Jaki jest najlepszy mały SUV BMW?

Jaki jest najlepszy mały SUV BMW?

Wiemy, jak wspaniałe są nowe modele SUV-ów X7 i X5, ale czy wiesz, który mały SUV BMW jest najlepszy? Naszym topowym wyborem jest BMW X1 xDrive28i F48. Mimo że jest to dość niekonwencjonalne BMW ze względu na napęd na przednie koła, ten mniejszy SUV bije na głowę X5 i X7 pod wieloma względami.

The F48 BMW X1 xDrive28i

BMW X1 F48 wyposażone jest w mocny napęd na przednie koła i 241 koni mechanicznych pod maską. Jest to subkompaktowy luksusowy crossover sportowy 5-drzwiowy SUV, który jest dość elegancki i może pięknie wpasować się w każdy krajobraz.
Jest dość mały w porównaniu do X5 i X7, z szerokością 71,7 cala (1,82 metra), długością 174,8 cala (4,44 metra) i wysokością 63,5 cala (1,61 metra).
Druga generacja X1, po 2015 roku, oferuje napęd na tylne koła w gorszych modelach spektrum: sDrive16d, 18i, 20i i 20d. Ale są to modele z niższej półki i zostały stworzone, aby zadowolić niektórych die-hard fanów BMW, którzy trzymają się tylnego napędu niemal fanatycznie.
xDrive28i osiąga 26 mil na galon łącznego zużycia paliwa w mieście i na autostradzie. Uzyskuje 31 mil na galon na autostradzie i 23 w warunkach miejskich, co jest całkiem rozsądne jak na SUV-a.

Warianty silnikowe X1

W X1 dostępnych jest pięć wariantów silników benzynowych i cztery wysokoprężne. Benzynowe zaczynają się od sDrive18i, który jest najmniejszym dostępnym silnikiem o mocy zaledwie 141 koni mechanicznych. Osiąga on prędkość od 0 do 100 km/h (0 – 62 mil na godzinę) w 9,7 sekundy. Natomiast najmocniejszą i najszybszą opcją silnikową jest wybrany przez nas xDrive28i o mocy 228 koni mechanicznych i czasie 6,5 sekundy do 62 mil.
Jeśli chodzi o opcje wysokoprężne, wahają się one od sDrive16d do sDrive25d, z tym ostatnim osiąga 62 mil na godzinę w 6,6 sekundy, co jest prawie tak szybko, jak xDrive28i.
Jeśli chodzi o skrzynię biegów, jest ona dostępna w pakietach z 6-biegową automatyczną, 8-biegową automatyczną, 6-biegową manualną i 7-biegową DCT.

  Który jest lepszy, Mercedes czy BMW?

X1 Bezpieczeństwo

W teście Euro NCAP, X1 otrzymał ocenę 5/5 gwiazdek i co ważniejsze wynik 90% za bezpieczeństwo dorosłych pasażerów. Bezpieczeństwo dzieci zostało zmierzone na poziomie 87%. Zawieszenie modelu jest przeciętne, ale inne tryby jazdy są dostępne, aby to naprawić.
X1 otrzymało pięć gwiazdek od NHTSA i IIHS, ale uzyskało marginalny wynik w teście reflektorów, co może być jedyną wadą pojazdu pod względem bezpieczeństwa.

Wnętrze i komfort

Tryby Comfort i Eco Pro to te, które zapewniają mniej bolesną jazdę po wyboistych drogach. Z kolei tryb sportowy dość mocno usztywnia podwozie i sprawia, że zapominamy o jakimkolwiek poczuciu komfortu. W trybie sportowym czuje się jak BMW, mimo że jest napędzane na przednie koła.
Wnętrze jest dość przestronne z wystarczającą ilością miejsca na nogi i głowę. Nie sprawia wrażenia tak drogiego jak wysokiej klasy SUV-y, takie jak X7 czy Volvo XC40, ale jest przyzwoicie wyposażone i oferuje niezawodny tempomat, Bluetooth, czujniki parkowania i systemy wspomagające bezpieczeństwo.
Infotainment jest godny uwagi, bo to w końcu BMW. Jako dodatek, można zwiększyć ekran dotykowy i joystick obrotowy, który można użyć zamiast niego.
Użytkownicy donoszą, jak bardzo cicho jest w kabinie. Jest doskonale izolowana i nie będzie Ci przeszkadzać wiele hałasu z zewnątrz, gdy cieszysz się jazdą.
Jeśli nie lubisz ciszy, 12-głośnikowy system dźwiękowy Kardon jest opcją, którą możesz uwzględnić przy zakupie. Standardowa wersja wyposażona jest w siedmiogłośnikowy system audio. BMW X1 obsługuje Apple CarPlay, ale nie oferuje Android Auto. Dostępne jest radio satelitarne SiriusXM, a także porty USB i funkcja Bluetooth dla łączności audio i telefonicznej.

  Który SUV jest lepszy - Cadillac czy Mercedes?

Zalety i wady X1

BMW X1 to idealny samochód rodzinny typu SUV dla 4 lub 5 osobowej rodziny. Jest to niesamowity samochód, który może być częścią każdego garażu. To nie znaczy, że nie ma kilku wad.

Plusy:

● Skórzane wnętrze, wrażenie luksusu
Dobre MPG
Panoramiczny szyberdach jest dostępny
Świetna inforozrywka, prognozy ograniczeń prędkości i wskazówki dojazdu
Przestronne wnętrze
Nie jest drogi w porównaniu z innymi luksusowymi SUV-ami.

Minusy:

Przednie fotele są mniejsze niż powinny być.
Nie posiada czujnika martwego pola.
Jeśli chodzi o jego rozmiar, jeśli wymiary nie mają dla Ciebie znaczenia, jest on mniej więcej tej samej wielkości co starsze modele X3 produkowane przez BMW. Jeśli chcesz kupić X1, rozważ dodanie kilku dodatkowych dolarów i zakup xDrive28i, zamiast modeli z niższej półki. Zdecydowanie warto.

BMW SUV FAQs

Ile kosztuje BMW X1?

Najniższa możliwa cena BMW X1 zaczyna się od około 35 000 USD w USA. Wybierając wyposażenie premium i lepszy silnik, taki jak benzynowy xDrive28i lub wysokoprężny xDrive25d, koszt może wzrosnąć do 50 000 dolarów, ale jest to zdecydowanie warte tych dodatkowych korzyści.

Jaki jest najlepszy duży SUV BMW?

BMW X7 to największy i najbardziej luksusowy SUV, jaki BMW obecnie produkuje. Wyposażony jest w potężne silniki i interfejs pełen funkcji technicznych. Silnik V-8 o pojemności 4,4 l sprawia wrażenie, jakbyś prowadził samochód sportowy, a jednocześnie zapewniał bezpieczeństwo czołgu.
X7 jest flagowym SUV-em marki BMW i konkuruje z Mercedesem GLS, Volvo XC90 i Audi Q7. Ten duży SUV klasy premium może pomieścić do 7 osób, w tym kierowcę, w trzech rzędach siedzeń.

  Najlepszy olej do BMW X3 i BMW X5

Czy SUV-y BMW są niezawodne na drodze?

Nowe SUV-y BMW są dość niezawodne. Na przykład, ostatnia generacja BMW X5 zajęła drugie miejsce w kategorii dużych luksusowych SUV-ów pod względem niezawodności. Wyprzedziła Range Rovera Sport i Volvo XC90. Z drugiej strony, w ubiegłym roku marka BMW znalazła się na 16 miejscu pod względem niezawodności. Tak więc, upewnij się, że badasz każdy model przed zakupem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z