Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia samochodu?

Mycie samochodu co najmniej dwa razy w miesiącu w lecie i raz w tygodniu w zimie powinno być częścią regularnej konserwacji. Aby Twój samochód zawsze pokazywał swoje najlepsze kolory, powinieneś myć go jeszcze wcześniej.

Istnieje jednak wiele różnych sposobów czyszczenia samochodu, począwszy od automatycznych myjni, poprzez mycie ręczne, aż po gruntowne sesje detailingowe. Pomiędzy tymi trzema, dokładny szczegół jest zawsze będzie najlepszym sposobem czyszczenia samochodu, jeśli chodzi o jakość czyszczenia jest zaniepokojony, ale to kosztuje o wiele za dużo do regularnego użytku.

Automatyczne myjnie samochodowe są zazwyczaj zbyt agresywne dla współczesnych samochodów, co oznacza, że istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia samochodu przez myjnię. Ręczne mycie z drugiej strony jest najlepszą mieszanką obu, ponieważ nie kosztuje dużo pieniędzy, a jednocześnie jest wystarczająco dokładne.

Jako takie, należy stosować się do wskazówek wymienionych w tym artykule, jeśli chcesz zachować swój samochód czysty i schludny, jak łatwo i niedrogo, jak to możliwe. Powinieneś zainwestować w pewne produkty, takie jak myjka, ręczniki z mikrofibry, dwa wiadra oraz dedykowane mydło samochodowe i szczotki.

Spłucz samochód i skup się na kołach

Najpierw musisz znaleźć odpowiednią lokalizację do mycia samochodu, co oznacza, że powinieneś znaleźć spokojne miejsce w cieniu, ponieważ mycie samochodu w słońcu to zły pomysł. Upewnij się, aby podłączyć myjkę i spłukać cały samochód dokładnie. Pamiętaj, aby nie przekraczać 2000PSI z myjką i zawsze trzymać dyszę w bezpiecznej odległości od samochodu.

Po spłukał cały samochód w dół i przeszedł przez wszystkie zakamarki trzeba skupić się na kołach pierwszy. Koła są zazwyczaj najbrudniejszą częścią samochodu i dlatego należy je oczyścić w pierwszej kolejności. Pamiętaj, aby użyć szczotki, aby przejść przez wszystkie szprychy indywidualnie i spłukać wszystko w dół na końcu.

  Co jest złego w samochodach elektrycznych?

Istotne jest, aby również spłukać wnęki kół, dach samochodu i dolnej części zderzaków, aby poluzować wszystkie duże kawałki brudu i zanieczyszczeń. Pozwoli Ci to zlokalizować wszelkie trudne do usunięcia miejsca, które wymagają dokładniejszego czyszczenia.

Metoda dwóch wiader

Po spłukaniu całego samochodu i wyczyszczeniu kół, teraz nadszedł czas, aby wymieszać mydło z wodą w jednym wiadrze i napełnić drugie wiadro czystą wodą. Weź rękawicę z mikrofibry i moczyć go w mieszaninie mydła i wody i iść do przodu i powoli przesuwać panele samochodu począwszy od dachu i idzie w dół.

Ilekroć skończysz się konkretnego panelu, należy pamiętać, aby spłukać mitenkę w czystej wodzie i moczyć go w mieszaninie wody i mydła ponownie i powtórzyć cały proces. Nie naciskaj na panele, ponieważ może być wiele luźnych zanieczyszczeń na powierzchni, które mogą porysować farbę.

Staraj się utrzymać samochód mokry przez cały czas trwania tego procesu i całkowicie zastąpić czystą mieszaninę wody kilka razy w trakcie tego procesu. Musisz utrzymać rękawicę w czystości zanim położysz ją na panelu, aby nie porysować samochodu.

Spłukać i wysuszyć

Po zakończeniu dokładnego czyszczenia samochodu za pomocą rękawicy lub gąbki, upewnij się, że samochód został jeszcze raz spłukany. Przejdź przez wszystkie trudno dostępne panele i postaraj się usunąć całe mydło z samochodu. Zacznij od dachu samochodu i idź w dół, aby usunąć mydło tak skutecznie, jak to możliwe.

Teraz nadszedł czas, aby wysuszyć samochód, a do tego celu, trzeba będzie kilka ręczników z mikrofibry. Umieść te ręczniki na górze samochodu i nie przesuwaj ich po powierzchni, aby uniknąć zarysowania samochodu. Powtórz ten proces, aż do pomyślnego wysuszenia całego samochodu.

  Jaki jest najbardziej niezawodny samochód z silnikiem V8?

Ważne jest, aby zrobić to w cieniu. Po tym wszystkim, nie chcesz, aby samochód wyschnąć na siebie, ponieważ to często powoduje znaki wodne na lakierze. Jeśli jest to konieczne, możesz nawet spryskać samochód wodą, jeśli potrzebujesz dodatkowego czasu na proces suszenia.

Dział FAQ

Czy lepiej po prostu oddać samochód do profesjonalnej myjni?

Nieważne, czy to Państwo czy ktoś inny zajmuje się czyszczeniem, ważne jest, aby umyć samochód. Jednak mycie samochodu może nauczyć nas czegoś więcej na temat właściwej konserwacji samochodu, więc warto od czasu do czasu zrobić to samemu.

Jednak trzeba mieć świadomość, że niektóre państwa, takie jak Kalifornia nawet zakazać mycia samochodu na podjeździe, ponieważ jest to sprzeczne z surowymi przepisami Kalifornii o zużyciu wody. Jeśli tak jest, należy wziąć samochód do profesjonalnego czyszczenia, ponieważ może zostać ukarany grzywną w wysokości ponad 500 dolarów, jeśli spróbujesz zrobić to sam.

Czy myjki elektryczne niszczą lakier samochodowy?

To zależy od rodzaju myjki i jej mocy. Na przykład większość zasilanych gazem myjni jest zbyt silna dla celów czyszczenia samochodu, ponieważ z łatwością przekracza 2000PSI, a w niektórych przypadkach może przekroczyć 5000PSI.

Są one wystarczająco silne, aby usunąć farbę z samochodu w ciągu kilku sekund. Z drugiej strony, elektryczne lub akumulatorowe myjki zasilane energią elektryczną są zazwyczaj poniżej 2000PSI, co czyni je idealnymi do użytku domowego. Wreszcie, rodzaj dyszy jest również ważny, więc upewnij się, że nie używasz dysz, które strzelają prosto z jednego wybuchu.

  Czy samochody z napędem na wszystkie koła są tego warte?

Czy warto oddać samochód do profesjonalnego detailera?

Z punktu widzenia jakości czyszczenia, ma to sens, aby zabrać swój samochód do profesjonalnego detailera, ponieważ mogą one sprawić, że samochód wygląda lepiej niż w dniu, w którym opuścił fabrykę. Jednak dokładne sesje detailingowe kosztują dużo pieniędzy, co oznacza, że mają one sens tylko na specjalne okazje lub gdy chcesz sprzedać samochód.

Zależy to również od samochodu i tego, jak często go używasz. Jeśli posiadasz wartościowy samochód, którym jeździsz tylko na specjalne okazje lub podczas wakacji, warto dokładnie wyczyścić taki samochód przed odstawieniem go na sezon.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z