Jaki jest najlepszy samochód na długą podróż po drogach?

Ostatni rok lub dwa były niesamowicie stresujące z powodu niezliczonych blokad i ograniczeń w podróżowaniu, co oznacza, że podróżowanie samolotem lub pociągiem nadal nie jest tak łatwe, jak kiedyś. Ceny są nieco zawyżone i zawsze istnieje szansa, że możesz zostać zainfekowany, bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny.

Jeśli jednak chcesz najbezpieczniejszej metody podróżowania, będziesz musiał polegać na zaufanym samochodzie. Jako takie, długodystansowe podróże obejmują dużo jazdy autostradą, dużo bagażu i dużo nudy. Oznacza to, że idealny samochód do tego celu musi być wygodny, cichy, praktyczny, przestronny, rozrywkowy i wydajny.

Duży sedan to doskonały wybór, jeśli chodzi o podróże długodystansowe, a tym, który powinieneś wybrać, jest Toyota Avalon. Jeśli jednak chcesz bardziej luksusowego i jeszcze bardziej przestronnego pełnowymiarowego sedana, koniecznie sprawdź BMW serii 7. Jeśli jesteś zainteresowany przede wszystkim SUV, upewnij się, że Honda CR-V.

Mimo, że CR-V to piękny SUV, Lincoln Navigator jest jeszcze lepszy, ale kosztuje o wiele więcej pieniędzy. Jeśli jednak lubisz wiejskie drogi i masz tendencję do pokonywania dużych odległości samemu lub z jednym pasażerem, Bentley Continental GT jest właśnie do tego stworzony.

Toyota Avalon – Opcja wartościowa

Jeśli chcesz mieć wspaniałego, dużego sedana bez konieczności płacenia wysokich cen, Toyota Avalon powinna zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby, a nawet niektóre z nich. Avalon jest wyposażony w mocny silnik V6, który zapewnia imponujące wyniki MPG, zwłaszcza na autostradzie.

  Czy można używać klatki dla psa w samochodzie?

Wnętrze jest przestronne, a system inforozrywki intuicyjny i oferuje przydatne funkcje rozrywkowe. Jeśli chodzi o niezawodność, to jest na szczycie segmentu dużych sedanów. Posiada również dużą przestrzeń bagażnika, cichą kabinę i wiele standardowych funkcji, które zapewnią Ci rozrywkę podczas długodystansowych podróży.

BMW serii 7 – luksusowy poziom przestrzeni, komfortu i wydajności

BMW serii 7 to wzorcowy sedan BMW, który konkuruje z takimi modelami jak Audi A8, Mercedes Benz klasy S czy Jaguar XJ. Jednak seria 7 jest lepsza, ponieważ jest równie komfortowa zarówno na autostradach, jak i na drogach krajowych, a przy tym ekscytująca.

Mimo, że seria 7 świetnie izoluje Cię od otoczenia, to nadal oferuje sportową jazdę. Wnętrze jest wypełnione mnóstwem gadżetów, które powinny zapewnić Ci rozrywkę, a oferowana przestrzeń jest lepsza niż w A8 czy Klasie S.

Honda CR-V – Rodzinny SUV benchmark

Honda CR-V to od lat jeden z najpopularniejszych SUV-ów na rynku, a najnowszy model utrzymuje tę samą trajektorię. Nie jest to może największy SUV na rynku, ale i tak wystarczy dla 5 pasażerów i przyzwoitego bagażu.

Oferuje również wydajne silniki, stosunkowo ekskluzywne wnętrze i bogate wyposażenie standardowe. Jednak najlepszą rzeczą w CR-V jest fakt, że oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny spośród wszystkich kompaktowych SUV-ów na rynku, szczególnie ze względu na swoją niezawodność.

Lincoln Navigator – 5-gwiazdkowy hotel w podróży

Lincoln Navigator jest w sprzedaży już od dłuższego czasu, a to oznacza, że można go mieć po dość obniżonej cenie. Jeśli zdecydujesz się na model Black Label z najwyższej półki, otrzymasz wszystkie funkcje rozrywkowe, jakich mógłbyś oczekiwać od SUV-a.

  Czy jakieś samochody mają drzwi samobójcze?

Oferowana przestrzeń jest wystarczająca dla 7 pasażerów, a jednocześnie oferuje dużo miejsca w bagażniku. Kabina jest niezwykle dobrze rozplanowana i wyposażona w wiele wysokiej jakości materiałów. Zawieszenie pneumatyczne w ofercie jeździ niewiarygodnie złożone i kabina jest dobrze izolowana dla dłuższych odcinków na autostradzie.

Bentley Continental GT – Najlepszy Grand Tourer na rynku

Bentley Continental GT to prawdopodobnie najlepszy samochód do podróży międzykontynentalnych, ponieważ oferuje wyższość pod niemal każdym względem. Począwszy od silników, można wybierać pomiędzy topowym i gładkim jak masło silnikiem W12, a bardziej sportową opcją V8.
Wnętrze jest w całości wyłożone doskonałymi materiałami, a system surround NAME ma niesamowitą moc. Fotele są regulowane w wielu kierunkach, podgrzewane, chłodzone i masowane, aby zapewnić Ci maksymalny komfort. Jeśli jednak natkniesz się na krętą drogę, z pewnością spodoba Ci się dynamiczne podwozie Continentala i błyskawiczna skrzynia biegów DCT.

Sekcja FAQ

Co sprawia, że samochód świetnie radzi sobie na długich dystansach?

Wiele czynników wpływa na to, jak dobrze samochód sprawdza się podczas długiej podróży, ale komfort jest prawdopodobnie najważniejszym z nich. Oznacza to, że samochód, który oglądasz, musi mieć wygodne fotele, cichą kabinę i ergonomiczne wnętrze.

Musi być również przestronny zarówno w dziale pasażerskim, jak i w przestrzeni ładunkowej. Silnik musi być mocny, a jednocześnie oszczędny na autostradzie, a system informacyjno-rozrywkowy musi oferować wiele przydatnych funkcji, aby zapewnić rozrywkę podczas długiej podróży.

Czy lepiej podróżować SUV-em czy sedanem?

SUV-y są świetnymi krążownikami długodystansowymi, ale nie są tak dobre jak niektóre sedany. To powiedziawszy, wszystko zależy od danego modelu, ale sedany są zazwyczaj bardziej aerodynamiczne i lżejsze, co oznacza, że w teorii sedan powinien być dużo lżejszy i cichszy w środku.

  Czy amerykańskie lub japońskie samochody są bardziej niezawodne?

Oznacza to również, że sedan powinien być bardziej wydajny, jak również. Jednak SUV-y zwykle oferują więcej miejsca i oferują bardziej dowodzącą pozycję kierowcy, która sprzyja widoczności dookoła. Ponadto, SUV-y są lepsze, jeśli chodzi o gorszą jakość dróg, ale na drodze, sedan jest o wiele bardziej złożony.

Które samochody nie nadają się do pokonywania długich dystansów?

To, jak dobrze samochód radzi sobie w długodystansowej podróży, zależy przede wszystkim od tego, jak dobrze jest wyposażony. Oznacza to, że samochód z podstawowym wyposażeniem nie będzie dobry, ponieważ takie samochody zazwyczaj oferują podstawowe fotele bez wielu możliwości regulacji.

Ponadto, małe samochody z gorszym wnętrzem i przestrzeni bagażnika nie są również wszystko, że wielki z oczywistych powodów. Wreszcie, samochody z nieefektywnymi silnikami powinny być również unikane, ponieważ będą one zwiększać koszty podróży wykładniczo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z