Jaki jest najlepszy używany kabriolet?

Jazda kabrioletem, gdy tylko pozwala na to pogoda, jest okazją, która sprawia, że nawet najnudniejsze podróże są przyjemne. Mimo, że kabriolety wiążą się z wieloma wyrzeczeniami w porównaniu do ich odpowiedników typu sedan/coupe, istnieje wiele aspektów jazdy kabrioletem, które to negują.

Po pierwsze, kabriolety są często krytykowane za to, że są droższe, cięższe i mniej praktyczne. Tak czy inaczej, wiele kabrioletów w ostatnich latach jest tak samo osiągalnych, jak ich odpowiedniki z dachem typu hardtop, zwłaszcza jeśli chodzi o rynek samochodów używanych.

Co więcej, nie są one tak niepraktyczne ani ciężkie, jak kiedyś. Wiele współczesnych kabrioletów jest tak dobrych, że podczas jazdy z podniesionym dachem można się w nich poczuć jak w zwykłych samochodach z dachem typu hardtop. W związku z tym, nie ma lepszego samochodu cabrio niż Mazda MX-5.

Niemiecki trio wykonawczy, BMW serii 4, Audi A5 i Mercedes Benz C-Class są również warte rozważenia. Jeśli chcesz bardziej luksusową i bardziej ekscytującą wersję MX-5, wybierz Porsche Boxster. Jeśli jednak chcesz mieć luksusowy 4-miejscowy soft-top, wybierz klasę E cabrio.

Mazda MX-5

MX-5 może nie być twoją filiżanką herbaty, ponieważ jest to 2-miejscowy, stosunkowo niepraktyczny kabriolet, ale wszystko inne w MX-5 jest prawie niemożliwe, aby nie lubić. Przede wszystkim, można dostać używany MX-5 za grosze, tak bardzo, że czasami nie wydaje się, że samochód tak wiele zabawy kosztuje tak mało pieniędzy.

  Jak sprawić, by Twój samochód był głośniejszy

Prowadzenie jest, jak można się spodziewać, doskonałe. Co więcej, niezawodność jest równie dobra, co jest stosunkowo trudne do zrobienia przy budowie taniego samochodu wydajności. Pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich regularnych przeglądów i harmonogramów serwisowych, a powinieneś być w stanie cieszyć się tym małym samochodem do zabawy przez wiele lat.

BMW 4-Series, Audi A5, Mercedes C-Class

Te trzy kompaktowe sedany z kabrioletem są tak blisko siebie, że zasługują na równą ocenę. BMW serii 4 jest najbardziej wysportowane z tego trio, daje najwięcej radości z jazdy, ale jego wnętrze jest trochę zbyt staroświeckie. Mercedes jest najwygodniejszy, ale najbardziej brakuje mu atletyzmu.

Audi A5 plasuje się gdzieś pośrodku, ponieważ nie jest tak atletyczne jak BMW, ani tak wygodne jak Klasa C, ale oferuje więcej wyrafinowania niż BMW i bardziej atletyczny, bardziej opanowany sposób prowadzenia w porównaniu do Klasy C. Pomiędzy tymi trzema modelami, wybrałbym A5 lub Klasę C zamiast serii 4 w każdym dniu tygodnia.

Porsche Boxster

Jeśli kochasz MX-5, ale chcesz więcej wydajności, więcej luksusu i więcej dosłownie wszystkiego, upewnij się, że sprawdzisz Porsche Boxster. Porsche to marka powszechnie uważana za jednego z najlepszych producentów samochodów sportowych w historii motoryzacji, a platforma Boxster/Cayman jest przez wielu ceniona jako najlepszy samochód sportowy Porsche.

Oczywiście, 911 zawsze będzie 911, ale bycie porównywanym do czegoś takiego jak 911 jest zaletą samą w sobie. Najlepiej unikać Boxstera 2.5 z 986 roku, zwłaszcza jeśli jest wyposażony w skrzynię Tiptronic, bo to prawdopodobnie jeden z najgorszych Porsche, jakie kiedykolwiek powstały, ale reszta gamy modelowej jest warta rozważenia.

  Co może zniszczyć silnik samochodowy?

Mercedes E-Class

Jeśli podoba Ci się to, co oferuje Mercedes Benz Klasy C, ale chcesz więcej wszystkiego, Klasa E Convertible jest naturalnym uaktualnieniem. Dzięki dłuższemu nadwoziu, Klasa E jest znacznie bardziej przestronna wewnątrz, a przy tym wygodniejsza i lepiej wyposażona, jednak wiąże się to z wyższą ceną.

Tak czy inaczej, istnieje wiele różnych generacji Klasy E do wyboru, a wybór nowszych modeli przynosi również ogromny postęp technologiczny. Klasa E jest jednym z najbardziej logicznych 4-miejscowych kabrioletów do kupienia, jeśli nie jesteś zainteresowany wydawaniem ogromnych sum pieniędzy na kabriolet.

Sekcja FAQ

Co czyni dobry samochód kabrioletem?

Dobry kabriolet nie wymaga od Ciebie wielu kompromisów, jeśli chcesz zdecydować się na wersję kabriolet, a dokładniej taką, która nie kosztuje więcej, ale oferuje mniej. Jako takie, dobry kabriolet nie powinien nigdy okraść Cię z przestrzeni ładunkowej całkowicie, ponieważ jest to ogromny kompromis do zrobienia.
Cena jest oczywiście również ważnym czynnikiem, nie jest trudno zbudować świetny kabriolet, jeśli wersja kabriolet samochodu, który Cię interesuje kosztuje 50% więcej niż wersja z dachem typu hardtop. Co więcej, dobry kabriolet powinien być tak samo solidny konstrukcyjnie jak wersja hardtop, szczególnie jeśli jest to samochód sportowy.

Jaki jest najlepszy kabriolet hatchback na rynku?

Jeśli chcesz kabriolet, ale nie chcesz wydawać dużo pieniędzy i nie chcesz kompaktowy samochód sportowy, jak Miata, to najlepiej zdecydować się na kabriolet hatchback, a najlepsze z nich są Mini Cooper Convertible, Audi A3 cabrio lub Mk6 Golf cabrio.

  Czy czarny samochód jest gorętszy od białego?

Najlepszym Mini, aby przejść do jest przeszłość 2014 generacji Mini kabriolet, ponieważ pochodzi z najlepszych opcji silnika i jest najlepszym Mini Cooper propozycja wartości. Mk6 Golf cabrio jest dość tani w dzisiejszych czasach, ale wciąż nie jest wystarczająco stary. Audi jest lepszą, bardziej wyrafinowaną wersją Golfa z odpowiednio wyższą ceną.

Czy powinienem kupić kabriolet?

Przy zakupie samochodu, zawsze najlepiej jest zrównoważyć swoje potrzeby i pragnienia, ponieważ jest to kluczowe, jeśli chodzi o podejście do zakupu nowego samochodu. Jeśli kabriolet ma sens przy wszystkich pozostałych czynnościach, które wykonujesz codziennie, to jest całkiem zrozumiałe, aby zdecydować się na niego. Jeśli jednak nie, lepiej nie podejmować tego kroku, zanim nie będziesz gotowy.

Jeśli chcesz kupić kabriolet tylko dla przyjemności, bo już posiadasz inny samochód, lub możesz być na emeryturze, powinieneś go kupić i cieszyć się nim. W końcu samochody są po to, aby nas uszczęśliwiać, my entuzjaści motoryzacji to wiemy, i powinniśmy jeździć ciekawymi samochodami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z