Jaki jest najlepszy czas na zakup Mercedesa?

Jaki jest najlepszy czas na zakup Mercedesa?

Zakup Mercedesa może być kosztowny. Jeśli jednak trafisz na odpowiedni moment w roku, możesz uzyskać rabat i zaoszczędzić trochę gotówki.

Najlepszym momentem na zakup Mercedesa jest koniec roku. Nie ma znaczenia, czy kupujesz nowy lub używany samochód, nadal będzie można uzyskać najlepsze oferty. Innym świetnym momentem na kupno samochodu jest koniec każdego kwartału. Sprzedawcy i dealerzy samochodowi pracują, aby osiągnąć swoje cele kwartalne.
Oprócz pory roku, trzeba będzie również sprawdzić model samochodu, nowy model rollout, i koniec projektu samochodu. Na przykład modele Klasy E i Klasy C oferują znacznie niższe rabaty niż Klasa S i Klasa G.

Najlepszy czas na zakup Mercedesa

W grudniu

Grudzień to najlepszy czas w roku na zakup nowego lub używanego Mercedesa. Dzieje się tak dlatego, że dealerzy samochodowi i sprzedawcy oferują znacznie niższe ceny, ponieważ chcą osiągnąć swoje cele sprzedażowe na koniec roku. Ponadto większość nowych modeli Mercedesa jest wprowadzana na rynek wiosną lub jesienią.

W poniedziałki

Jeśli chodzi o dni tygodnia, poniedziałki są najlepszym czasem na zakup Mercedesa. Sprzedawcy samochodów i dealerzy są bardziej skłonni do słuchania Ciebie. Dlatego można negocjować i uzyskać niesamowitą ofertę. Ale w weekendy, są bardzo zajęci i mogą nie zaoferować dobrego rabatu.

Pod koniec miesiąca

Zakupy dla Twojego wymarzonego Benza będą nieco tańsze pod koniec miesiąca niż na początku. Dealerzy będą pracować, aby osiągnąć swoje miesięczne cele i dlatego dadzą Ci lepszy rabat.

Na początku roku

Jeśli dealer samochodowy nie osiągnie swojego celu sprzedaży w listopadzie i grudniu, może przedłużyć ofertę do początku roku. Zwykle trwa to od 1 do 4 stycznia. Tak więc, jeśli przegapiłeś świetne oferty na Mercedesa pod koniec roku, wciąż masz szansę na początku stycznia.

  Które modele Mercedesa mają ozdoby na masce?

Miesiąc maj

Miesiąc maj zbiega się z weekendem Memorial Day. W ten weekend oferowanych jest wiele promocji, a wielu dealerów Mercedesa zapewnia również zachęty. Jest to również dobry czas na zakup SUV-a Mercedesa, ponieważ będziesz zaznajomiony z samochodem, zanim zła pogoda wróci dookoła.

Miesiąc listopad

Oprócz grudnia, listopad to kolejny świetny czas na zakup nowego lub używanego samochodu marki Mercedes. Jest to największe święto zakupów, ponieważ zbiega się z Czarnym Piątkiem. Dealerzy zapewniają najlepsze oferty, ponieważ ludzie są w szale wydatków.
Ponadto wielu dealerów Mercedesa przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowych modeli Mercedesa, więc starają się pozbyć starych modeli. Dlatego właśnie w październiku i listopadzie można uzyskać doskonałe oferty. Niemniej jednak w tym czasie należy trzymać się z daleka od SUV-ów i Crossoverów, ponieważ cieszą się one dużym popytem.

Na koniec każdego kwartału

Jeśli nie chcesz czekać do końca roku, aby uzyskać najlepsze oferty na Mercedes-Benz, powinieneś kupić pod koniec jednego z pozostałych trzech kwartałów roku. Wielu dealerów samochodowych i sprzedawców pracuje z celami. Dlatego też mają oni tendencję do oferowania kwartalnych rabatów. Koniec każdego kwartału przypada na miesiące: marzec, czerwiec, wrzesień i grudzień.
Poczekaj kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek nowego modelu samochodu
Producenci zawsze wymyślają nowe modele samochodów każdego roku. Jeśli jesteś zainteresowany określonym modelem samochodu, ale nie możesz sobie na niego pozwolić, możesz poczekać na wprowadzenie nowego modelu samochodu przed jego zakupem. W tym czasie o poprzednim modelu będzie mniej szumu, a jego cena nieco spadnie.

  Jakie są sportowe modele Mercedesa?

Kiedy jesteś gotowy

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy czas na zakup samochodu jest wtedy, gdy jesteś gotowy. Nie musisz brać kredytu ani kupować samochodu, którego nie chcesz z powodu dobrej oferty. Kup samochód, kiedy jesteś gotowy, abyś mógł odejść z samochodem swoich marzeń, a nie tylko z powodu zniżki.

Częste pytania o to, kiedy kupić nowy samochód

Jaki jest najgorszy czas na kupno Mercedesa?

Najgorszy czas na zakup Mercedesa to początek miesiąca lub koniec tygodnia, np. piątek lub sobota. Dealerzy samochodowi nie mają presji, aby dawać doskonałe oferty na początku miesiąca lub podczas weekendów, kiedy są bardzo zajęci.

Jaki jest najlepszy czas na zakup nowego Mercedesa-Benz?

Najlepszym momentem na zakup nowego Mercedesa jest koniec roku lub początek roku. Wynika to z faktu, że wielu dealerów samochodowych i sprzedawców stara się w tym czasie osiągnąć swoje cele. Oferta zazwyczaj rozciąga się na początek nowego roku (od 1 do 4 stycznia), jeśli nie osiągną oni swoich celów sprzedażowych w grudniu.

Jaki jest najlepszy czas na zakup używanego Mercedesa-Benza?

Jeśli szukają Państwo używanego Mercedesa w wyjątkowej cenie, warto rozważyć zakup samochodu w marcu lub we wrześniu. Ponieważ w tych miesiącach przypada szczyt sprzedaży nowych samochodów, dealerzy będą mieli do sprzedania mnóstwo używanych aut. W rezultacie, można łatwo negocjować z dealerami i znaleźć swój wymarzony samochód po nieco niższej cenie.

Jaki jest najlepszy dzień tygodnia na zakup samochodu?

Dealerzy samochodowi lub sprzedawcy samochodów mogą mieć różne ceny w różne dni tygodnia. Jednakże, ponieważ sprzedawca nie wie, czego może się spodziewać w ciągu tygodnia, najlepsze oferty są oferowane w poniedziałki. Dlatego też, jeśli chcą Państwo uzyskać najlepszą ofertę na nowy samochód, poniedziałek jest najlepszym dniem na negocjacje.

  Który samochód jest tańszy w utrzymaniu, BMW czy Mercedes?

Jaki jest najgorszy miesiąc na zakup Mercedesa?

Miesiąc luty to najgorszy czas na zakup nowego Mercedesa. Według MSRP, luty ma najmniejszy rabat na poziomie około 5,7%. Poza tym, sprzedaż w tym czasie jest bardzo wolna, co również przyczynia się do niewielkiego oferowanego rabatu.

Zrób swoje badania i kupuj, kiedy jesteś przygotowany

Najlepszym momentem na zakup Mercedesa jest czas, kiedy jesteś gotowy i nie musisz czekać na rabat lub jakiekolwiek oferty. Samochody marki Mercedes nie są tanie i powinieneś je kupić, kiedy jesteś na to gotowy. Jeśli chcesz zniżki lub uzyskać wspaniałe oferty, należy kupić samochód w grudniu lub na początku stycznia.
Osoby szukające najlepszych ofert na używane samochody Mercedes powinny poczekać do marca lub września, aby uzyskać najlepsze oferty. Jednak oczekiwanie na oferty samochodów oznacza posiadanie mniejszej liczby wyborów samochodów. Ponadto, trzeba będzie przejść na nowsze modele samochodów, ponieważ zazwyczaj nie są one wyposażone w rabaty.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z