Jaki jest najmniejszy SUV Porsche?

Jak na razie Porsche oferuje Porsche Cayenne jako flagowy model SUV-a Porsche. Jest ono dostępne jako zwykły SUV lub w formie coupe. Jedynym innym SUV-em oferowanym obecnie przez Porsche jest mniejszy Macan SUV, który jest dostępny w różnych wersjach wyposażenia i z różnymi silnikami.

Cayenne jest wyraźnie większy i ma bardziej poważną prezencję na drodze, zwłaszcza w wersji coupe. Macan jest przystojny i ma dobre proporcje, jak każde inne Porsche. Cayenne to SUV średniej wielkości, natomiast Macan jest kompaktowy.

Porsche Macan kosztuje około 52 tys. dolarów, co jest dość wysoką ceną w porównaniu z resztą niemieckiego segmentu kompaktowych SUV-ów. I to jest tylko cena wyjściowa, jeśli chcesz Macan S lub Macan GTS, jesteś patrząc na 10-20k dolarów wzrost, odpowiednio.

Jeśli chcesz top-of-the-line Macan Turbo Model, być gotowi wydać prawie $ 85k, bez żadnych opcji. Macan to świetny samochód, ale jest naprawdę drogi. Jednak według MotorTrend, Macan nadal zachowuje aż 61% swojej wartości po 5 latach, co jest rzeczywiście wiodące w klasie.

Porsche Macan z najniższej półki

Porsche Macan to świetny, wszechstronny pakiet i prawdopodobnie jest to najlepsze Porsche, jakie możesz teraz kupić, jeśli chcesz idealnej mieszanki luksusu, wielkości, sportowego charakteru, a nawet możliwości łagodnego lub umiarkowanego off-roadu.

Podstawowa wersja Macana jest wyposażona w czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, który ma łączyć szybkość i wydajność. Moc 245 KM i moment obrotowy 370 Nm sprawiają, że Macan jest w stanie rozpędzić się od 0 do 60 km/h w 6,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona do 140 km/h.

  Który SUV ma najszersze siedzenie kierowcy?

Macan jest stosunkowo dobrze wyposażony, ale jesteś patrząc na kilka tysięcy warte uaktualnień, jeśli chcesz skorzystać z wszystkich nowoczesnych technologii Porsche. A Porsche jest Porsche, takie opcje są obfite i raczej drogie.
Kosztujący 52 tys. dolarów Macan to zdecydowany krok naprzód w porównaniu do Audi Q5, które kosztuje około 45 tys. dolarów, Mercedesa GLC, który kosztuje około 43 tys. dolarów, czy BMW X3, które kosztuje mniej więcej tyle samo co GLC.

Mid-range Porsche Macan S/Porsche Macan GTS

Jeśli jesteś gotów wydać około $61k, Macan S jest drogą do zrobienia. Macan S oferuje znaczny wzrost osiągów dzięki silnikowi 3.0L V6 o mocy 354 KM i 480 Nm momentu obrotowego. Dzięki tym wartościom mocy Macan S osiąga prędkość 60 mil na godzinę w 5,3 sekundy, a jego maksymalna prędkość maksymalna wynosi 155 mil na godzinę.

Z kolei Macan GTS to najbardziej sportowy model Macana, bez konieczności zakupu modelu Turbo za ponad 80 tys. dolarów. GTS oferuje ten sam silnik, ale jego moc została zwiększona do 380 KM. Czas 0-60mph jest teraz poniżej 5 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 160mph.

Między tymi dwoma, Macan S nie wydaje się lepszą wartość, i całkiem możliwe, że wartość wybrać z całej gamy. Warto również wspomnieć, że wiele magazynów samochodowych czas Macan S być znacznie szybsze w jego 0-60mph prędkości.

To samo dotyczy również wersji GTS, więc możesz być pewien, że nie zabraknie Ci mocy, jeśli zdecydujesz się na którąś z nich. Pakiet GTS wygląda o wiele bardziej agresywnie i celowo, ale pod względem wartości, Macan S jest najlepszym wyborem z całej gamy.

  Czy używane Porsche Cayenne jest niezawodne?

Top-of-the-line Macan Turbo

Jeśli chcesz mieć najlepszy dostępny obecnie model Porsche Macan, powinieneś rozważyć Porsche Macan Turbo. Mimo, że Turbo kosztuje 85 dolarów, silnik pozostaje ten sam, a wzrost mocy nie jest aż tak duży, ale otrzymujesz kilka dodatkowych funkcji.

To powiedziawszy, silnik 3.0L V6 sprzężony z legendarną skrzynią PDK umożliwia Macan Turbo sprint 0-60mph w twierdził 4,5 sekundy, ale prawdziwe czasy 0-60mph są bardziej jak sekundę mniej niż to.

Macan Turbo dysponuje mocą 440 KM, 550 Nm momentu obrotowego i osiąga prędkość maksymalną 170 mil na godzinę. Ale najwspanialszą rzeczą w Macanie Turbo jest sposób, w jaki ten samochód się prowadzi. Cała platforma Macana jest prawdopodobnie najbardziej dynamiczną platformą kompaktowego SUV-a na rynku, nie licząc Alfy Romeo Stelvio.

I to naprawdę robi wrażenie, ale nie jest aż tak zaskakujące. W końcu mówimy o Porsche. Pod względem amortyzacji, wszystkie modele Macan radzą sobie lepiej niż reszta segmentu kompaktowych luksusowych SUV-ów. Jedyne zastrzeżenia to wysokie ceny początkowe i ceny opcji dodatkowych, które zawsze są drogie, ale niezbędne.

Other things to know about the Macan

Czy modele Porsche Macan są dobrze wyposażone fabrycznie?

Nie do końca. W standardzie otrzymujemy 10,9-calowy ekran dotykowy infotainment, Apple Car Play, łączność głośnomówiącą Bluetooth, hotspot Wi-Fi, radio satelitarne, reflektory LED oraz 10-głośnikowy system surround-sound.
Jeśli zdecydujesz się na pakiet Premium, otrzymasz także podgrzewane przednie i tylne fotele, automatycznie przyciemniane lusterka, adaptacyjne reflektory oraz 14-głośnikowy system audio. Wnętrze Macana jest ładne, ale zaczyna się już trochę starzeć. Można temu zaradzić, decydując się na pełny pakiet skórzany, który kosztuje niebotyczne 2330 dolarów.

  Jaki jest najpłynniej jeżdżący SUV Mercedesa?

Jak niezawodne jest Porsche Macan?

Częściej niż nie, Porsche są niezawodne. Ale Macan nie jest tak niezawodny jak, powiedzmy, 911. J.D. Power ocenia Macana z wynikiem niezawodności 77 na 100. Oznacza to, że Macan jest lepszy niż przeciętny, ale nie rewelacyjny.

Jednak wiele innych ankiet skłania się do umieszczenia Macana nieco wyżej. To powiedziawszy, wszystko zależy od tego, jak dobrze samochód był utrzymywany, a to różni się w zależności od właściciela. Możesz być jednak pewien, że Macan będzie Ci dobrze służył, jeśli będziesz o niego odpowiednio dbał.

Czy Porsche Cayenne jest lepszym SUV-em niż Macan?

Porsche Cayenne to flagowy model SUV-a, a Porsche chce, aby jego flagowce były lepsze w niemal każdym aspekcie. Tak więc, tak, Cayenne jest lepszym SUV-em w porównaniu do Macana, ale wiąże się to z dużą premią cenową.
Cayenne oferuje więcej opcji silnika, jest lepszy w terenie, jest dostępny w wersji coupe lub SUV, jest znacznie mocniejszy i lepiej wyposażony. Różnice między Cayenne a Macanem są w pewnym sensie porównywalne z różnicami między modelami 911 a Boxster/Cayman.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z