Jaki jest najlepszy Mercedes Benz z lat 90-tych?

Jaki jest najlepszy Mercedes Benz z lat 90-tych?

Mercedes Benz to firma samochodowa, która działa na rynku już od ponad 100 lat. Od tego czasu Mercedes stworzył wiele różnych modeli, ale niewiele z nich było tak cenionych jak modele z lat 80-tych i 90-tych.

Prawdopodobnie najlepszym modelem Mercedesa z lat 90-tych jest Mercedes 500E z 1991 roku. Samochód ten jest bezpośrednim wynikiem wspólnego przedsięwzięcia Porsche i Mercedesa. 500E oferuje ikoniczny design Mercedesa i zyskał przydomek „czterodrzwiowego Porsche”.
Innym doskonałym Mercedesem z lat 90-tych jest W140 S-klasa. Ten legendarny okręt flagowy jako pierwszy zadebiutował wieloma cechami, które dziś oferuje większość najnowocześniejszych samochodów luksusowych.

The Mercedes 500E

500E to definicja sleepera lub wilka w owczej skórze. Samochód ten był subtelnie zaprojektowany, ale oferował imponujące osiągi i motorsportowy rodowód poparty przez Porsche. 500E jest jednym z najbardziej popularnych „nowoczesnych klasycznych” modeli Mercedesa, i to nie bez powodu.

500E można było łatwo pomylić ze zwykłym sedanem Mercedesa z lat 90-tych, ale ten samochód oferował 5,0-litrowe V8 o mocy 326 KM, czas 0-60 wynoszący 6,1 sekundy i prędkość maksymalną 250 km/h (155 mph). Tego typu liczby były zwykle kojarzone z najwyższymi osiągami samochodów sportowych z tej epoki.

500E kosztowało prawie dwa razy więcej niż zwykłe 300E, a sprzedano ponad 10 tys. egzemplarzy. Znalezienie takiego egzemplarza w przyzwoitym stanie w dzisiejszych czasach może kosztować nawet 60 tys. dolarów.
Samochód został wyprodukowany w fabryce Porsche w Sindelfingen i był pierwszym samochodem, w którym wprowadzono funkcję znaną jako „standard deck engine”, co oznaczało, że silnik siedział niżej w samochodzie w celu poprawy wydajności.

  Czy samochody Mercedesa są niezawodne po przejechaniu 100 tys. mil?

500E i Audi RS2 to samochody, które zapoczątkowały rozwój działu Mercedes AMG i Audi RS. Status, jakim cieszą się współczesne modele AMG i RS ma bezpośredni związek z tymi dwoma modelami i z tego powodu, a także z wielu innych powodów, te dwa na zawsze pozostaną w pamięci jako oryginalne rakiety na autobahn stworzone we współpracy z Porsche.

The Mercedes W140 S-class

Kolejnym wspaniałym Mercedesem z początku lat 90-tych jest W140 S-klasa. W140 jest powszechnie uważany za jeden z najbardziej przeinżynierowanych modeli Mercedesa wszech czasów. W140 S-klasa to pierwszy samochód w historii, który oferował Elektroniczną Kontrolę Stabilności (ESP). System ten jest obecnie standardem w każdym nowym samochodzie, ale zadebiutował on we flagowym modelu Mercedesa z lat 90-tych.

Luksusowy sedan, taki jak W140, to samochód, którego celem jest maksymalny komfort pasażerów, dlatego Mercedes wprowadził wiele nowych rozwiązań, które mają poprawić wrażenia z jazdy. Są to między innymi podwójne szyby zapewniające cichszą jazdę, 4-strefowa kontrola klimatu, kontrola trakcji, nawigacja, a nawet komendy głosowe.
Ponadto, W140 S-klasa również oferowane sot-close drzwi, miękkie-close bagażnika, boczne poduszki powietrzne kurtynowe i wycieraczki przednie z czujnikiem deszczu. Praktycznie wszystkie te funkcje, które są dziś standardem, zadebiutowały w W140.

Ale rzeczą, która odróżnia W140 od reszty najbardziej jest fakt, że ta klasa S jest ostatnim sedanem produkowanym przez Mercedesa z mentalnością „pieniądze nie są przedmiotem”. Klasa S, która pojawiła się później nie mogła się równać z W140, ponieważ była nękana przez wiele różnych cięć kosztów.

  Jaki jest najtańszy samochód marki Mercedes?

Mercedes 190E

W140 i 500E były samochodami stworzonymi, aby zaoferować najbardziej luksusowe i najbardziej wyczynowe doświadczenia, jakie Mercedes mógł zaoferować w latach 90-tych. Ale 190E z lat 90-tych to Mercedes każdego mężczyzny.

Model 190E był sprzedawany od wczesnych lat 80-tych do wczesnych lat 90-tych i niewiele innych modeli będzie wspominanych z takim sentymentem jak 190E. Wynika to głównie z faktu, że 190E był i nadal jest samochodem kuloodpornym, cenionym za swoją niezniszczalność i zdolność do gromadzenia ogromnych ilości kilometrów na liczniku.

More about our favorite Mercedes from the good ol’ days

Jaki jest najlepszy model Mercedesa Benza wszech czasów?

Trudno znaleźć Mercedesa, który cieszyłby się bardziej legendarnym statusem niż kultowy 300SL. Samochód ten został wprowadzony na rynek w 1954 roku i był w stanie osiągnąć prędkość 163 mil na godzinę, zdobywając tytuł najszybszego samochodu na świecie w tamtym czasie. Ale najwspanialszą rzeczą w tym Mercedesie była możliwość podróżowania w niezrównanym komforcie przy takich prędkościach.

Co więcej, samochód ten jest często uważany za najpiękniejszy samochód, jaki kiedykolwiek powstał. Chociaż piękno jest z pewnością w oku patrzącego, wygląd 300SL jest trudny do zarzucenia. Popyt na nie jest tak duży, że obecnie za 300SL można zapłacić nawet kilka milionów dolarów.

Jaki jest najbardziej niezawodny Mercedes z lat 90-tych?

Mercedes w latach 90. oferował wiele niezawodnych modeli, w tym wspomniane 190E. Modele takie jak W124 są również powszechnie uważane za niesamowicie niezawodne oferty Mercedesa. Ten 3,0-litrowy turbodiesel był zbudowany jak czołg i nadal można go znaleźć wszędzie.
Jeśli ktoś kwestionuje niezawodność Mercedesa W124, to gorąco polecamy mu obejrzenie odcinka Grand Tour, w którym James May używa takiego wozu do transportu akwarium z rybami przez całą Afrykę.
Innym doskonałym przykładem niezawodności Mercedesa jest W126. W126 to druga generacja klasy S i również jest powszechnie uważana za kolejny niezawodny pojazd.

  Które Mercedesy są wyposażone w kuloodporne szyby?

Jaki jest najlepszy Mercedes z lat 90-tych do kupienia?

Samochody Mercedesa z lat 90. są niesamowite, bardzo dobrze zbudowane, dobrze wyglądają i są dość mocne. Jednym z takich modeli jest Mercedes 500SL R129. 500SL oferował styl i treść z wieloma różnymi funkcjami bezpieczeństwa i technologii, które są nadal aktualne do dziś.

500SL był oferowany z 5-0-litrowym V8 o mocy 322 KM, zdolnym do imponujących czasów przyspieszenia i brzmiącym jak muscle car w procesie. Można było dostać jeden z nich już za 15 tys. dolarów, i to bardzo ładny.

Największą wadą 500SL jest jego cena. Ten samochód był tani przez długi czas, i z tego powodu wiele z nich zostało zaniedbanych, ale jeśli uda Ci się znaleźć jeden w przyzwoitym stanie, idź na to, bo 500SL jest jednym z najlepszych kabrioletów Mercedes wszech czasów.

W latach 90-tych Mercedes był wiodącym producentem samochodów na świecie. Żadna inna marka nie mogła równać się z poziomem inżynieryjnych mięśni, które Mercedes napinał, i właśnie z tego powodu, Benz z lat 90-tych będzie zazwyczaj opłacalną opcją.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z