Jaki jest najlepszy SUV dla 6-osobowej rodziny?

Zakup samochodu dla dużej rodziny nie jest tak prosty, jak zakup standardowego samochodu, ponieważ jest mniej opcji. Oprócz szukania wygodnej, bezpiecznej i płynnej jazdy, musisz znaleźć coś, co będzie pasować do całej rodziny.

Najlepszym SUV-em dla 6-osobowej rodziny jest Kia Telluride. Ma on bliską konkurencję w postaci SUV-ów takich jak Hyundai Palisade i Mazda CX-9, ale ma przewagę nad tymi dwoma wyjątkowymi SUV-ami.

To, co wyróżnia Kia Telluride jako najlepszy SUV dla sześcioosobowej rodziny, to komfortowa jazda, przystępna cena i możliwość pomieszczenia od siedmiu do ośmiu pasażerów.
W przeciwieństwie do większości SUV-ów z trzecim rzędem siedzeń, Kia Telluride jest całkiem wygodna i ma wystarczająco dużo miejsca do przechowywania ładunku. Consumer Reports uznała ten samochód za jeden z najbardziej niezawodnych SUV-ów na rynku, dzięki czemu idealnie nadaje się na samochód rodzinny. Ma również wysokie noty w rankingach bezpieczeństwa.

Cechy Kia Telluride

Wygląd

Ogólna stylistyka Kia Telluride zapiera dech w piersiach. Pomimo tego, że Kia Telluride jest nowością na rynku, daje szansę Toyocie Highlander i Hondzie Pilot. Wkrótce je prześcignie. Telluride ma jeden z najprzystojniejszych wyglądów zewnętrznych z doskonałym wykończeniem.

Kia Telluride już z daleka przyciąga wzrok szarym grillem przednim. A z najnowszym pakietem Nightfall Edition, ten samochód jest łatwy do zauważenia z daleka. Może się również pochwalić 18-calowymi felgami z lakierowanym wykończeniem, co sprawia, że wygląda bardzo luksusowo w porównaniu do swojej ceny.

Oprócz odważnego wyglądu zewnętrznego, Kia Telluride posiada bogate i komfortowe wnętrze. Obejmuje ono takie elementy jak:

  • dywaniki podłogowe
  • 6 głośników
  • 8.0-calowy ekran dotykowy
  • Inteligentny tempomat
  • Wykończenie siedzeń z syntetycznej skóry Sofino
  • 8-kierunkowy fotel pasażera z regulacją mocy,
  • Kierownica obszyta skórą.
    Wnętrze jest dobrze przemyślane i zostało zaprojektowane z myślą o rodzinie. Zarówno fotele w drugim, jak i trzecim rzędzie są łatwe w regulacji. Siedzenia w trzecim rzędzie można odchylać, a siedzenia w drugim rzędzie mają regulowane zagłówki. Te i wiele innych cech wnętrza sprawiają, że jazda jest komfortowa.
  Który SUV Volvo jest największy?

Osiągi

Oprócz komfortowej jazdy, Kia Telluride zapewnia również doskonałe osiągi. Wyposażona jest w wolnossący silnik V6, który osiąga moc 291 KM i moment obrotowy 262 lb-ft. Posiada również napęd na wszystkie koła, który w połączeniu z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów zapewnia fantastyczne osiągi.

Kia Telluride może przyspieszyć od 0 do 60 w 7,1 sekundy, co jest całkiem dobre. Jedyną wadą tego SUV-a jest to, że nie jest on paliwooszczędny. Ma EPA zużycie paliwa ocena 20 mpg w mieście i 26 mpg na autostradzie. Jest to dość złe, i może być sklasyfikowany jako paliwo żarłoka.

Bezpieczeństwo

Kolejnym powodem, dla którego Kia Telluride jest idealnym SUV-em dla sześcioosobowej rodziny jest jej bezpieczeństwo i niezawodność. W rzeczywistości jest to jeden z głównych powodów, dla których rodziny kochają tego SUV-a. Przeszedł on pomyślnie testy zderzeniowe i może pochwalić się kilkoma funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak asystent utrzymywania pasa ruchu, ostrzeganie kierowcy i asystent zmiany pasa ruchu.

Przestrzeń ładunkowa

Oprócz wystarczającej ilości miejsca dla pasażerów w 2. i 3. rzędzie, Kia Telluride oferuje również dużą przestrzeń ładunkową. SUV może pochwalić się 21 stopami sześciennymi przestrzeni za trzecim rzędem, 46 stopami sześciennymi przestrzeni za drugim rzędem i 87 stopami sześciennymi przestrzeni po złożeniu obu rzędów.

Cena

Biorąc pod uwagę wszystkie te wyjątkowe cechy, można by się spodziewać, że ten SUV będzie sporo kosztował. Jednak tak nie jest. Kia Telluride ma bazową cenę 33,415 dolarów, która jest dość niska, biorąc pod uwagę cechy, które oferuje. Tak więc, dostaniesz więcej niż to, za co zapłacisz w tym imponującym południowokoreańskim samochodzie.

  Które SUV-y mają system wspomagania parkowania?

Common questions

Jaki jest najlepszy minivan dla 6-osobowej rodziny?

Najlepszym minivanem dla 6-osobowej rodziny jest Mercedes-Benz Klasy V. Ten minivan oferuje miejsca siedzące dla siedmiu do ośmiu osób. Co więcej, samochód jest pięknie zaprojektowany z luksusowymi elementami Mercedesa, które sprawiają, że wnętrze jest wygodne i przyjemne do jazdy.

Co oznacza trzeci rząd siedzeń?

Trzeci rząd w samochodach odnosi się do dodatkowego trzeciego rzędu siedzeń w pojazdach, takich jak SUV-y, kombi, minivany lub MPV, aby rozszerzyć miejsca siedzące poza zwykłe przednie i tylne siedzenia, które można znaleźć w większości pojazdów. Siedzenia w trzecim rzędzie pozwalają na przewożenie od 6 do 9 osób. Zwykle można je złożyć do bagażnika, aby uzyskać dodatkową przestrzeń bagażnika.

Jaki jest najlepszy SUV z trzecim rzędem siedzeń w stosunku do wartości?

Pomimo wielu SUV-ów oferujących miejsca siedzące w trzecim rzędzie, nie wszystkie zapewniają wartość dla pieniędzy. Niektóre mają wysokie koszty początkowe i są drogie w utrzymaniu. Jedną z najbardziej przystępnych opcji jest Mitsubishi Outlander. Nie tylko ma on doskonałą cenę wyjściową, ale jest również niezawodny i przestronny.

Jaki jest najbezpieczniejszy i najbardziej niezawodny SUV z trzecim rzędem dla rodziny?

Bez wątpienia Kia Telluride jest najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym SUV-em z trzecim rzędem dla rodziny. Samochód ten otrzymał pięć z pięciu przewidywanych ocen niezawodności od Consumer Reports. Uzyskał również wysokie noty w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez IIHS.
Ale jeśli chcesz model samochodu inny niż Kia Telluride, dwie inne dobre opcje to Hyundai Palisade lub Mazda CX-9. Te dwa SUV-y są również niezawodne i dobrze zbudowane, aby służyć dużej rodzinie.

  Jaki jest topowy SUV Mercedesa?

Jaki jest najmniejszy SUV z trzecim rzędem siedzeń?

Najmniejszym SUV-em z miejscami siedzącymi w trzecim rzędzie jest Volkswagen Tiguan. Ten kompaktowy SUV jest również niedrogi, ale może pomieścić do siedmiu pasażerów. Jak można się było spodziewać, ten samochód nie jest bardzo wygodny, ponieważ jest raczej ciasny. Jeśli więc szukasz wygodnego SUV-a, w którym w trzecim rzędzie zmieszczą się dorosłe osoby, szukaj dalej.

Komfortowy, bezpieczny i niezawodny

Podsumowując, najlepszym SUV-em dla 6-osobowej rodziny jest Kia Telluride. Oprócz tego, że może pomieścić do ośmiu osób, oferuje również dużą przestrzeń ładunkową. Jest również wygodny i szybko przyspiesza. A przede wszystkim jest bardzo bezpieczny i niezawodny, co oznacza, że Twoja rodzina będzie bezpieczna.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z