w 1998 roku i wiele stron internetowych i magazynów motoryzacyjnych było całkowicie rozczarowanych, że w 2004 roku Multipla nie przypominała już „psychotycznej kaczki z kreskówki”. Multipla najlepiej sprzedawała się we Włoszech, co jest dość dziwne, biorąc pod uwagę, że Włochy dały nam Alfa Romeo, Ferrari, Maserati i Lamborghini.

  Czy samochody hybrydowe mogą być napędzane wyłącznie energią elektryczną?

Toyota Mirai

Toyota Mirai to naprawdę interesujący samochód, ponieważ jest napędzany wodorem i jest jednym z niewielu popularnych samochodów na wodór. Ale z tak kontrowersyjnym designem wydaje się, że zainteresowanie samochodami wodorowymi tylko spadło wraz z premierą Mirai.

Mirai ma dziwne proporcje, linie okien są niewiarygodnie wysoko, a załamania karoserii są tak wyraźne, że wygląda na to, że projektanci nie mogli się zdecydować, kiedy przestać go stylizować. Nie jest tajemnicą, że wiele współczesnych samochodów Toyoty jest nieco przestylizowanych, ale Mirai z 2014 roku z pewnością wynosi to na wyższy poziom.

Chrysler PT Cruiser

Chrysler PT Cruiser zawsze był samochodem tylko dla garstki nabywców. Cały język projektowania Chryslera „taniego samochodu wyglądającego na luksusowy” z lat 2000-tych zaowocował sporą liczbą dość nieestetycznie wyglądających samochodów.

Chrysler 300C był tanią podróbką Bentleya i był kupowany przez ludzi, którzy chcieli oszukać wszystkich, że posiadają luksusowy samochód. PT Cruiser czerpał inspirację z samochodów z przeszłości, ale połączył ją z najnudniejszym językiem projektowania lat 2000.

Lamborghini Veneno

Lamborghini Veneno jest niesamowite. Ten samochód jest limitowany do zaledwie kilku sztuk w wersji roadster i coupe, a cena wywoławcza wynosiła ponad 4 miliony dolarów. Można by pomyśleć, że za taką cenę łatwo o piękno, ale niekoniecznie jest to prawda.

Ten napędzany silnikiem V12 rasowy supersamochód albo się kocha, albo nienawidzi, ale prawie każdy ma na jego temat swoje zdanie. I prawdopodobnie tego właśnie chciało Lamborghini – uderzającego samochodu, który z pewnością będzie wywoływał dyskusje, gdziekolwiek się pojawi. I z pewnością im się to udało.

  Jaka jest żywotność samochodu hybrydowego?

McLaren SENNA

McLaren Senna to jeden z najzdolniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Język projektowy McLarena Senna był w dużym stopniu uzależniony od aerodynamiki i można śmiało powiedzieć, że Senna to bardziej funkcja niż forma.

I chociaż końcowy rezultat jest niesamowicie zdolnym samochodem, projekt był trochę nijaki. Senna jest po prostu zbyt toporna i niespójna, a duże tylne skrzydło z pewnością nie pomaga. Jest to szczególnie widoczne, jeśli weźmiemy pod uwagę poprzednika McLarena Senny, oszałamiającego McLarena P1.

FAQ Section

Jaki jest najpiękniejszy samochód, jaki kiedykolwiek powstał?

Piękno jest subiektywne, ale mało kto będzie się spierał z Mercedesem 300SL, Ferrari 250 GT CS, Astonem Martinem DB5 i Jaguarem E-Type, jeśli chodzi o konkursy piękności samochodów. Wybór najpiękniejszego samochodu jest o wiele trudniejszy niż wybór brzydkiego.

Samochody takie jak Bugatti Type 57 Atlantic, Alfa 8C 2900, Jaguar XK 120, Lamborghini Countach również walczą o tytuł najpiękniejszego samochodu w historii. Ale jest tak wiele pięknie wyglądających samochodów, że nie sposób wybrać tylko jeden.

Czy starsze samochody wyglądają lepiej niż współczesne?

Odpowiedź na to pytanie jest dość trudna. Ale można śmiało powiedzieć, że starsze samochody nie były tak skomplikowane i duże, a standardy bezpieczeństwa nie były tak wysokie jak teraz. Wiele współczesnych samochodów jest ofiarą przepisów i pewnie dlatego wiele osób uważa, że szczyt designu samochodów już minął.

A ludzie mają tendencję do doceniania starszych samochodów bardziej, ponieważ przypominają nam, jak to było kiedyś, trochę prostsze i mniej zagracone z technologią. Starsze samochody mają swoje własne historie i nie zanosi się na to, by miało się to powtórzyć.

  Jaki jest najlepszy i najdłużej działający samochodowy odświeżacz powietrza?

Czy współczesny design samochodów jest trochę zbyt przestylizowany?

Współczesny design samochodowy jest obecnie zdecydowanie zbyt przestylizowany. Samochody zaczynają wyglądać coraz bardziej podobnie, a tożsamość projektowa wielu producentów ciągle się zmienia. Wielu producentów samochodów oferuje te same elementy stylistyczne w całej gamie, co w pewnym sensie zmniejsza wyjątkowość niektórych modeli.

W połączeniu z coraz bardziej rygorystycznymi ograniczeniami i technologią EV, design samochodów może nawet stać się w dużym stopniu zależny od takich funkcji jak zasięg, aerodynamika i wydajność. To tylko potwierdza fakt, że szczytowe osiągnięcia w projektowaniu samochodów już dawno minęły.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z