Jaki jest najlepszy i najdłużej działający samochodowy odświeżacz powietrza?

Dla niektórych samochodowe odświeżacze powietrza to pozostałości przeszłości, ponieważ wiele nowszych samochodów wyposażonych jest w różnego rodzaju dozowniki zapachu. Mercedes nazywa to systemem Air Balance i obejmuje on odświeżacz montowany w schowku na rękawiczki, który jest emitowany przez otwory wentylacyjne klimatyzacji.

Jednak zdecydowana większość właścicieli samochodów w dzisiejszych czasach nie zna jeszcze takiego luksusu, a zwykły odświeżacz powietrza jest nadal najczęstszym sposobem maskowania nieprzyjemnych zapachów w samochodzie. Wśród tak szerokiej gamy dostępnych rodzajów odświeżaczy powietrza, niektóre z nich są lepsze od innych.

Najbardziej powszechnym i kultowym typem odświeżacza powietrza jest stare dobre drzewko zawieszone na lusterku wstecznym. Oprócz nich, wiele płynnych odświeżaczy powietrza jest również dostępnych w formie zamontowanej na wylocie klimatyzacji lub po prostu zawieszonej na lusterku wstecznym.

Obecnie można również zdecydować się na zapachy w puszkach, które są przeznaczone do rozpylania na tapicerkę. Innym dość popularnym typem odświeżacza powietrza jest odświeżacz typu plug-in, który podłącza się do zapalniczki samochodowej.

Samochodowe dozowniki zapachów

Jest kilka marek samochodów, które korzystają z tej metody, ale to Mercedes zapoczątkował ten trend. Kilka lat temu Mercedes postanowił zainwestować w olfaktoryczne dobro i powstał cały dział zajmujący się wymyślaniem ciekawych i czarujących zapachów.

Mercedes zazwyczaj wysyła samochód z tylko jeden zapach, ale można zdecydować się na zakup więcej przez dealera Mercedes za około 100-150 dolarów. Słynne są takie zapachy jak Downtown Mood, Sports Mood, czy Nightlife Mood.

  Który samochód ma najlepszy system wspomagania parkowania?

Pakiet Mercedes Air Balance kosztuje około 350 dolarów, ale zawiera również system oczyszczania powietrza. Wygląda na to, że wielu właścicieli Mercedesa zdecydowało się na tę opcję, ponieważ nie kosztuje ona tak dużo, jak Mercedes ma tendencję do pobierania opłat za „niepotrzebne, ale luksusowe” opcje.

Warto wspomnieć, że wiele marek samochodów albo już to robi, albo ma taki zamiar. Nawet Toyota stwierdziła kilka lat temu, że planuje włączyć dozowniki zapachu powietrza do swoich nowszych samochodów.

Odświeżacze powietrza z tektury i klipsów do kratek wentylacyjnych

Kartonowy odświeżacz powietrza jest zdecydowanie najbardziej znanym typem samochodowego odświeżacza powietrza i prawie każdy pamięta, że widział go w dzieciństwie. To powiedziawszy, obecnie te typy odświeżaczy powietrza nie są tak powszechne, jak kiedyś, ale jest kilka z nich wciąż puka o.

Wspaniałą rzeczą w kartonowych odświeżaczach powietrza jest to, że nie kosztują one aż tak wiele. Co więcej, można je łatwo zainstalować i odinstalować. Jednak nie trwają one tak długo i mają tendencję do bycia zbyt agresywnymi, ponieważ nie trwają zbyt długo.

Z drugiej strony, odświeżacz powietrza z klipsem wentylacyjnym jest najprawdopodobniej najbardziej dyskretnym i najprostszym sposobem blokowania niechcianych zapachów klimatyzacji. Te typy odświeżaczy powietrza są kompaktowe i nie są zbyt agresywne, a także mają tendencję do długotrwałego działania.

Kiedykolwiek uruchomisz klimatyzację, zapach jest uwalniany. Jeśli jednak chcesz, aby klimatyzacja dmuchała bez wydzielania zapachu, możesz ją łatwo usunąć.

  Jaki jest najbardziej niezawodny 10-letni samochód?

Odświeżacze powietrza w puszkach/sprayu i odświeżacze powietrza podłączane do prądu

Odświeżacze powietrza w puszkach są nieco kłopotliwe w użyciu, ponieważ wymagają od ciebie precyzyjnego określenia, ile zapachu chcesz uwolnić. Mogą też być czasem zbyt kłopotliwe w użyciu, a nawet rozlewać się na wnętrze.

Nawet jeśli, jeśli zainwestujesz w stosunkowo wysokiej jakości odświeżacz powietrza po puszce, mogą one trwać długo. Częściej niż nie, tego typu odświeżacze powietrza są umieszczane w cupholder, ale można również przenieść go gdzieś indziej, jeśli chcesz.

Plug-in odświeżacze powietrza są zaprojektowane tak, aby ogrzać ciecz zapachową przed uwolnieniem zapachu. Oznacza to, że te rodzaje odświeżaczy powietrza zazwyczaj działają tylko wtedy, gdy silnik samochodu jest uruchomiony. Ich wielką wadą jest fakt, że nie można używać zapalniczki do niczego innego, gdy używa się odświeżacza powietrza.

Odświeżacze powietrza w sprayu są również czasami produkowane specjalnie dla samochodów. Te powinny być używane na żądanie, co oznacza, że należy spryskać obszar, który emituje niechciane zapachy. Są one znane z tego, że są dość agresywne, więc lepiej traktować je lekko.

Dział FAQ

Jak często powinienem wymieniać odświeżacz powietrza?

Wszystko zależy od rodzaju odświeżacza powietrza, którego używasz. Jeśli używasz jednego z tych kartonowych odświeżaczy powietrza, są szanse, że będziesz musiał je wymienić w ciągu miesiąca lub dwóch, ponieważ nie działają one tak długo.

Większość odświeżaczy powietrza posiada pisemną instrukcję, jak używać odświeżacza powietrza i jak długo powinien on działać. Jednak czasami najlepiej jest po prostu użyć swojego nosa. Jeśli więc nie możesz już zauważyć zapachu, powinieneś go zmienić lub wykonać test Covid.

  Jaki jest najbardziej ekonomiczny hybrydowy SUV?

Czy odświeżacz powietrza zawieszony na lusterku wstecznym jest nielegalny?

Według niektórych stanów, nielegalne jest wieszanie czegokolwiek na lusterku wstecznym, jeśli może to utrudniać widoczność. W związku z tym, odświeżacze powietrza w kształcie drzew są uznawane za elementy ograniczające widoczność i są nielegalne w stanach takich jak Wirginia.

Jednakże, niektóre mniejsze odświeżacze zawieszane na lusterku wstecznym nie są nielegalne. Zawsze najlepiej skonsultować się z przepisami, zanim zdecydujesz się zainwestować w odświeżacz powietrza jakiegokolwiek rodzaju. Nawet jeśli mało kto o tym wie, to i tak jest to faktem.

Czy powinienem zdecydować się na mocniejszy czy łagodniejszy zapach samochodu?

Najczęściej jest to kwestia osobistych preferencji. Jednakże, bardziej agresywne zapachy są znane powodować bóle głowy, a oni również mogą sprawić, że mdłości po długiej ekspozycji. Z drugiej strony, łagodne zapachy są prawie niezauważalne po kilku minutach wewnątrz samochodu. Zawsze najlepiej jest znaleźć środek pomiędzy tymi dwoma.

Niektóre odświeżacze powietrza mogą być również regulowane, i pozwalają zdecydować, ile zapachu chcesz. Jako takie, te są prawdopodobnie będzie twój najlepszy zakład, mimo że czasami kosztują trochę więcej pieniędzy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z