Jaki jest najlepszy Mercedes dla wysokich kierowców?

Jaki jest najlepszy Mercedes dla wysokich kierowców?

Zakup nowego samochodu dla wysokiej osoby może być nieco trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Samochód powinien być na tyle duży, aby można było w nim wygodnie siedzieć podczas dłuższych podróży, bez uczucia ścisku i obciążania pleców.

Na szczęście Mercedes jest producentem europejskim, więc jego samochody są zazwyczaj produkowane z myślą o przeciętnym Europejczyku. Biorąc pod uwagę fakt, że Niemcy zazwyczaj plasują się w rankingach najwyższych ludzi na świecie, nie powinno być problemu ze znalezieniem Mercedesa, który oferuje wystarczająco dużo miejsca w kabinie, aby wygodnie usiąść podczas długiej podróży.
Wysocy kierowcy powinni być w stanie wygodnie i bezpiecznie zmieścić się w pojeździe, niezależnie od tego, jak długa jest podróż. Do najlepszych pojazdów Mercedesa dla wysokich kierowców należą SUV-y, takie jak GLE i GLS, a także sedany, takie jak Klasa E i Klasa S.

SUV-y

Po pierwsze i najważniejsze, SUV-y są świetne dla wysokich kierowców. Są one zaprojektowane tak, aby pomieścić większe osoby, więcej pasażerów i więcej wygodnych funkcji dla wszystkich siedzących w samochodzie. Mercedes produkuje 9 różnych SUV-ów, począwszy od mniejszych SUV-ów typu crossover, takich jak GLB, aż po przestronnego GLS-a, który ma 7 miejsc siedzących.

Klasa G

Klasa G jest naprawdę popularnym SUV-em Mercedesa, ale rozmiar może Cię zmylić, że jest to coś więcej niż przyzwoicie przestronne. Mercedesa klasy G stworzono z myślą o zastosowaniach wojskowych w latach 70-tych, a dopiero później przekształcono go w bardziej luksusowy pojazd, gdy samochód osiągnął status kultowego w społecznościach klasy wyższej.

GLE i GLS

Najlepsze SUV-y dla wysokich osób produkowane przez Mercedesa to GLE i GLS. Oferują one przestronne kabiny i są w stanie wygodnie pomieścić nawet największych osobników.
Mercedes GLE coupe jest bardziej stylowym wariantem zwykłego GLE, stworzonym by konkurować z BMW X6 w dość niedawnym trendzie SUV-ów coupe. Choć samochód może wyglądać bardziej atrakcyjnie niż zwykły GLE, jest o wiele mniej praktyczny, zwłaszcza dla pasażerów z tyłu ze względu na spadzistą linię dachu, która zjada przestrzeń nad głową.

  Najlepszy stary Mercedes do kupienia

Sedany i kombi

Klasa E

Niektórym może się wydawać, że SUV-y to jedyna opcja dla wysokich kierowców, ale tak naprawdę istnieje mnóstwo sedanów, którymi wysokie osoby mogą wygodnie jeździć. Klasa E kombi (kombi) ma 1.005 mm przestrzeni nad głową, czyli tylko 90 mm mniej niż kolosalny GLS, a GLS to pełnowymiarowy SUV i największy SUV w katalogu Mercedesa.
Jeśli nie potrzebujesz tak dużej przestrzeni bagażnika, Klasa E sedan oferuje podobną przestrzeń nad głową na przednich siedzeniach i nieco mniej z tyłu. Jeśli więc przewozisz na tylnych siedzeniach wyższe osoby dorosłe lub nastolatków, wersja kombi może być lepszym rozwiązaniem.

Klasa S

Klasa S jest zwykle uważana za punkt odniesienia, jeśli chodzi o pełnowymiarowe luksusowe jachty lądowe. W związku z tym S-klasa oferuje 1.066 mm miejsca na głowę z przodu i około 990 mm w drugim rzędzie. Ilość miejsca na nogi w Klasie S zależy od konkretnego modelu.
Zwykłe S-klasy o krótkim rozstawie osi oferują 1040-1090 mm przestrzeni na nogi z przodu i z tyłu. Natomiast S-klasy z długim rozstawem osi, a zwłaszcza modele Maybach są absolutnie ogromne i niezwykle wygodne, nawet dla przeciętnego gracza NBA.

Hatchbacki i crossovery

Ponieważ Mercedes wciąż wychodzi z nowszymi modelami i odświeża obecną linię, samochody są wykonywane z wyższej jakości, bardziej wydajnych materiałów. W związku z tym samochody nie zyskują na wadze, ale stają się większe. Na przykład, 10-15-letnia klasa E oferuje przestrzeń wewnętrzną porównywalną do współczesnej klasy C.
Jeśli chodzi o hatchbacki i crossovery, to wszystko zależy od modelu. Klasa A to najpopularniejszy hatchback oferowany obecnie przez Mercedesa, a GLA to najpopularniejszy obecnie crossover. Te mniejsze pojazdy mogą zaoferować wystarczająco dużo miejsca dla wyższego kierowcy, ale zależy to od tego, ilu pasażerów zamierzasz przewozić.
Jeśli jeździsz głównie sam, możesz zapewnić sobie wygodę, poświęcając miejsce na tylnych siedzeniach. Jeśli jednak planujesz przewieźć więcej osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci w fotelikach, zmniejszy to przestrzeń dla kierowcy i rozciągnie możliwości kabiny Klasy A, jak również GLA.

  Który model Mercedesa jest najbardziej niezawodny?

Kupowanie samochodu, gdy jest się wysokim

Jakie cechy powinna brać pod uwagę wysoka osoba przy zakupie nowego samochodu?

Wybierając nowy samochód, wysocy kierowcy powinni zwrócić uwagę na przestrzeń w kabinie, zwłaszcza na miejsce na nogi, głowę i ramiona. Niektóre elementy zostały stworzone z myślą o wysokich kierowcach, np. wysuwane podparcie ud, które oferuje więcej miejsca na uda, co sprawia, że jest o wiele wygodniejsze podczas dłuższych podróży.
Powinieneś także uważnie rozważyć samochody z szyberdachem i panoramicznymi szybami. Niektóre z nich poświęcają przestrzeń nad głową, inne nie. Wszystko zależy od konkretnego modelu, więc przed podjęciem decyzji o zakupie powinieneś dokładnie sprawdzić, o co chodzi.
Jeśli często nosisz kapelusz podczas jazdy, upewnij się, że masz go na sobie podczas jazdy próbnej.
Ponadto, ważna jest również szerokość samochodu. Jeśli planują Państwo przewóz wyższych osób, to będą Państwo potrzebowali więcej miejsca na szerokość.

Czy istnieją jakieś obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z wysokimi kierowcami?

Bezpieczeństwo wysokich kierowców jest zwykle przyćmione przez przestrzeń w kabinie, a to nie jest dobry pomysł. Wygoda nie powinna być ważniejsza od bezpieczeństwa. Oceny bezpieczeństwa samochodów są związane z określonymi odległościami pomiędzy kierowcą a wszystkimi możliwymi punktami uderzenia.
Aby poduszki powietrzne działały jak należy, kierowca powinien znajdować się w odpowiedniej odległości, w przeciwnym razie może dojść do poważnych obrażeń. Jeśli więc odsuniesz fotele do tyłu, zwłaszcza jeśli ktoś siedzi z tyłu, może to spowodować niepożądane urazy pasażerów siedzących z tyłu.
Fotele mają za zadanie utrzymać kierowcę w miejscu w razie zderzenia. Zagłówki nigdy nie były przeznaczone przede wszystkim do zapewnienia komfortu. Mają one zapobiegać urazom szyi w razie wypadku samochodowego. Jeśli więc są Państwo wyżsi i nie mieszczą się prawidłowo w fotelu, może to mieć katastrofalne skutki w razie wypadku.

  Który samochód amortyzuje się szybciej - Mercedes czy BMW?

Jak wzrost kierowcy wpływa na komfort i dostępność?

Przed rozpoczęciem jazdy, niezależnie od tego, czy są Państwo niskiego czy wysokiego wzrostu, powinni Państwo ustawić swój fotel w odpowiedniej pozycji do jazdy. Należy również ustawić lusterka i kierownicę tak, aby widzieć wszystkie ważne dane na desce rozdzielczej.
W idealnej pozycji powinieneś być w stanie wygodnie dosięgnąć pedałów, bez napinania się. To samo dotyczy większości elementów sterujących w samochodzie, zwłaszcza kierunkowskazów, świateł awaryjnych i świateł drogowych.
Bez względu na to, ile masz wzrostu, zawsze powinieneś zabrać swój potencjalny zakup na jazdę próbną. Powinieneś upewnić się, że czujesz się komfortowo w pożądanej pozycji jazdy i że Twoja widoczność i bezpieczeństwo nie są zagrożone.
Należy również rozważyć te rzeczy o wszelkich innych pasażerów, które mogą dzielić się samochodem. Sprawdź, ile miejsca pozostaje po ustawieniu fotela w żądanej pozycji i czy ma to wpływ na przestrzeń na nogi pasażerów siedzących z tyłu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z