Jaki jest najlepszy pierwszy samochód do kupienia?

Pierwszy samochód musi być niedrogi, tani w eksploatacji, tani w ubezpieczeniu i łatwy w obsłudze. Dla entuzjasty samochodów, pierwszy samochód powinien być również ekscytujące jeden, jeden, który tworzy emocjonalny związek między człowiekiem a maszyną.

Ale należy również być rozsądnym, ponieważ niektóre samochody mają więcej sensu niż inne jako pierwsze samochody. Kompaktowy hatchback lub SUV wydają się być idealnym punktem wyjścia dla młodego kierowcy, ponieważ oba oferują wszystkie funkcje technologiczne, które każdy chce, ale nie są tak drogie jak ich większe odpowiedniki.

Pierwszy samochód powinien być również niezawodny, bezpieczny i dobrze wyposażony, ponieważ większość młodych kierowców jest na bieżąco z najnowszymi technologiami. Ponadto, pierwszy samochód powinien być również dość łatwy w prowadzeniu, jak również. Samochody takie jak VW Polo, Ford Fiesta, Subaru Impreza, czy VW Golf są świetnymi opcjami na pierwszy samochód.

Jeśli chcesz bardziej interesującą opcję pierwszego samochodu, Jeep Wrangler, Ford Mustang, Mazda MX-5, Fiat 500 Abarth, Hyundai Veloster lub Subaru BRZ/Toyota 86 są świetnymi opcjami. Wybierz samochód, który chcesz, ale weź też pod uwagę wszystkie wyżej wymienione cechy.

VW Polo

VW Polo jest podstawowym samochodem Volkswagena, ale to nie znaczy, że Polo jest tanie lub niedopracowane. Wręcz przeciwnie, różnice pomiędzy Golfem a Polo polegają głównie na tym, że Polo jest mniejszym samochodem.

Zarówno Polo, jak i Golf mają podobne silniki, rozwiązania techniczne oraz wyposażenie wewnętrzne i zewnętrzne. Można również kupić Polo GTI, które oferuje wszystko, czego można oczekiwać od Golfa GTI. Rozmiar Polo to jednak miecz obosieczny, więc jeśli potrzebujesz większego samochodu, Polo może być trochę za małe.

  Jaki samochód jest najlepszy na kiepskie drogi?

Ford Fiesta

Jeśli naprawdę nie lubisz VW, a jesteś Amerykaninem, powinieneś rozważyć zippy Ford Fiesta. Zarówno VW Polo jak i Ford Fiesta są pozycjonowane jako samochody klasy podstawowej od swoich szanowanych producentów, ale tak jak Polo, Fiesta nie jest w żaden sposób ograniczona jako samochód klasy podstawowej.

Fiesta jest prawdopodobnie lepiej wyglądającym samochodem w porównaniu do Polo GTI, a odpalona wersja Fiesty ST jest najlepszym samochodem dla kierowcy pomiędzy tymi dwoma modelami. Fiesta jest również dość tania w ubezpieczeniu, ale jeśli chcesz mieć wszystkie funkcje, to kosztują one trochę więcej.

VW Golf

Jeśli podoba Ci się VW Polo, ale chcesz większy samochód, VW Golf jest świetną opcją. Bez względu na to, jak na to spojrzeć, VW Golf jest zawsze świetną opcją, ponieważ oferuje dużo miejsca, wysoki poziom bezpieczeństwa i technologii, a do tego jest niezwykle łatwy w prowadzeniu i eksploatacji.

Niektórzy mogą uznać VW Golfa za domyślny samochód współczesności i łatwo się przekonać, dlaczego. Najnowszy Golf Mk8 to naszpikowany technologią hatchback, ale dobrze wyposażony Golf Mk7 to świetna opcja już teraz, ponieważ ceny są tak hojne jak nigdy dotąd.

Jeep Wrangler

Jeśli jesteś typem poszukiwacza przygód i uwielbiasz SUV-y, to naturalnie spodoba Ci się Jeep Wrangler. Nawet jeśli Wrangler nie jest pierwszą literą luksusu, nikt nie zaprzeczy, że nie jest nudny.

Jeep Wrangler może zabrać Cię w miejsca, w które Golf nigdy nie dotrze. Jeśli kochasz dziką przyrodę i przebywanie na świeżym powietrzu, Jeep Wrangler jest oczywistym wyborem. Zmodyfikowany czy nie, Wrangler jest niezwykle sprawną maszyną. Co więcej, jest tylko kilka samochodów, które wyglądają tak kultowo jak Wrangler.

  Najlepszy samochód na polowania

Ford Mustang

Ford Mustang jest dla wielu ludzi idealnym lub wymarzonym pierwszym samochodem. Mustang kosztuje więcej niż wszystkie wymienione wcześniej samochody, ale jeśli zdecydujesz się na 6-cylindrowy silnik Eco-Boost, ceny nie są tak wygórowane, jak mogłoby się wydawać.

Ford Mustang to kultowy samochód, ale jeśli rozciągniesz się do 5.0L V8, patrzysz na doświadczenie swojego życia. Warto jednak wspomnieć, że Mustang o mocy 400 KM i młody kierowca to świetny przepis na wysokie składki ubezpieczeniowe. Lepiej więc zdecydować się na EcoBoost V6, a później przejść na V8.

Mazda MX-5

Jeśli chodzi o kultowe samochody, MX-5 powinna znaleźć się na samym szczycie listy najbardziej kultowych samochodów. MX-5 to niewiarygodnie zwinna i zwrotna mała rakieta, która oferuje przyzwoity poziom wyposażenia i bezpieczeństwa w atrakcyjnej cenie.

Jeśli połączysz to z możliwością jazdy z góry na dół, MX-5 wydaje się być idealnym pierwszym samochodem. Ale jeśli jesteś wysoki i uwielbiasz zabierać ze sobą przyjaciół, MX-5 jest pewnym nie-go, ponieważ oferuje bardzo mało miejsca dla maksymalnie 2 osób.

Sekcja FAQ

Ile pieniędzy powinienem wydać na pierwszy samochód?

Przy zakupie pierwszego samochodu, koszty zakupu auta to dopiero początek. Muszą Państwo zapłacić wiele opłat rejestracyjnych i ubezpieczeniowych, dedykowane opłaty podatkowe, koszty eksploatacji, takie jak paliwo, parkowanie, konserwacja, opony, bilety itd.

Staraj się być nieco konserwatywny przy zakupie pierwszego samochodu, ponieważ ułatwia to znacznie przeskoczenie do lepszego samochodu w dół linii. Najpierw trzeba zebrać trochę doświadczenia z mniej wartościowym samochodem, a później, jeśli się chce i ma się na to środki, przejść na droższy rydwan.

  Jakie są plusy i minusy zakupu używanego samochodu?

Jak działa ubezpieczenie dla młodszych kierowców?

Młodsi kierowcy są uważani za bardziej ryzykownych w porównaniu do bardziej doświadczonych. Statystycznie oznacza to, że składki ubezpieczeniowe młodszych kierowców są o wiele wyższe w porównaniu z bardziej doświadczonymi kierowcami. Z tego powodu należy jeździć jak najbezpieczniej w ciągu pierwszych kilku lat posiadania samochodu.

Firmy ubezpieczeniowe ustalają wysokość składek ubezpieczeniowych w zależności od Ciebie i innych osób z Twojej grupy wiekowej. Jeśli więc chcą Państwo znacznie obniżyć swoje składki, proszę nie zachowywać się tak, jak wielu młodych kierowców, a po kilku latach firmy ubezpieczeniowe zwrócą na to uwagę.

Czy EV to dobry wybór na pierwszy samochód?

Jeśli chcą Państwo całkowicie zrezygnować z silnika spalinowego (ICE), muszą być Państwo świadomi wszystkich kompromisów, na jakie się Państwo zdecydują. Samochody elektryczne są nieco gorsze od samochodów z silnikami spalinowymi, ponieważ ich ładowanie trwa zbyt długo, a zasięg jest ograniczony.

Jeśli chcesz EV, po prostu idź naprzód i kupić hybrydę. Hybryda jest doskonałym środkiem między elektrycznym i silnikiem spalinowym, ponieważ hybryda zazwyczaj oferuje oba z nich. Jeśli kochasz jazdę na prąd, to śmiało kup sobie EV.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z