Jaki jest najlepszy samochód z silnikiem Diesla produkowany przez Audi?

Niedawny rozwój oleju napędowego o bardzo niskiej zawartości siarki w mieszaninie dostępnych paliw samochodowych wykazał jak dotąd znaczący wpływ na wysiłki zmierzające do spowolnienia, a może nawet zatrzymania gwałtownego ataku zmian klimatycznych.
W ostatnich latach jakość powietrza wokół elektrowni zasilanych olejem napędowym znacznie się poprawiła, częściowo dlatego, że pracują one o wiele czyściej niż elektrownie zasilane benzyną, co sprawiło, że więcej osób zaczęło zwracać uwagę na silniki wysokoprężne w samochodach.
Wszystko, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliw kopalnych, jest mile widziane w czasach, gdy zmiany klimatyczne wyraźnie przybierają na sile. Szybkie upowszechnienie się elektrowni dieslowskich jest stosunkowo niewielkim wydarzeniem w porównaniu z potencjalnym rozpowszechnieniem się pojazdów napędzanych silnikami diesla. Jest to główny powód, dla którego samochody z silnikiem diesla cieszą się rosnącą popularnością.

Why Diesel Might Be Better Than Gas

Jednym z najbardziej prawdopodobnych powodów tego wzrostu jest to, że silniki wysokoprężne wytwarzają większy moment obrotowy i więcej koni mechanicznych niż porównywalne silniki benzynowe.
Mimo to, mają one tendencję do bycia o wiele łatwiejszymi na gazie, z lepszą wydajnością paliwową niż samochody z silnikami gazowymi o porównywalnej wielkości i mocy. Agencja Ochrony Środowiska (EPA) twierdzi, że samochody z silnikiem wysokoprężnym są o 30-35% bardziej oszczędne.
Ponadto, nowe technologie ostatnio dodane do pojazdów z silnikiem diesla w celu ograniczenia wibracji i hałasu pomogły uczynić nowoczesne silniki diesla znacznie gładsze i cichsze niż silniki diesla z przeszłości.

  Audi RS6 Avant Niezawodność

Więc, Jakie są najlepsze samochody Audi z silnikiem Diesla?

Który jest najlepszy prawdopodobnie zależy najbardziej od tego, jak bardzo zdecydujesz, że możesz sobie pozwolić.
To jest wspólne dla samochodów z silnikiem wysokoprężnym, aby być w rankingu wśród najlepszych samochodów na drodze te dni, a Audi samochody z silnikiem wysokoprężnym z pewnością nie są wyjątkiem. Niedawno na stronie internetowej konsumenta samochodów, Cars.com niedawno oceniono dziesięć najlepszych samochodów z silnikiem wysokoprężnym na drodze, a cztery z ich pierwszej dziesiątki były modele Audi.
Dla miłośników Audi, ich artykuł jest potwierdzeniem ich dobrego smaku i ich zdolność do wyboru najlepszych dostępnych. Oto cztery z dziesięciu najlepszych pojazdów z silnikiem wysokoprężnym obecnie dostępne, przynajmniej według Cars.com, a wszystkie one się stało, że zostały wyprodukowane przez Audi:

Audi A3 TDI

Całkowicie nowe Audi A3 TDI jest wyposażone w bardzo mocny silnik wysokoprężny o pojemności 2,0 litra, który jest oceniany na 148 koni mechanicznych i 236 funtów momentu obrotowego. Standardowym wyposażeniem A3 TDI jest również sześciobiegowa, dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia biegów.
Podobnie jak wszystkie inne modele A3, wersja z silnikiem wysokoprężnym jest wyposażona w wiele innych przydatnych funkcji, takich jak bezkluczykowy system otwierania i zamykania drzwi, wbudowana nawigacja oraz kamera cofania. Dostępne są również system wykrywania i monitorowania martwego pola, automatyczna klimatyzacja dwustrefowa oraz czujniki parkowania z tyłu i z przodu. Ceny A3 TDI zaczynają się od nieco poniżej 33 000 dolarów.

  Audi RS7 Niezawodność

Audi A6 TDI

Ten model Audi A6 TDI diesel jest często uważany za jeden z najładniejszych i najbardziej stylowych pojazdów wykonanych przez Audi, a teraz jest uważany za jeden z najbardziej przystojnych sedanów każdego rodzaju.
Audi A6 TDI jest uważany za dość technologicznie lepszy od wielu innych samochodów z silnikiem wysokoprężnym w tej samej klasie. Standardowe wyposażenie Audi A6 obejmuje reflektory ksenonowe i światła do jazdy LED.
Ponadto, A6 posiada czujniki parkowania zarówno z tyłu jak i z przodu pojazdu, automatycznie ściemniające się lusterka zewnętrzne i wiele innych. Inne elementy wyposażenia standardowego to bezkluczykowe otwieranie i uruchamianie samochodu, nawigacja sterowana głosem oraz kamera cofania.
Model A6 jest również bardzo dobrze skomunikowany. Jego specjalne funkcje standardowe obejmują Audi Connect, który obejmuje pokładowe WiFi i pozyskiwanie informacji.
Moc dla A6 pochodzi z jego top-of-the-line silnika, który jest turbodoładowany v6 3,0 litra, który jest oceniany na 240 KM, wraz z więcej niż 429 stóp-funtów momentu obrotowego. Według EPA, paliwo nawet y, 38 autostrady, i 29 połączone. Ceny na A6 zaczyna się od mniej niż 59.000 dolarów.

Audi A8L TDI

Audi A8L 3.0 TDI jest flagowym aluminiowym pojazdem firmy. Audi A8L TDI jest bardzo podobny do typowego luksusowego sedana, który po prostu przychodzi z silnikiem wysokoprężnym dla jego mocy. I co to za moc. Silnik ten to 3,0-litrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny o mocy 240 KM i momencie obrotowym ponad 420 funtów.
Inne luksusowe elementy wyposażenia A8L to miękko zamykające się drzwi, elektrycznie sterowana klapa bagażnika oraz bezkluczykowy system otwierania i zamykania drzwi. W wyposażeniu znajduje się również kamera cofania, dzięki której kierowca może mieć oko na to, co dzieje się za nim. Według EPA, A8L jest oceniana na 24 mpg miasto, 36 na autostradzie i 28 łącznie.
Audi A8L jest również wyposażone w system audio Bluetooth, który może być również używany do rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym, co zmniejsza ryzyko rozproszenia uwagi kierowcy. Audi A8L posiada również technologiczny ekskluzywny interfejs MMI, który zapewnia sterowanie głosowe wieloma funkcjami samochodu. Ceny Audi A8L zaczynają się od nieco ponad 85.000 dolarów.

  Audi A8 niezawodność

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z