Jaki jest najlepszy używany samochód luksusowy?

Jaki jest najlepszy używany samochód luksusowy?

Luksusowe samochody są drogie. Ale jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić nowy luksusowy samochód, możesz zadowolić się wysokiej jakości i wyjątkowym używanym luksusowym samochodem.

Trudno jest wybrać jedną markę/model samochodu luksusowego jako najlepszy, ponieważ ludzie różnią się gustami i preferencjami. Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes-Benz S-Class jest najlepszym samochodem luksusowym, ale BMW, Audi i Lexus nie są daleko. Czytaj dalej, aby znaleźć najlepszy luksusowy samochód dla Twoich potrzeb i budżetu.
Samochody luksusowe deprecjonują się szybciej niż inne samochody na rynku. Dzieje się tak dlatego, że większość luksusowych samochodów jest droga w utrzymaniu, gdy się starzeją. Tak więc, większość właścicieli luksusowych samochodów pozbywa się ich po upływie gwarancji.
Luksusowy samochód, który kosztuje 70.000 dolarów, gdy jest nowy, może kosztować około 20.000 dolarów, gdy jest odsprzedawany po kilku latach użytkowania. Oznacza to, że wiele luksusowych samochodów traci swoją wartość w bardzo krótkim czasie. Tak więc, jeśli chcesz używany samochód luksusowy, istnieje wiele opcji.

Najlepszy ogólnie używany samochód luksusowy: Mercedes S-Class

Na szczycie naszej listy najlepiej używanych samochodów luksusowych znajduje się Mercedes Klasy S. Ten model Mercedesa oferuje prawie wszystko, czego osoba może pragnąć od luksusowego samochodu. Posiada opcję dla silnika wysokoprężnego lub gazowego. Samochód jest również wyposażony w automatyczną skrzynię biegów.
Nowy Mercedes klasy S może zacząć się od 95.000 dolarów, ale ten sam używany samochód może iść za mniej niż 30.000 dolarów. W zależności od marki i modelu, można nawet dostać jeden poniżej 25.000 dolarów. Ten samochód wyświetla luksus we wnętrzu i na zewnątrz. Jest cichy, bezpieczny, niezawodny i działa znakomicie.

  15 Luksusowe samochody i SUV-y w najtańszych cenach w 2021 roku

Najlepiej radzący sobie używany luksusowy samochód: BMW serii 7

BMW serii 7 może nie jest lepsze od Mercedesa-Benz klasy S pod wieloma względami, ale to wciąż najlepiej działający samochód luksusowy na rynku. Najnowsze modele posiadają smuklejsze reflektory i przednie kratki, które sprawiają, że samochód wygląda jeszcze bardziej elegancko.
Nowe BMW serii 7 może kosztować ponad 86 000 dolarów, ale można znaleźć używane BMW serii 7 poniżej 25 000 dolarów. To całkiem niezła okazja w porównaniu do oryginalnej ceny. Za tę wyjątkową cenę otrzymasz adaptacyjne reflektory LED, wysokiej jakości sprzęt stereo, elektrycznie sterowaną klapę tylną i wiele więcej.

Najlepszy używany luksusowy samochód klasy średniej: Audi A8 Saloon

Audi zawsze oferuje to, co najlepsze z obu światów. Nie jest tak komfortowe jak Mercedes, ale lepsze niż BMW. Z drugiej strony, nie jest to samochód o najlepszych osiągach, ale lepszy niż Mercedes. Audi A8 Saloon oferuje komfort, niezawodność i moc.
Podobnie jak jego konkurenci, używane Audi jest dość drogie w utrzymaniu, ale nadal może być warte inwestycji. Zupełnie nowe Audi A8 może kosztować ponad 85 000 dolarów, ale ten sam używany samochód może sprzedać za mniej niż 30 000 dolarów. Ten samochód jest tylko drugim po Mercedesie-Benz klasy S pod względem komfortu.

Najbardziej niezawodny luksusowy samochód z drugiej ręki: 2014 Lexus RX 350

Luksusowy model Toyoty, Lexus, jest najbardziej niezawodnym używanym samochodem luksusowym na naszej liście. Model Lexus RX 350 jest pięknie zaprojektowany, wygodny, komfortowy i łatwy w utrzymaniu. Jest również zaawansowany technologicznie, z wieloma funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak wspomaganie hamowania, monitorowanie martwego pola i wspomaganie utrzymania pasa ruchu.
Nowy Lexus RX 350 kosztuje co najmniej 44 000 dolarów. Ale po kilku latach użytkowania, można dostać ten sam samochód za mniej niż 25.000 dolarów. Zauważ, że spadek ceny w Lexus RX 350 nie jest tak wysoki jak w Audis, BMW lub Mercedes, ponieważ jest łatwiejszy w utrzymaniu i bardziej niezawodny w dłuższej perspektywie.

  Który niemiecki samochód jest najbardziej niezawodny?

Najbezpieczniejszy samochód luksusowy z drugiej ręki: Mercedes-Benz Klasy E

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, niezależnie od tego, czy kupujesz nowy, czy używany samochód. Mercedes Klasy E jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Dodatkowo może pochwalić się szeroką gamą luksusowych rozwiązań, takich jak system audio Bang & Olufsen czy aktywny fotel kierowcy o wielu konturach.
Chociaż jednostek nie jest wiele, można dostać nowy, starszy model Mercedesa, taki jak Mercedes-Benz klasy E z 2014 roku za około 27 000 dolarów. Ten sam używany samochód może trafić na rynku nawet za 11 000 dolarów. W takiej cenie, jest to dobra inwestycja, ponieważ nadal można uzyskać bezpieczne, ale wygodne i luksusowe Mercedes.

Najlepszy używany luksusowy samochód poniżej $20,000: 2013 BMW X3

BMW mają jedną z najniższych wartości odsprzedaży wśród samochodów luksusowych. BMW X3 jest najlepiej używanym samochodem luksusowym poniżej 20 000 dolarów. Całkowicie nowe BMW X3 z 2013 roku kosztuje około 45 000 dolarów. Ten samochód ocenia wysoko w wynikach bezpieczeństwa i ma doskonałą wydajność paliwa.

FAQs about buying a used luxury car

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego luksusowego samochodu?

Podobnie jak przy zakupie nowego samochodu, musisz wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, niezawodność, komfort i wydajność samochodu. Mercedes oferuje największy komfort, podczas gdy BMW są samochodami o najlepszych osiągach. Audi ma moc, podczas gdy Lexus jest łatwiejszy w utrzymaniu. Ponadto, trzeba będzie sprawdzić stan samochodu.

  Jakie są najdroższe niemieckie samochody?

Czy mile mają znaczenie przy zakupie używanego luksusowego samochodu?

Tak, kilometry mają znaczenie. Większość luksusowych samochodów zaczyna sprawiać problemy po przejechaniu 100 000 mil. Niektóre modele Mercedesa zaczynają sprawiać problemy już po przejechaniu 50 000 mil. Audis są dość drogie w utrzymaniu, gdy się starzeją, podczas gdy części BMW są kosztowne do wymiany.

Jaka jest najlepsza marka używanych samochodów luksusowych?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz najlepszy ogólnie, to Mercedes jest na szczycie. Jednak BMW ma najlepsze osiągi, a Audi wypełnia lukę między Mercedesem a BMW. Pojazdy różnią się również w zależności od modelu, który kupujesz.

Końcowe przemyślenia

Przy tak wielu luksusowych samochodach na rynku, wybranie najlepiej używanego luksusowego samochodu nie jest łatwe. Jednakże, jeśli wiesz, czego chcesz w samochodzie, łatwiej jest wybrać. Mercedes-Benz Klasy S jest najlepszy ogólnie, podczas gdy BMW serii 7 jest najlepiej działającym używanym samochodem luksusowym.
Wszystkie pojazdy, które wybraliśmy są wybitne i warto w nie zainwestować. Mogą nie być nowe z wysoką ceną tag na nich, ale nadal oferują zaawansowane funkcje i wykonać niezwykle dobrze. Z zaledwie kilku tysięcy dolarów, można mieć swój wymarzony samochód.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z