Jaki jest najmocniejszy Mercedes?

Mercedes przez lata produkował jedne z najpotężniejszych, najbardziej zaawansowanych, luksusowych i najszybszych samochodów. Ale który samochód Mercedesa jest najpotężniejszy?

Tytuł najpotężniejszego Mercedesa należy do Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Electric Drive. Wiem, że wielu z Was jest zaskoczonych, że Mercedes-Benz AMG GT Black Series nie zgarnął tytułu dla najpotężniejszego Mercedesa.

Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Electric Drive generuje wyjątkową moc aż 741 KM, podczas gdy Mercedes-Benz AMG GT Black Series zapewnia łączną moc aż 720 KM. Napęd elektryczny SLS-a wytwarza również 738 funtów momentu obrotowego.

Cechy Mercedesa-Benza SLS AMG Electric Drive

Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive to samochód przyszłości. Wypuszczony w 2013 roku, ten elegancki i potężny samochód sportowy jest mocniejszy niż AMG GT Black Series, ale jego elektryczna moc nie wystarcza na długo. Dlatego niektórzy ludzie wciąż wolą ten ostatni od SLS AMG ED.

Jako samochód elektryczny, Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive nie emituje lokalnie dwutlenku węgla, co czyni go przyjaznym dla środowiska. Dlatego jest tańszy w utrzymaniu niż Mercedes-AMG GT Black Series, który potrzebuje paliwa do jazdy. Należy pamiętać, że ten samochód może przyspieszyć od 0 do 60 mph w 3,7 sekundy.

Jak większość samochodów sportowych, ten egzemplarz jest wyposażony w całkowicie elektryczny system napędu na wszystkie koła. Ponadto, jest on wyposażony w cztery silniki połączone z dwoma skrzyniami biegów i 12 modułami baterii. Większość z tych akumulatorów umieszczono w niewykorzystanej przestrzeni, w której zazwyczaj znajduje się tunel przekładni.

  Najmocniejszy silnik Mercedesa?

Ponieważ bateria waży nadmiernie 548kg, muszą one znajdować się poniżej. Po pełnym naładowaniu, baterie te dadzą Ci moc, która może pokryć do 155 mil. To nie jest dobra wiadomość, gdy porównać ten samochód do wyjątkowych samochodów elektrycznych, takich jak Tesla Model S z zakresem ponad 400 mil.

Oprócz posiadania krótkiego zasięgu, Mercedes SLS AMG Electric Drive również zajmuje wiele godzin, aby w pełni naładować. Jeśli ładujesz ze stacji ładowania, będziesz musiał poczekać co najmniej 20 godzin, aby w pełni naładować ten potężny samochód sportowy. To bardzo dużo czasu, biorąc pod uwagę, że wiele samochodów elektrycznych potrzebuje mniej niż 12 godzin na pełne naładowanie.

Dodatkowo, 60-kWh akumulator litowo-jonowy potrzebuje 220 V, aby w pełni naładować się w ciągu 20 godzin. Zarówno bateria, jak i sterujące nią oprogramowanie zostały opracowane przez ekspertów Formuły 1 z Mercedes AMG High-Performance Powertrains. To dlatego jego osiągi są wyjątkowe.

Mimo wielu wyzwań, Mercedes SLS AMG GT Electric Drive oferuje płynną jazdę. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie ustawienia torque-vectoring, aby cieszyć się jazdą. Przełączaj się między trybem komfortowym a sportowym, aby obserwować wzrost adrenaliny i cieszyć się jazdą.

Mercedes-Benz SLS AMG GT Electric Drive, którego cena bazowa wynosi 500 000 dolarów, nie jest samochodem dla każdego. Ale jeśli chcesz doświadczyć najmocniejszego i bezemisyjnego samochodu sportowego Mercedes-AMG, warto w niego zainwestować.

Dlaczego Mercedes-AMG GT Black Series jest uważany za potężny?

Podobnie jak Mercedes-Benz SLS AMG GT ED, Mercedes-AMG GT Black Series zapewnia doskonałą moc aż 720 koni mechanicznych. Oznacza to, że SLS AMG Electric Drive jest jedynym modelem Mercedesa o większej mocy – 741 koni mechanicznych.

  Jaki jest najlepszy silnik Mercedesa?

Zanim Mercedes SLS AMG Electric Drive został wprowadzony w 2013 roku, AMG Black Series był najmocniejszym modelem Mercedes-AMG na rynku. 2021 Mercedes-AMG GT Black Series wyposażony jest w znakomity silnik AMG V8, który dostarcza łącznie 720 koni mechanicznych i 590 lb-ft momentu obrotowego.

Co więcej, ten samochód przyspiesza szybciej niż SLS AMG Electric Drive, ponieważ może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 3,1 sekundy. Poza tym, ten samochód jest bardziej niezawodny, ponieważ jest zasilany paliwem, w przeciwieństwie do SLS AMG Electric Drive, który opiera się wyłącznie na energii elektrycznej.

Ogólnie rzecz biorąc, oba te samochody są potężne i wyrafinowane. Ostateczna decyzja zależy od tego, czy chcesz samochód elektryczny czy napędzany paliwem. Jednak SLS AMG Electric Drive jest nieco droższy niż AMG GT Black Series.

FAQ

Jaki jest najmocniejszy SUV Mercedesa?

Mercedes-Benz wyprodukował jedne z najlepszych SUV-ów na rynku. Ale mimo że Klasa G jest SUV-em Mercedesa z najwyższej półki, nie jest najmocniejsza. Tytuł najmocniejszego SUV-a Mercedesa przypada modelowi 2021 GLS o mocy maksymalnej 603 KM i 627 lb-ft momentu obrotowego.

Najmniej wydajny model Mercedes-Benz GLS dysponuje mocą 362 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego. W porównaniu z Klasą G, najmniej mocna Klasa G dysponuje mocą 416 KM i 450 lb-ft momentu obrotowego, podczas gdy najmocniejsza Klasa G ma 577 KM i 627 lb-ft momentu obrotowego.

Jaki jest najszybszy samochód Mercedesa?

Najszybszym samochodem Mercedesa jest Mercedes-AMG GT 63 S 4-drzwiowe coupe. Może on przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 3,1 sekundy. Co więcej, jego potężny silnik dostarcza aż 630 KM, co jest wyjątkowe. Inne warte uwagi szybsze modele Mercedesa to 2021 AMG GT 63, AMG E 63 S Sedan i AMG S 63 Coupe.

  Jaki jest najlepszy Mercedes do wyścigów ulicznych?

Który samochód jest potężniejszy – Mercedes-AMG GT Black Series czy BMW M5 CS?

Jeśli chodzi o moc, Mercedes i BMW wyprodukowały jedne z najpotężniejszych samochodów sportowych i luksusowych. Te dwa modele samochodów są jednymi z najpotężniejszych na rynku. Jednak jeśli chodzi o czystą moc, to Mercedes-AMG GT Black Series wygrywa.

Mercedes-AMG GT Black Series dostarcza aż 720 KM, co jest jednym z najlepszych wyników na rynku. Z drugiej strony, BMW M5 CS produkuje w sumie 627 KM. Dlatego też AMG GT Black Series jest mocniejszy z różnicą 93 KM.

Wniosek

Jeśli szukasz najmocniejszego modelu Mercedesa, to Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive jest najmocniejszym Benzem z mocą 741 KM. Zaraz za nim plasuje się Mercedes-AMG GT Black Series z 2021 roku z łączną mocą 720 KM. SLS AMG Electric Drive zasilany jest baterią litowo-jonową o pojemności 60 kWh, a jego zasięg wynosi 155 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z