Jaki jest najmniejszy samochód BMW?

Jaki jest najmniejszy samochód BMW?

Wiele osób twierdzi, że najmniejszym samochodem BMW wyprodukowanym po 2000 roku jest BMW serii 1 E81, ale jeśli zdefiniujemy najmniejszy samochód pod względem długości i szerokości, najmniejszym samochodem BMW będzie z pewnością BMW Z4 E85/E86.
Przy długości zaledwie 161 cali i szerokości 70 cali, BMW Z4 E85/E86 to malutki samochód. Mało tego, jest to jeden z niewielu samochodów, które mogą przejechać pod standardową barierą parkingową, o wysokości zaledwie 50 cali.

BMW Z4 E85

W 1995 roku BMW wypuściło model BMW Z3, który jest o kilka centymetrów mniejszy od Z4. Ponieważ był on już dość stary, Z4 został oparty na nim jako upgrade. BMW Z4 był produkowany do 2008 roku, ale nie martw się, jeśli szukasz tego dziecka, w sumie 200.000 pojazdów zostały wyprodukowane i sprzedane, i może bardzo łatwo dostać w swoje ręce na używane jeden.
Najmniejszy obecnie model BMW, BMW Z4, to dwudrzwiowy roadster z imponującymi opcjami silnikowymi i elegancką stylistyką. Dzięki niezwykle ostremu prowadzeniu i doskonałej przyczepności na drodze, to małe BMW jest wielką bestią. BMW obiecuje osiągi i radość z jazdy i chociaż ten samochód może nie jest najbardziej praktyczną rzeczą na świecie, to właśnie to zapewnia.
Standardowe BMW Z4 w wersji podstawowej wyposażone jest w wolnossący silnik czterocylindrowy o pojemności 2,0 l. Jeśli chcesz coś większego pod maską, możesz zapłacić kilka dolarów więcej i uzyskać opcję sześciocylindrową, ale może to być trochę za dużo, jeśli chodzi o koszty utrzymania, a standardowy jest wystarczająco dobry dla ciała Z4, ponieważ jest mały i lekki (między 3100 lbs i 3300 lbs).

  Czy kupno używanego BMW to zły pomysł?

BMW Z4 E85: Opcje silnika i skrzynia biegów

BMW Z4 występuje w czterocylindrowych modelach 2.0i, 2.2i, 2.5si, oraz sześciocylindrowych 2.5i i 3.0i. Oferuje pięciobiegową skrzynię manualną, sześciobiegową skrzynię manualną, sześciobiegową zautomatyzowaną skrzynię SMG, pięciobiegową skrzynię automatyczną i sześciobiegową skrzynię automatyczną.
Moc waha się od 148 KM do 338 KM, w zależności od względnej do wyboru silnika można zrobić. W zależności od opcji silnika i dokładny model, BMW Z4 ma tendencję do przejść od 0 do 62 mil na godzinę w około 4,8 sekundy, co czyni go dość szybko.
Najmocniejszym silnikiem jest 6-cyl M roadster 3.2 L S54, który daje 269 lb-ft momentu obrotowego. Z drugiej strony, 2.0i, który był sprzedawany tylko w Europie, potrzebuje 8,2 sekundy, aby osiągnąć 62 mile na godzinę.
Jeśli chodzi o zużycie paliwa, BMW Z4 średnio 37 mil na galon dla modelu z silnikiem 2.0 L. Jak można się było spodziewać, większe opcje silnikowe zwiększają wskaźnik mil na galon przy 32,8 mpg dla 3.0 i 23 mpg dla 3.2 L, co jest nadal dobre dla 338-konnej bestii.

Koszty posiadania i niezawodność BMW Z4

Średnio kosztuje to około 400 dolarów za naprawę BMW Z4, a zakres napraw szacowany jest na 100-4000 dolarów za elementy układu napędowego i poważne uszkodzenia. Chociaż naprawy nie są tak kosztowne, jak w przypadku wysokiej klasy SUV-ów BMW, takich jak X5 czy X7, w końcu mogą być częstsze, a koszty mają tendencję do piętrzenia się. Serwisowanie kosztuje tyle, ile wymaga BMW serii 3.
Te samochody, gdy prawidłowo utrzymane, są znane często osiągnąć przebieg aż do 250k mil lub nawet więcej. Niektóre z nich osiągnęły nawet 350k plus mil. Oczywiście, są to rzadkie przypadki i może oznaczać, że pojazdy nie były prowadzone agresywnie w ogóle i były doskonale utrzymane. Spodziewaj się, że Twoje Z4 przejedzie około 150k – 200k mil.

  BMW 328i vs 428i: Który jest lepszy?

Porady dla kupujących BMW Z4

Unikaj kupowania używanych BMW Z4, jeśli ich przebieg wynosi ponad 100 tys. mil. Jeśli kupujesz używane Z4, zapłać licencjonowanemu mechanikowi za inspekcję. Maska pojazdu jest dość droga, więc nie lekceważ uszkodzeń na zewnątrz. To może kosztować więcej, aby naprawić niż niektóre drobne problemy, takie jak filtry oleju lub wymiany płynów.
Podobnie jak luksusowy wygląd zewnętrzny, wnętrze jest również kosztowne w naprawie. Unikaj używanych pojazdów, które mają uszkodzenia na skórze wewnątrz, lub na desce rozdzielczej. Jeśli nie masz odłożonych trochę grosza na mocny silnik, najlepiej wybierz silnik 2.0i, który będzie najmniej kosztowny w utrzymaniu.

More about BMWs

Jaki jest największy produkowany samochód BMW?

Największym obecnie produkowanym samochodem BMW jest BMW X7. Dzięki solidnemu silnikowi V8 o pojemności 4,4 l, najwyższej klasy rozwiązaniom technologicznym, napędowi na wszystkie koła i trzem rzędom siedzeń dla maksymalnie siedmiu pasażerów, BMW X7 może być zarówno atutem, który zrobi wrażenie podczas spotkań biznesowych i przyjazdów, jak i pojazdem rodzinnym w tym samym czasie.

Jakie jest najmniejsze obecnie produkowane BMW?

Najmniejszym obecnie produkowanym BMW jest BMW serii 1 hatchback. Nie jest to najbardziej tradycyjne BMW, ponieważ posiada napęd na przednie koła zamiast typowego napędu na tylne koła, którego zwykle można oczekiwać od BMW. Jeśli szukasz najmniejszego sedana BMW, to jest to BMW i3.

  Czy używane BMW i3 to dobry zakup?

Które BMW jest najtańsze w zakupie fabrycznie nowe?

Najtańszym BMW do kupienia fabrycznie nowym jest BMW X1 subkompaktowy SUV. Podstawowy model zaczyna się od zaskakujących 35 000 USD, co jest dość niską ceną jak na BMW. Mimo, że jest bardziej przystępny cenowo, to nadal mówi o statusie i klasie, czego zwykle można oczekiwać od marki.

Czy BMW Z4 z 2021 roku zostanie wypuszczone na rynek?

Na stronie BMW można już zamówić w przedsprzedaży model Z4 2021 M40i Roadster. Przynosi on 382 KM i osiąga od 0 do 62 mil na godzinę w 3,9 sekundy. Nowy, luksusowy Roadster zaczyna się od sugerowanej przez producenta ceny detalicznej 63 700 dolarów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z