Jaki jest najszybszy Mercedes Benz?

Jaki jest najszybszy Mercedes Benz?

Który Mercedes jest najszybszy, to dość skomplikowane pytanie, aby odpowiedzieć wprost. Przez lata, Mercedes wyprodukował wiele szybkich samochodów, niektóre z nich są w stanie sprint od 0 do 60mph w około 3-4 sekund, a wiele z nich topping out na dobrze ponad 200mph.

Te dni, GT 63 4-drzwiowe Coupe udaje się trafić 60mph z postoju w około 3.1-3.2 sekundy i jest prawdopodobnie najszybszym 0-60 Mercedes w produkcji w tej chwili. Jeśli chodzi o prędkość maksymalną, Mercedes SLR Stirling Moss zajmuje miejsce numer jeden z prędkością 217 mil na godzinę.

Najszybsze sedany Mercedesa

W dzisiejszych czasach Mercedes produkuje niesamowicie zdolne sedany. Sedany takie jak AMG E63 S są napędzanymi na cztery koła, BiTurbo, V8 speedsterami zdolnymi do osiągnięcia 60mph z miejsca w mniej niż 3,5 sekundy. Te liczby są szalone jak na rodzinnego sedana. Nie tak dawno temu te liczby były kojarzone wyłącznie z supersamochodami.
Z imponującym czasem 3,1-3,2 sekundy, wspomniane 4-drzwiowe coupe GT 63 zajmuje pierwsze miejsce jako najszybciej przyspieszający model Mercedesa. Zarówno E63 S, jak i GT 63 osiągają tak zawrotne czasy dzięki systemowi napędu na cztery koła 4matic+, automatycznej skrzyni biegów z funkcją launch control oraz wspaniałemu silnikowi V8.
Jeśli chodzi o prędkość maksymalną, GT 63 zajmuje pierwsze miejsce jako najszybszy sedan, osiągając prędkość 192 mil na godzinę. AMG E63 S zajmuje drugie miejsce z prędkością około 186-190 mil na godzinę. Na trzecim miejscu jest Mercedes CL63 z lat 2010-2014, który również jest w stanie osiągnąć 186mph.

Fastest Mercedes SUVs

Ponieważ SUV-y zyskują coraz większą popularność, Mercedes rozszerzył swoją ofertę SUV-ów, wychodząc z szybkimi wariantami AMG zwykłych SUV-ów Mercedesa. SUV-y nie są w stanie osiągnąć tych samych liczb, co sedany, ze względu na zwiększoną wagę i kompromisowe profile aerodynamiczne.
Ale, GLE 63 S Coupe udaje się trafić 60mph w około 3,7-4,0 sekund. Te liczby są jeszcze bardziej imponujące, biorąc pod uwagę kształt i rozmiar SUV-ów. Nie tak dawno temu, najpotężniejsze supersamochody, takie jak Ferrari Enzo, osiągały 60mph w podobnym czasie.
GLC 63 AMG również osiąga prędkość 60 mph w czasie od 3,7 do 4,0 sekund. Zarówno GLE, jak i GLC osiągają maksymalną prędkość około 174 mph. Tuż za nimi plasuje się GLE 63 w zwykłym kształcie osiągając 173mph z podobnym czasem 0-60 jak wyżej wymienione SUV-y.

  Czy Mercedes może uruchomić inny samochód?

Najszybsze super/sportowe samochody Mercedesa

Samochody sportowe i supersamochody są tworzone z myślą o wydajności, więc logiczne jest, że tego typu samochody osiągają najbardziej imponujące wyniki. I to prawda, ale te samochody nie są tworzone przede wszystkim po to, by osiągać najlepsze czasy 0-60 i to jest powód, dla którego GT 63 4-drzwiowe coupe jest najszybciej przyspieszającym Mercedesem.
Najszybciej przyspieszającymi obecnie produkowanymi supersportowymi samochodami Mercedesa są różne warianty 2-drzwiowego modelu AMG GT. Najszybciej przyspiesza zupełnie nowy model GT Black Series, który osiąga prędkość 60 mph w 3,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 202 mph.
Jednak najszybszym samochodem Mercedesa w ogóle jest SLR Stirling Moss, który jest w stanie osiągnąć 217mph, z godnym szacunku czasem 0-60 wynoszącym 3,4 sekundy. Tuż za nim plasuje się CLK GTR, którego prędkość maksymalna wynosi 214mph. Trzecie miejsce zajmuje legendarny Mercedes SLR Mclaren 722, który był wspólną produkcją Mercedesa i Mclarena z prędkością 210mph.
Mercedes wkrótce rozpocznie produkcję nowo wypuszczonego hipersamochodu o nazwie The Project 1. Samochód może pochwalić się silnikiem, który został znaleziony w bolidzie F1 Mercedesa. Oczekuje się, że samochód będzie osiągał moc ponad 1000 KM, prędkość maksymalną ponad 217 mph i czas 0-60 w mniej niż 3 sekundy.

More about fast cars

Jaka jest największa prędkość maksymalna samochodu na świecie w tej chwili?

Cel bycia najszybszym na świecie jest kuszącą propozycją dla każdego producenta samochodów konkurującego w segmencie najwyższych prędkości. Samochody takie jak legendarny McLaren F1, Ferrari F40, Bugatti EB-110, Bugatti Veyron to tylko niektóre z modeli, które w pewnym momencie zostały uznane za najszybsze na świecie.
Obecnie ten segment jest niezwykle popularny, a posiadanie tytułu najszybszego samochodu na świecie z pewnością czyni cuda, jeśli chodzi o sprzedaż. Producenci mają tendencję do budowania samochodów osiągających rekordy, ponieważ samochód numer jeden zawsze dobrze się sprzedaje.
Obecnie najszybszym samochodem na świecie jest Buggati Chiron SuperSports, któremu udało się osiągnąć oszałamiającą prędkość 304 mph (490 km/h). Przed Chironem tytuł ten należał do Koenigsegg Agera RS, szwedzkiego hipersamochodu, którego rekordowa prędkość wynosiła 284 mph (458 km/h).

  Jakie modele Mercedesa mają oświetlenie ambientowe?

Jaki jest obecnie najszybciej przyspieszający samochód na świecie?

Sposoby na zbudowanie najszybciej przyspieszającego samochodu są zupełnie inne niż na stworzenie samochodu do osiągania najwyższych prędkości. Samochody osiągające najwyższe prędkości są zazwyczaj długie i śliskie z potężną końcówką mocy, ale szybkie samochody to te, które mają nieco większą masę i napęd na cztery koła.
Elektryczne hipersamochody są nowymi królami przyspieszenia. W chwili obecnej, najszybciej przyspieszającym samochodem elektrycznym jest Rimac Concept Two, z czasem 0-60 wynoszącym 1,8 sekundy, oczekuje się, że nadchodzący Tesla Roadster również będzie w tym samym regionie.
Te imponujące czasy wynikają z faktu, że samochody elektryczne wytwarzają 100% swojego momentu obrotowego już przy 0 obr/min, podczas gdy tradycyjny silnik spalinowy musi się rozpędzić do pewnej liczby obrotów, zanim zacznie wytwarzać szczytowy moment obrotowy.
Najszybszymi samochodami nieelektrycznymi są Bugatti Chiron z czasem 0-60 wynoszącym około 2,3 sekundy, a tuż za nim niesamowite Porsche 911 Turbo S z czasem 0-60 wynoszącym około 2,4 sekundy.

Co sprawia, że samochód jest szybki?

Aby osiągnąć maksymalne osiągi, samochód musi być zaprojektowany w określony sposób. Większość szybkich samochodów jest sztywna, niewygodna, mała, głośna i droga. Łatwiej jest osiągnąć wyższą prędkość maksymalną, jeśli samochód jest lżejszy, ma tylko 2 siedzenia, nie ma systemu stereo i klimatyzacji.
Niektóre samochody posuwają się nawet do tego, że okna są plastikowe i usuwają prawie wszystkie materiały tłumiące dźwięk. To jest powód, dla którego niektóre samochody, takie jak Buggati Chiron czy Porsche Turbo S są tak niesamowite.
Te samochody są niewiarygodnie szybkie, ale również łatwe w prowadzeniu i bardzo wygodne, oferują najnowocześniejszą technologię, są przestronne i nie za głośne. Oferują regulowane, podgrzewane fotele i kierownicę, a także posiadają wielogłośnikowy system surround klasy premium. Mimo to wciąż biją rekordy prędkości maksymalnej i przyspieszenia.

  Czy ślusarz może dorobić klucz do Mercedesa?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z