Jaki jest najlepszy Mercedes na długie dystanse?

Jaki jest najlepszy Mercedes na długie dystanse?

Jeśli jesteś na rynku długodystansowych krążowników, Mercedes jest dobrym rozwiązaniem. Mercedes zapracował na swoją reputację motoryzacyjnej wagi ciężkiej przede wszystkim dzięki konstruowaniu trwałych i niezawodnych grand tourerów. Grand tourery to samochody sportowe, które są przeznaczone do jazdy na długich dystansach i dużych prędkościach.

W dzisiejszych czasach najpopularniejszym sposobem pokonywania dużych odległości jest zdecydowanie podróż samolotem. Jeśli jednak wolą Państwo spędzać czas za kierownicą niż na zatłoczonych lotniskach, Mercedes ma dla Państwa rozwiązanie. Grand Tourer to samochód zaprojektowany z myślą o podróżach międzykontynentalnych w możliwie najwygodniejszy i najprzyjemniejszy sposób.

Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na luksusowy samochód typu grand tourer Mercedesa, taki jak coupe klasy S, czy też bardziej przystępny sedan klasy E, jedno jest pewne – decydując się na jedną z tych długodystansowych, wyrafinowanych maszyn, na pewno otrzymają Państwo pieniądze warte swojej ceny.

Długodystansowe potrzeby

Oprócz kawy, okazjonalnych przekąsek i przerw na toaletę, będziesz potrzebował wygodnego i niezawodnego pojazdu na każdą długodystansową podróż. Co sprawia, że samochód jest dobry na długich trasach?

Komfort

Po pierwsze i najważniejsze, Twój samochód musi być wygodny. Jeśli zdecydują się Państwo na jazdę samochodem, a nie na lot samolotem, powinni Państwo czuć się dobrze wypoczęci podczas jazdy, ponieważ długodystansowe podróże mogą być dość męczące.
Współczesne modele Mercedesa mają fotele zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie i relaksie, oferujące różne funkcje ogrzewania, wentylacji i masażu. Wszystko po to, abyś mógł cieszyć się podróżą bez poczucia zmęczenia.

Oszczędność paliwa

Pojazdy dalekobieżne powinny być również paliwooszczędne, ponieważ dalekie podróże nie należą do tanich. Mercedes oferuje dziś wiele możliwości wyboru źródła zasilania – od pojazdów elektrycznych i hybrydowych po stare dobre silniki benzynowe i wysokoprężne.
Wyraźną zaletą silnika wysokoprężnego w porównaniu z każdym innym typem silnika jest niższe zużycie paliwa podczas jazdy w przyzwoitym tempie na autostradzie. Samochody z silnikiem wysokoprężnym oferują większy moment obrotowy i wytwarzają większość mocy w dolnej części pasma przenoszenia napędu, co dobrze sprawdza się podczas jazdy na długich dystansach.
Wiele różnych funkcji współczesnych samochodów zostało stworzonych, aby ułatwić i uprościć jazdę. Najnowsze systemy tempomatów oferują niewielkie zaangażowanie kierowcy podczas podróży w stałym tempie. Współczesne projekty samochodów oferują śliskie samochody wykonane do cięcia przez powietrze z jak najmniejszym oporem. Poprawia to redukcję hałasu, a także wydajność paliwową.

  Najlepszy stary Mercedes do kupienia

Najlepsze sedany Mercedesa do podróży długodystansowych

Pomimo okazjonalnych egzotyków Bentleya, Astona Martina czy Rolls Royce’a, niemieckie sedany dominują na rynku długodystansowych krążowników i łatwo zrozumieć dlaczego. Niemieckie luksusowe sedany są najlepszą opcją przy wyborze komfortowego samochodu, który zapewni Ci relaks i rozrywkę, bez względu na przebyte kilometry.

Klasa E

Mercedes Benz Klasy E jest podstawą, jeśli chodzi o luksusowe sedany średniej wielkości. Jest to pojazd wybierany przez wiele osób zajmujących się transportem osób. Oferuje przestronną kabinę, wiele udogodnień oraz szeroką gamę różnych silników odpowiednich do dalekich podróży.

Klasa S

Jeśli jednak szukasz najlepszego niemieckiego sedana, zdolnego do pokonywania kilometrów bez zbędnego pocenia się, Mercedes Klasy S jest trudny do pobicia. To samochód z ponad 6 dekadami doskonałej inżynierii, który nie tylko spełnia standardy pojazdów luksusowych, ale także wyznacza standardy dla długodystansowych podróży.
Klasa S dostępna jest w wielu różnych wersjach wyposażenia i konfiguracjach. Silniki zaczynają się od wariantów 6-cylindrowych i sięgają aż po potężne jednostki V8. Klasa S jest oferowana jako samochód z „krótkim” rozstawem osi, w którym jest więcej niż dużo miejsca, lub jako kolosalny wariant z długim rozstawem osi, który jest w stanie wygodnie przewieźć nawet najbardziej wymagających VIP-ów.

Najlepsze SUV-y Mercedesa na dalekie podróże

W związku z coraz większym szałem na SUV-y, trudno jest mówić o pożądanych modelach Mercedesa nie wspominając o ofercie SUV-ów. Ale rzecz w tym, że sedany mają o wiele więcej sensu, jeśli chodzi o jazdę na długich dystansach.
SUV-y mają więcej przestrzeni użytkowej w porównaniu z sedanami i zapewniają bardziej komfortową jazdę po nieutwardzonych drogach. Są one jednak znacznie mniej paliwooszczędne, ponieważ są dużo większe i cięższe od sedanów.
SUV-y są również mniej śliskie. Wytwarzają większy opór powietrza podczas jazdy z większą prędkością, co z kolei oznacza większy hałas drogowy, który może stanowić problem podczas dłuższych podróży. I ważne jest, aby wspomnieć, że SUV-y są o wiele mniej stabilne i zwrotne w wyniku wyżej położonego środka ciężkości.
Jeśli jednak wolisz SUV-y od sedanów, modele GLE i GLS powinny być bardziej niż wystarczające do pełnienia roli niezawodnych krążowników, pomimo wad długodystansowej jazdy SUV-em.

  Jaki jest najlepszy silnik Mercedesa?

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić nowy czy używany luksusowy samochód na długie dystanse?

Cóż, to głównie sprowadza się do Twojego budżetu i gotowości do zaakceptowania ciężkiego uderzenia amortyzacji związanego z luksusowymi pojazdami. Tego typu samochody są drogie i nie da się tego obejść. Długodystansowe podróże również gromadzi wiele mil na liczniku kilometrów, co zwiększy negatywne skutki związane z amortyzacją.
Podczas gdy kupno nowego samochodu może zaoszczędzić trochę pieniędzy na serwisowaniu i naprawach, to kosztuje dużo więcej do ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli planujesz jeździć samochodem na długich dystansach regularnie. Istnieje wiele wspaniałych ofert na rynku samochodów używanych, więc ma potencjał, aby zrobić dużo więcej sensu dla tak drogiego samochodu. Po prostu upewnij się, że masz pełną historię pojazdu i dokładnie obejrzyj samochód przez mechanika.

Czy Mercedes produkuje lepsze samochody na długie dystanse w porównaniu z Audi i BMW?

Jak to bywa w wielu różnych branżach, konkurencja jest sposobem na postęp i dla wszystkich zainteresowanych jest korzystne, aby zawsze szukać alternatywnych rozwiązań wśród różnych marek.
Konkurentem klasy S od Audi jest model A8. Oferuje on bardziej futurystyczny design, bardziej nowoczesne wnętrze i jest nieco mniej krzykliwy na zewnątrz. Jeśli chodzi o BMW, seria 7 jest odpowiedzią BMW na Klasę S. Jest to samochód często używany przez niemieckich dyplomatów, co wiele mówi.
Mercedes klasy S, Audi A8 i BMW serii 7 to doskonałe pojazdy, więc ostatecznie wszystko sprowadza się do gustu i osobistych preferencji.

  Które Mercedesy są turbodoładowane?

Jakie są najlepsze Grand Tourery, które można kupić za pieniądze?

Rolls Royce, Aston Martin, Bentley i Ferrari są trudne do pobicia. To marki, które chwytają za serce, gdy myślisz o wyimaginowanych podróżach z Londynu do San Tropez. Oferują one najlepsze materiały montowane w samochodach, duże gładkie jednostki napędowe z dużą siłą uciągu i konfiguracje zawieszenia zdolne do osiągnięcia niesamowitych poziomów komfortu.
Są to typy samochodów, które nie mają większego sensu w porównaniu do wspomnianych wcześniej sedanów Mercedesa na przykład, ponieważ są one niezwykle drogie w posiadaniu w każdy możliwy do wyobrażenia sposób. Ale ludzie nadal pożądają ich. Oferują one coś, czego żaden producent mainstream nigdy nie mógł, a to emocje, ekskluzywność i czysta przyjemność z jazdy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z