Jaki jest najdroższy Mercedes?

Jaki jest najdroższy Mercedes?

Mercedes to producent samochodów znany z tworzenia wyjątkowych pojazdów oferujących wiodące w branży innowacje, ekskluzywny wizerunek marki i niezrównany komfort. Oczywiście, aby marka samochodowa mogła spełniać tak wysokie standardy produkcyjne, w jej produkcję wpompowuje się mnóstwo pieniędzy na badania i rozwój.
Najdroższy standardowy nowy Mercedes na rynku to Maybach GLS SUV, którego cena zaczyna się od około 200 000 dolarów. Jeśli jednak wolisz hipersamochód, nowy Mercedes-AMG Project ONE będzie wkrótce dostępny za 2,72 miliona dolarów.

Mercedes oferuje samochody dla prawie każdego segmentu, a każdy z tych samochodów jest zbudowany według standardów Mercedesa. W procesie produkcji trzeba ponieść wiele kosztów, a wszystkie one znacznie podnoszą cenę. Mimo to Mercedesowi wciąż udaje się dominować na rynku samochodów luksusowych.

Najdroższy SUV Mercedesa: Maybach GLS

Jeśli chodzi o trendy w motoryzacji, SUV-y stają się coraz bardziej popularne, a wiele marek samochodów zaczęło produkować SUV-y dla każdego segmentu rynku. Jeśli chodzi o Mercedesa, obecnie istnieje 9 różnych SUV-ów do wyboru.
Najdroższym SUV-em Mercedesa jest Mercedes Maybach GLS kosztujący około 200 tys. dolarów lub więcej, w zależności od opcji, które można dodać, a opcji jest mnóstwo. Maybach jest pod marką Mercedesa, która produkuje najbardziej luksusowe samochody w gamie produktów Mercedesa.
GLS oferuje niezrównane bogactwo na czterech kołach, zawieszenie specjalnie dostrojone do niczego innego poza komfortem, a także dużą liczbę chromowanych elementów wykończenia, aby podkreślić oznaczenie marki premium.
Jeśli śledzisz trendy we wszechświecie kupowania samochodów, prawdopodobnie jesteś dość dobrze zaznajomiony z legendarnym Mercedesem G wagon, który zajmuje drugie miejsce dla najdroższego SUV-a Mercedesa. Klasa G jest jednym z najbardziej kultowych SUV-ów, jakie kiedykolwiek powstały, a G63 wyprodukowany przez AMG oferuje najlepsze wrażenia z jazdy klasą G za około 160 tys. dolarów.

  Czy powinienem zabezpieczyć mojego Mercedesa przed rdzą?

Najdroższe sedany Mercedesa: S-klasa i AMG

Mercedes oferuje niesamowite SUV-y, ale sedany są chlebem i masłem, jeśli chodzi o oferty Mercedes. Na przestrzeni dziejów Mercedes wciąż udoskonalał szeroką gamę różnych sedanów do poziomu wiodącego w branży, a taki niezrównany postęp wiąże się z wysoką ceną.
Najbardziej luksusowym, najbardziej bogatym i najbardziej ekskluzywnym sedanem Mercedesa jest bez wątpienia legendarna klasa S. Mercedes udoskonala klasę S od późnych lat 50-tych, a siódma generacja klasy S została niedawno wypuszczona na rynek.
Cena bazowa dla nowo wydanego podstawowego poziomu klasy S wynosi około 110 tys. dolarów, a cena może się nawet podwoić, gdy Maybach i AMG zaczną produkować swoje warianty z pluszowymi wnętrzami i silnikami zionącymi ogniem.
Większość modeli Mercedesa jest produkowana we własnym zakresie, a następnie wysyłana do AMG w celu leczenia AMG. 4-drzwiowe coupe GT 63 S jest w całości produkowane przez AMG. Oferuje sportowe osiągi na poziomie samochodu i 4 miejsca z 4 drzwiami. Cena samochodu zaczyna się od około 160 tys. dolarów, a po wyposażeniu go w dodatkowe opcje cena wzrasta do niebotycznych poziomów.

Sportscars and Supercars

Ekskluzywność i ograniczona produkcja to dwa główne powody, dla których niektóre modele Mercedesa kosztują trzykrotnie więcej niż zwykłe sedany. Produkcja samochodów jest niezwykle kosztowna, dlatego też przemysł samochodowy rzadko oferuje konkurencyjne nowe marki.
Niewprowadzony jeszcze na rynek hipersamochód Mercedesa o nazwie Project ONE oferuje technologię Formuły 1, czyli silnik z mistrzowskiego bolidu Formuły 1. Zapewni hiper-wydajność z prędkością maksymalną na północ od 350km/h (217 mph). Ten hipersamochód Mercedesa nie jest tani. Mercedes planuje wyprodukować tylko 275 sztuk, a cena wyniesie 2,72 miliona dolarów.
Ale, jeśli myślisz, że Projekt 1 jest najdroższym Mercedesem w historii, to nie jest, nawet nie jest blisko. W 2013 roku Mercedes Benz W196 z 1954 roku został sprzedany za ponad 29 milionów dolarów. Sportowe samochody Mercedesa, takie jak roadster Mercedes Benz 540K z 1936 roku i legendarne coupe 300SL również sprzedają się za wiele milionów dolarów.

  Niezawodność Mercedes vs BMW, która jest bardziej niezawodna?

FAQs o drogich samochodach

Co sprawia, że samochody są drogie?

Duży wpływ na ceny samochodów ma liczba wyprodukowanych egzemplarzy. Produkcja samochodów jest kosztowna, więc jeśli producent planuje wyprodukować tylko kilka egzemplarzy danego modelu, ceny liczone w milionach dolarów są dość powszechne. Jeśli samochód jest dość powszechny, wtedy amortyzacja kosztów na samochód jest dość tania, a to obniża cenę w wyniku.
Oprócz liczby produkcji i wyłączności, drogie samochody mają tendencję do być potężne i luksusowe. Producenci tacy jak Mercedes mają tendencję do oferowania modeli o wysokiej wydajności przez AMG, a wszystkie z nich kosztują więcej niż ich „regularne” odpowiedniki.
To samo dotyczy gamy produktów Maybach. Samochody marki Mercedes Maybach są o wiele droższe ze względu na ekskluzywny charakter, wysokiej klasy materiały i luksusowe wyposażenie.
W XXI wieku samochody muszą oferować ogromną liczbę różnych funkcji bezpieczeństwa, aby tylko legalnie wejść na rynek. A rynek jest ostra gra z wielu różnych wielkich marek stale pracuje nad poprawą swoich produktów, a koszty, nadal szybko wzrastać.

Jak wygląda amortyzacja drogich modeli Mercedesa?

Amortyzacja drogich modeli Mercedesa jest różna. Wydawać by się mogło, że ekskluzywne samochody, których zakup wiąże się z wysokimi kosztami, nie tracą na wartości, ponieważ rynek nigdy nie jest nimi nasycony, ale nie zawsze tak jest.
Niektóre modele, takie jak 10-letni top-of-the-line S-klasa jest jednym z najbardziej poważnie amortyzowane samochody w istnieniu, w niektórych przypadkach, skutki amortyzacji może golić off więcej niż 90% oryginalnej wartości samochodów.
Klasa S zawsze była punktem odniesienia dla luksusu i technologii w segmencie flagowych samochodów limuzynowych, ale inni producenci mają tendencję do nadrabiania zaległości, a nowe klasy S przychodzą i odchodzą. Te powody, plus dość wątpliwa niezawodność, powodują, że starsze S-klasy biorą ogromne spadki, jeśli chodzi o cenę lub atrakcyjność są uważane.
Z drugiej strony, niektóre klasyki Mercedesa mają tendencję do sprzedaży za więcej niż pierwotna cena. Wszystko zależy od rynku samochodowego, a popyt na niektóre przykłady ma tendencję do zmiany w miarę upływu czasu.
Supersamochody Mercedes również nigdy tak naprawdę nie cierpią na wielką deprecjację. Ich wartość nigdy nie jest stała. Ceny wciąż się wahają, ale w końcu wyrównują się na poziomie, który rynek uzna za odpowiedni. Generalnie jednak nie tracą one zbyt wiele na wartości.

  Jaki jest najlepszy Mercedes pod względem oszczędności paliwa?

Jakie są najdroższe samochody wszech czasów?

Najdroższym nowym samochodem, jaki kiedykolwiek został sprzedany, jest Bugatti La Voiture Noire. Samochód ten kosztuje około 19 milionów dolarów. Powodem tak wysokiej ceny jest fakt, że Bug ten jest limitowaną edycją. Wyprodukowany zostanie tylko jeden egzemplarz.
Najdroższym używanym samochodem sprzedanym na aukcji jest Ferrari 250GTO. Ten rasowy samochód wyścigowy prancing horse z 1962 roku sprzedał się za ponad 48 milionów dolarów w 2018 roku na aukcji RM Sotheby’s w Monterey. Dla pewnego kontekstu, niektóre kraje, takie jak Tuvalu, mają PKB niższe niż cena samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z