Jaki jest najlepszy kabriolet z 4 siedzeniami?

Kabriolety wymagają kompromisów, jeśli chodzi o praktyczność, komfort i osiągi, ale ci, którzy chcą mieć kabriolet, tak naprawdę się tym nie przejmują. Po tym wszystkim, zdecydowana większość właścicieli kabrioletów posiada wiele samochodów, a oni tylko używać swoich kabrioletów, kiedy czują się jak to zrobić.

Tak czy inaczej, większość ludzi nie ma możliwości ani nie chce posiadać wielu samochodów, jeśli nie jest to konieczne. Oznacza to, że kabriolety z 4 miejscami mogą być warte rozważenia, jeśli chcesz zabrać całą rodzinę na piękną letnią wycieczkę, ponieważ kabriolety z 4 miejscami nie są tak niepraktyczne, jak mogłoby się wydawać.

Nowe BMW serii 4 kabriolet jest prawdopodobnie najlepszym kabrioletem z 4 miejscami do siedzenia, jaki można kupić w dzisiejszych czasach, a tuż za nim plasuje się Audi A5 i ostatni model Mercedes Benz klasy S kabriolet. Jeśli chcesz pójść na całość, koniecznie sprawdź pięknie wyglądający kabriolet BMW serii 8.

Jeśli uwielbiasz duże, ryczące silniki, koniecznie sprawdź Forda Mustanga GT Convertible. Te 4-miejscowe kabriolety są najlepsze, jeśli chodzi o współczesne 4-miejscowe kabriolety, co oznacza, że nie musisz iść na kompromis, jeśli zdecydujesz się na któryś z nich.

BMW serii 4 kabriolet

Nowo wydana generacja BMW G22 serii 4 cabrio jest jednym z najlepszych współczesnych BMW, jakie można kupić za pieniądze. Chociaż stylistyka może być dla niektórych nieco kontrowersyjna ze względu na zbyt proporcjonalne przednie kratki nerek, nikt nie może zaprzeczyć, że kabriolet serii 4 to poza tym naprawdę dobrze wyglądający samochód.

  Najlepsze używane samochody dla pierwszego samochodu

Oprócz dobrego wyglądu, kabriolet serii 4 oferuje wszystkie nowoczesne udogodnienia, których można oczekiwać od kompaktowego sedana, nie rezygnując przy tym zbytnio z komfortu. Podwozie jest w większości zestrojone do płynnej, ale zwinnej jazdy, która powinna zadowolić entuzjastów samochodów i entuzjastów luksusu.

Audi A5 kabriolet

Audi A5 cabrio jest największym rywalem dla nowego BMW serii 4 cabrio, ponieważ jego cena jest o wiele bardziej przystępna. Możesz dostać ledwo używany kabriolet A5 za ułamek ceny zupełnie nowego kabrioletu serii 4 i to właśnie sprawia, że A5 jest tak kuszący.

Jednakże, G22 BMW serii 4 jest zupełnie nowym samochodem, a najnowsze Audi A5 jest tylko w połowie cyklu odświeżenia, co oznacza, że nowy A5 powinien być technicznie co najmniej tak dobry jak nowy G22 BMW. Jednak A5 jest bardziej zorientowanym na komfort krążownikiem i nie jest tak dynamiczne jak seria 4.

Mercedes Benz S-Class Convertible

Najlepszym 4-miejscowym dużym kabrioletem jest Mercedes Benz S-Class cabrio. Nawet jeśli nie będzie nowej Klasy S Coupe, to odchodząca jest tak dobra, że z łatwością dorównuje temu, co oferuje wiele współczesnych 4-miejscowych kabrioletów.

Kabriolet Klasy S jest największym kabrioletem tutaj, co sprawia, że jest to piękny samochód do podróżowania, jeśli cenisz sobie przestrzeń i komfort. Wszystkie oferowane silniki są zadziorne, co również odróżnia Klasę S kabriolet od wszystkich innych samochodów z tej listy, oczywiście z wyjątkiem serii 8.

  Jak zdecydować, jaki samochód kupić?

BMW serii 8 kabriolet

BMW serii 8 to obecny okręt flagowy BMW, ale kosztuje znacznie więcej niż seria 4, co tylko stawia go za serią 4, jeśli chodzi o wartość. Poza tym, seria 8 jest mniej więcej identyczna z serią 4 od wewnątrz, co jest kolejną zaletą dla serii 4.

Jeśli jednak chcesz mieć mocniejsze i lepiej wyglądające BMW serii 4, powinieneś zdecydować się na serię 8. Oprócz silników, te dwa różnią się także jeśli chodzi o prowadzenie, ponieważ ten duży kabriolet jest bardziej luksusowy i wygodny, ale nie o wiele.

Ford Mustang GT Convertible

Jednym z najsłynniejszych kabrioletów wszech czasów jest Ford Mustang 5.0, a najnowsza generacja wciąż jest niezwykle popularnym samochodem. Dzięki dość przystępnej cenie, pięknemu 5,0-litrowemu silnikowi V8, Mustang nadal sprawia wrażenie prawdziwego kucyka, nawet po zdjęciu dachu.

Różnica w cenie jest jednak zauważalna po wejściu do wnętrza, ponieważ wiele elementów Forda Mustanga zostało zapożyczonych prosto z ekonomicznych samochodów Forda. Jednak Mustang jest nadal dostępny z manualną skrzynią biegów, co jest niezwykle rzadkie w 2021 roku i sprawia, że Ford Mustang jest o poziom wyżej, jeśli chodzi o zaangażowanie kierowcy.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić 2-miejscowy kabriolet czy 4-miejscowy kabriolet?

2-miejscowy kabriolet jest przeznaczony dla osób, które nie potrzebują 4 miejsc i podróżują głównie w pojedynkę. Samochody z nadwoziem typu kabriolet są rzeczywiście mniej praktyczne niż ich odpowiedniki z twardym dachem, a 2-miejscowy kabriolet jest najgorszy z nich wszystkich.

  Co sprawia, że samochód zyskuje na wartości?

W związku z tym, jeśli chcesz korzystać z samochodu na co dzień, lepiej zdecydować się na 4-miejscowy kabriolet, nawet jeśli nie zawsze planujesz korzystać z wszystkich czterech miejsc. Jeśli jednak chcesz jeździć tylko w weekendy, wybierz 2-miejscowy kabriolet, aby mieć większy wybór.

Co jest złego w kabrioletach?

Złą rzeczą w kabrioletach jest to, że często zabierają one pasażerom przestrzeń bagażową, ponieważ to właśnie tam znajduje się dach, gdy się go zdejmie. Poza mniejszą przestrzenią ładunkową, często oferują również mniej miejsca na głowę, zwłaszcza dla pasażerów z tyłu.

Często mogą być głośniejsze, mniej wyrafinowane i bardziej podatne na wyginanie się nadwozia, ponieważ nie są tak strukturalne jak hardtopy. Co więcej, mechanizm kabrioletu to także dodatkowa waga i skomplikowany system napędowy, który często może się złamać i powodować różnego rodzaju problemy.

Co jest dobre w kabrioletach?

Samochody cabrio są stworzone dla tych, którzy lubią samą esencję bycia w drodze. Samochód kabriolet pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy, co jest niezwykle przyjemne na malowniczych trasach podczas ładnej pogody.

Nie ma potrzeby, aby spieszyć się podczas jazdy kabrioletem, ponieważ czas spędzony na drodze jest równie ważny, jak czas, który poświęcasz na dbanie o siebie. Oznacza to, że jeśli kochasz kabriolet, kup go, ponieważ życie jest zbyt krótkie, aby jeździć nudnymi samochodami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z