Jaki jest najlepszy SUV Mercedesa do kupienia?

Jaki jest najlepszy SUV Mercedesa do kupienia?

Mercedes oferuje obecnie SUV-y do każdego wyobrażalnego celu. Gama SUV-ów zaczyna się od najmniejszego crossovera GLA i sięga aż do pełnowymiarowego, 7-miejscowego GLS i klasy G.

Wybór najlepszego z nich zależy od dokładnego wyważenia Twoich potrzeb i pragnień. Ale nie pomylisz się myśląc, że klasa G jest najlepszym SUV-em do kupienia w obecnej ofercie Mercedesa. Klasa G zaczyna się od 132 tys. dolarów, ale popyt na nie jest tak wysoki, jak metka z ceną.

Z drugiej strony, najlepszy SUV Mercedes dla Ciebie do zakupu może być GLC, ponieważ oferuje prawie wszystko, co Mercedes SUV może zaoferować, ale w bardziej przystępnej cenie wejścia.

Duże SUV-y Mercedesa

Większe SUV-y Mercedesa są właściwym wyborem, jeśli potrzebujesz przestronnego, wygodnego, wyposażonego w wiele funkcji SUV-a zdolnego do okazjonalnego lub nawet częstego użytkowania w terenie, z przyjemnym podwyższeniem statusu. Te SUV-y są drogie. Wspomniana wcześniej klasa G zaczyna się od 132 tys. dolarów, ale jest dość bezpieczna, jeśli chodzi o amortyzację w porównaniu z innymi większymi SUV-ami Mercedesa.

Niższe modele klasy G tracą do 50% swojej wartości po 5 latach. Może się to wydawać złą inwestycją, ale te liczby są najlepsze, jeśli chodzi o amortyzację dla dużych SUV-ów Mercedesa. Na przykład, bazowy GLS kosztuje około 80 tys. dolarów, a amortyzuje się o około 60% lub nawet więcej w ciągu pierwszych 5 lat.
Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do siedzenia niż klasa G, to bardziej sensowne jest rozważenie GLS, który mieści wygodnie 7 pasażerów.
Jeśli G-klasa nie jest Twoją filiżanką herbaty i nie potrzebujesz 7-miejscowego behemota jak GLS, wybór GLE może być najlepszym rozwiązaniem.
Podstawowy trim GLE 350 kosztuje około 55 tys. dolarów, ale traci ponad 60% swojej wartości po 5 latach.
Jak te liczby mogą sugerować, G-klasa kosztuje więcej z przodu, ale może być lepszą inwestycją po kilku latach. Klasa G jest najbardziej pożądanym SUV Mercedes, który tylko zwiększa popularność, jest najbardziej zdolny off-road, i oferuje doskonałe osiągi na drodze, jak również.

  Volvo vs. Mercedes: Niezawodność

Kompaktowe SUV-y średniej wielkości

SUV-y klasy średniej i kompaktowej stają się coraz bardziej popularne, a Mercedes stale rozszerza swoją ofertę SUV-ów w tym segmencie.
Najpopularniejszym SUV-em Mercedesa w tym segmencie i jednym z najlepszych SUV-ów Mercedesa na rynku jest GLC. GLC to niedawno opracowany model Mercedesa, będący efektem gruntownego przeprojektowania późnego GLK. Mercedes zdał sobie sprawę, że tego typu SUV-y są niezwykle popularne, a w przypadku GLC, Mercedes naprawdę odrobił swoją pracę domową.
Cena GLC zaczyna się od około 43 tys. dolarów, a efekty amortyzacji GLC wynoszą około 60% wartości samochodu w ciągu 5 lat.
GLC oferuje wygodne siedzenia dla 5 pasażerów, wyrafinowany design wewnątrz i na zewnątrz, a także wyrafinowane wrażenia z jazdy, które nie jest daleko od większych ofert Mercedes.
GLC jest z pewnością jednym z najlepszych SUV-ów Mercedesa do kupienia w tej chwili, zwłaszcza w segmencie mniejszych SUV-ów, ponieważ oferuje większość funkcji, które większe modele robią przy skromniejszej cenie.

Niedawno Mercedes wypuścił również najmniejszego SUV-a w swoim katalogu o nazwie GLB-klasa. Od tego czasu GLB staje się hitem. GLB zdobył już wiele nagród magazynu motoryzacyjnego za bycie najlepszym samochodem rodzinnym, i to nie bez powodu. GLB jest dość duży i pojemny, głównie dzięki swojemu pudełkowatemu kształtowi, i oferuje świetną wartość za około 38 tys. dolarów.

Rozważania na temat rynku SUV-ów i starszych modeli

Oceniając rynek SUV-ów ogólnie, jest raczej oczywiste, że nie ma żadnych oznak spowolnienia w samej popularności, jaką generują obecnie SUV-y.

  Czy można samemu wymienić olej w Mercedesie?

Kilka lat temu, rynek samochodów użytkowych był głównie usytuowany wokół sedanów. Obecnie jednak SUV-y stają się najbardziej pożądanymi samochodami, a modele takie jak GLC cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli jednak uważasz, że ceny nowych SUV-ów Mercedesa są dość zawyżone, możesz zdecydować się na bardziej sprawdzoną opcję na rynku samochodów używanych.

Modele takie jak GLK lub najnowsze modele ML i GL przeszły sporą część amortyzacji i można je nabyć po umiarkowanych cenach. Te SUV-y mogą nie zapewniać wszystkiego, co oferują nowe modele, ale w większości przypadków będą warte swoich pieniędzy.

Dobrym powodem do rozważenia sprawdzonego modelu używanego jest fakt, że skutki amortyzacji związane z nowszymi modelami nie zostały jeszcze naprawione.

More about SUVs

Jakie są alternatywy dla SUV-ów Mercedesa?

Jeśli trzyramienna gwiazda nie odpowiada Twoim preferencjom, zawsze możesz zdecydować się na konkurencję. BMW i Audi oferują równie dobre, a czasem nawet lepsze opcje. Modele takie jak X6 i Q8 są niezwykle popularne i sprzedawane w większych ilościach niż GLE coupe.
Największym SUV-em oferowanym obecnie przez BMW jest X7. W tej chwili nie pomylisz się, jeśli zdecydujesz się na GLS lub X7, ponieważ oba te modele są niesamowitymi flagowymi dużymi SUV-ami, ale X7 z pewnością wydaje się bardziej ekscytujący, przynajmniej na razie, gdy czekamy na przybycie nowego GLS.

Jaki jest najlepszy elektryczny SUV Mercedesa?

W segmencie EV SUV, Mercedes oferuje obecnie EQC, a wiele nowych modeli EV SUV wkrótce zostanie wydanych. Ten segment jest poniekąd wizytówką sprawdzonych niemieckich producentów i można się spodziewać obfitego wzrostu dostępnych modeli w ciągu najbliższych kilku lat.
EQC jest nieco zelektryfikowaną wersją GLC, a większość zalet i wad GLC ma zastosowanie również tutaj. EQC zaczyna się od około $68k i jest przyzwoicie wycenioną alternatywą, jeśli szukasz przyjaznego dla planety SUV-a Mercedesa.

  Jaka jest różnica między klasami Mercedesa?

Jaka jest różnica między jazdą SUV-em a sedanem?

Jeśli jesteś kimś, kto nie dokonał przejścia do SUV-ów z samochodów o niższym środku ciężkości, powinieneś rozważyć te punkty jako odniesienie do tego, jak korzystać z SUV-a na co dzień.
SUV-y oferują wyższy środek ciężkości, co ma duży wpływ na sposób jazdy SUV-em, więc jeśli jesteś kierowcą zorientowanym na osiągi i lubisz sportową jazdę, SUV-y nie są dla Ciebie. Ponadto, SUV-y są mniej wydajne, cięższe i większe w każdym wymiarze.
Co więcej, SUV-y nie są tak wygodne jak sedany czy mniejsze samochody. Dzieje się tak głównie dlatego, że SUV-y mają sztywniejsze zawieszenie, aby przeciwdziałać przechyłom, które samochód z wyżej położonym środkiem ciężkości znosi na zakrętach.
Z drugiej strony, będziesz czuł się bardziej dowodzący podczas jazdy na drodze i będziesz w stanie przemierzać wszystkie rodzaje terenu, których sedan lub mniejszy samochód nigdy nie mógł.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z