Jaki jest najcichszy i najbardziej płynny samochód do jazdy?

Kiedy wsiadasz do samochodu, naturalnie chcesz, aby był on zarówno gładki, jak i cichy. Jeśli te czynniki są dla Ciebie ważne, nie jesteś sam. Szczególnie w przypadku długich podróży lub podróży w niektórych trudnych terenach, naturalnie chcesz prowadzić lub jeździć w samochodzie, który nie będzie wyboisty i który jest cichy podczas całej podróży. Podobnie jak wszystko inne związane z samochodami, istnieje wiele raportów drukowanych o najcichszych i najgładszych samochodów jazdy, ale ponieważ każdy z nich używa innych kryteriów, aby wymyślić z „zwycięzców”, to jest trudne dla każdego z tych badań, aby wymyślić jeden samochód, który jest zdecydowanie najbardziej płynne i najcichszy samochód.
To powiedziawszy, istnieje garstka samochodów, które mają tendencję do pop-up na każdej z tych list, po prostu dlatego, że są one tak dobre w zapewnieniu takiej gładkiej i cichej jazdy. W tym artykule przyjrzymy się trzem z tych pojazdów.

2020 Mercedes-Benz S Class ($94,250)

Jeśli twój budżet samochodowy jest nieograniczony i chcesz coś super cichego i super gładkiego, to jest to samochód do rozważenia. Jest to zazwyczaj najdroższy samochód na tych listach, i słusznie. Jeśli chodzi o luksus, niewiele samochodów są bardziej luksusowe lub opulentowany, co jest jednym z powodów, że jest zawsze zawarte w listach dla super luksusowych samochodów, takich jak jeden umieszczony co roku przez U.S. News & World Report. Niektóre z jego wielu niezwykłych cech to wykwintna kabina, która ma nawet siedzenia jak w salonie, najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa, skórzana tapicerka, panoramiczny szyberdach, elektryczne miękkie zamykanie drzwi, a nawet system stereo surround-sound, aby wymienić tylko kilka.
Posiada również 12,3-calowy system infotainment, integrację z aplikacjami na smartfony, bezprzewodowe ładowanie wszystkich urządzeń, podgrzewane fotele i elektryczną osłonę przeciwsłoneczną tylnej szyby. Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy, można by się spodziewać, że będzie on również super gładki i cichy – i miałbyś rację myśląc tak. Jednym z powodów, dla których tak się dzieje, jest fakt, że samochód jest bardziej aerodynamicznie zaprojektowany niż wiele innych pojazdów, nawet tych luksusowych. Taka konstrukcja oznacza, że samochód jest bardzo gładki i bardzo cichy, co doceniają wszyscy właściciele samochodów, zwłaszcza jeśli dużo podróżują.

  Jakie są najlepsze samochody sportowe pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

2020 Tesla Model S ($79,990)

Powodem, dla którego ten samochód jest zawsze na tych listach jest to, że jest zarówno super cichy wewnątrz i na zewnątrz, czyli pod maską, dzięki jego całkowicie elektrycznego układu napędowego. Biorąc pod uwagę, że jest to bardzo duży luksusowy samochód, który jest również pojazd elektryczny, Tesla Model S jest bardzo rozsądnie wycenione. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie jego cechy, które obejmują szybkie przyspieszenie, które jest lepsze niż wiele innych pojazdów luksusowych, napęd na wszystkie koła, najwyższy komfort, drugi do zera obsługi i zakres do 402 mil, co jest niesamowite dla pojazdu elektrycznego.
W rzeczywistości, 402-milowa zdolność jest prawie dwa razy tyle, co wiele samochodów elektrycznych oferują, a jednym z powodów, dla których jest tak cichy jest to, że nie ma standardowego silnika, aby wszystkie zwykłe odgłosy samochodu i drogi. Oprócz tego wszystkiego, Model S ma elegancko wyglądające wnętrze, w którym wygodnie siedzi pięć osób, dużo przestrzeni ładunkowej i najnowocześniejsze technologie, które sprawiają, że czuje się jak samochód przyszłości. Kiedy zobaczysz listę najlepszych luksusowych samochodów hybrydowych i elektrycznych, Model S zawsze się na niej znajdzie.

2021 Subaru Outback ($26,795)

Chociaż ten pojazd jest wagonem, może konkurować z każdym kompaktowym SUV-em tam na zewnątrz. Jest wyposażony w napęd na wszystkie koła, zapewnia płynną i zrównoważoną jazdę, ma dobre zdolności terenowe i radzi sobie lepiej niż wiele osób oczekuje od tego typu samochodu. Ma również wspaniałe wnętrze, które obejmuje dwa rzędy przestronnych siedzeń, wysokiej jakości materiały, dużo przestrzeni ładunkowej i mnóstwo funkcji technicznych. Jeśli chodzi o oceny w testach zderzeniowych, oferuje jedne z najmocniejszych ocen na rynku.
Subaru Outback jest wyposażony w łączność z aplikacjami na smartfona, całkiem fajne zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, a nawet system przypominania o zajęciu tylnego siedzenia. Kiedy weźmiemy pod uwagę, że ten samochód posiada również takie cechy, jak skórzana tapicerka, podgrzewane fotele z przodu i z tyłu, system audio Rockford Fosgate, elektrycznie sterowana klapa bagażnika bez użycia rąk oraz wentylowane przednie fotele, zrozumiemy, dlaczego jest tak wysoko oceniany w wielu różnych dziedzinach, nie tylko pod względem tego, jak cicho i płynnie jeździ.

  Jakie samochody są najłatwiejsze w obsłudze?

Dlaczego te samochody są tak ciche?

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do tego, że luksusowe samochody są cichsze niż ich standardowe odpowiedniki. Po pierwsze, silniki w tych pojazdach są zazwyczaj większe niż zwykle, co sprawia, że jazda jest bardziej wydajna, a także cichsza. Po drugie, większa kabina daje kierowcy i pasażerom dużo więcej miejsca, co również przyczynia się do ciszy w pojeździe. Wreszcie, jakość funkcji, które są już zaawansowane, sprawia, że jazda jest znacznie bardziej płynna i cicha. Co ciekawe, jak widać na przykładzie powyższych trzech pojazdów, nie trzeba koniecznie kupować drogiego, luksusowego pojazdu, aby uzyskać cichą i płynną jazdę.
Wielu producentów standardowych samochodów (takich jak wspomniane wcześniej Subaru) produkuje obecnie samochody, które obiecują gładką i cichą jazdę. Oznacza to, że nie trzeba już płacić 50.000 dolarów lub więcej tylko po to, aby uzyskać samochód, który jest wygodny i nie hałaśliwy. Mówiąc o samochodach, nie musisz również kupować sportowego samochodu tylko po to, aby uzyskać luksusowy pojazd. Luksusowe pojazdy mogą być sedanami, samochodami sportowymi, wagonami i SUV-ami. Kluczem jest, aby zrobić swoje due diligence i zrobić kilka badań, tak, że można znaleźć samochód, który jest rozsądnie wycenione i którego opis pozwala wiedzieć, że jest to cichy i gładki jazdy pojazdu, który będzie cieszyć się od tego momentu do przodu.
Wystarczy sprawdzić cechy pojazdu, zwłaszcza high-tech funkcji, tak, że w końcu jeden, który zaspokoi potrzebę gładkiej i super cichego samochodu w końcu.

  Co jest złego w samochodach elektrycznych?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z