Jaki jest najszybszy sposób na ochronę samochodu przed gradem?

Natura robi, co chce, i jako takie, tornada, huragany, trzęsienia ziemi i grad mogą wyrządzić znaczne szkody w samochodach, budynkach, uprawach, i co nie. Jeśli jednak odpowiednio zadbasz o swój samochód, niektórych z nich możesz uniknąć.

Doskonałym sposobem na zabezpieczenie samochodu przed żywiołami jest zainwestowanie w zadaszony parking. Grad jest bardziej niż zdolny do rozbicia okien i zniszczenia farby, ale jeśli zaparkujesz w garażu, jesteś całkowicie bezpieczny od burzy gradowej.

Jeśli nie masz dostępu do osobistego miejsca parkingowego w garażu, zawsze możesz znaleźć tymczasowe schronienie na przykład na parkingu centrum handlowego, ale upewnij się, że zrobisz to przed burzą. Dobrym pomysłem jest tymczasowe przechowywanie samochodu pod jakimkolwiek przykryciem.

Specjalny pokrowiec lub nawet koc powinny być ostatnią deską ratunku, jeśli nie masz czasu na żadne z wyżej wymienionych sposobów. Oprócz tego, upewnij się, że wykupiłeś specjalne ubezpieczenie, które obejmuje szkody spowodowane gradem i inne szkody związane z pogodą.

Zadaszony parking – najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa Twojemu samochodowi

Czasami burze gradowe mogą być przerażające. Mogą pojawić się znikąd i mogą urosnąć do 6-8 cali średnicy. W związku z tym zawsze najlepiej jest ich unikać, bez względu na rozmiar i czas trwania, ponieważ nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę nadchodzi, aż w końcu nadejdzie.

Dlatego też zadaszony parking wydaje się być najlepszą możliwą opcją do wyboru, gdy takie warunki pogodowe tworzą. Czy to będzie Twój własny mały garaż osobisty jako część nieruchomości lub duży wielostanowiskowy parking mieszkalny, oba te powinny łatwo pozostać nienaruszone podczas burzy gradowej.

  Najlepszy samochód do jazdy po mieście

To jest zawsze dobry pomysł, aby inwestować w zadaszonym parkingu, ponieważ utrzymuje swój samochód bezpieczny od wszystkich elementów pogodowych, ale także chroni przed kradzieżą samochodów. Jeśli w Twojej okolicy występuje wiele burz z gradem w ciągu roku, to tym bardziej warto to zrobić.

Zadaszony parking to najlepszy sposób na utrzymanie samochodu w czystości, bezpieczeństwie i zawsze pod ręką, gdy musisz gdziekolwiek pojechać. Rynek wtórny również ceni samochody garażowane o wiele bardziej w porównaniu do samochodów zaparkowanych na ulicy.

Tymczasowe schronienie – stacje benzynowe, przejścia podziemne i garaże w centrach handlowych

Jeśli nie masz dostępu do osobistego zadaszonego miejsca parkingowego, powinieneś zabrać swój samochód do najbliższego możliwego tymczasowego schronienia. To może być najszybszy sposób ochrony samochodu przed burzą gradową, jeśli mieszkasz w mieście i w pobliżu jest wiele potencjalnych schronów.

Jednym z najbardziej popularnych jest garaż centrum handlowego, który może łatwo zapewnić schronienie dla dziesiątek, jeśli nie setek samochodów, tylko upewnij się, że garaż, o którym mowa, jest rzeczywiście otwarty. Poza garażami w centrach handlowych, stacje benzynowe są wszędzie i prawie zawsze są zadaszone.

Podczas dużej burzy gradowej stacje benzynowe mogą być przepełnione w jednej chwili, więc należy jak najszybciej udać się do najbliższej. Inną świetną opcją jest znalezienie przejścia podziemnego, a nawet wiaduktu, jeśli to możliwe.

Bez względu na to, gdzie zdecydujesz się zabrać swój samochód, upewnij się, że wszystkie inne aspekty bezpieczeństwa są również przyzwoite. Przejścia podziemne są podatne na napady i kradzieże samochodów, więc nie parkuj samochodu w słabo oświetlonym i odosobnionym przejściu podziemnym.

  Czego nie należy mówić do sprzedawcy samochodów?

Dedykowane pokrowce i koce samochodowe – ostatnia deska ratunku

Najszybszym sposobem ochrony samochodu przed burzą gradową jest przykrycie go dedykowanym pokrowcem samochodowym, który jest w stanie wytrzymać burzę gradową. Nie są to typowe pokrowce na samochody kryte, są one dużo grubsze i powinny zakrywać cały samochód.

Ponadto, powinny one być również w stanie wytrzymać silne wiatry, które mogą wystąpić podczas burzy gradowej. Jeśli używasz zwykłego pokrowca samochodowego, wiatr może łatwo zerwać pokrywę i całkowicie wystawić samochód na działanie żywiołów.

Zwykły koc może być również stosowany w szczyptę, ale upewnij się, że kaczka taśmy koc do samochodu. To może zostawić ślady kleju na samochodzie, który teoretycznie może uszkodzić lakier. Jeśli wyczyścisz pozostałości za pomocą specjalnych środków do czyszczenia pozostałości kleju, możesz tego uniknąć.

Sekcja FAQ

Czy warto wykupić kompleksową polisę ubezpieczeniową, która obejmuje szkody spowodowane warunkami atmosferycznymi?

To zależy od miejsca zamieszkania, samochodu i samej polisy ubezpieczeniowej. Tańsze, już uszkodzone samochody z oczywistych powodów nie są często objęte takim ubezpieczeniem. Z drugiej strony, jeśli jeździsz nowszym samochodem, wybór takiej polisy jest dobrym pomysłem.

Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze polisy jest miejsce zamieszkania. Jeśli rzadko zdarzają się burze z gradem lub inne ekstremalne warunki pogodowe, zakup takiej polisy może okazać się zbędny. Tym bardziej, jeśli posiadają Państwo zadaszone miejsce parkingowe.

Co należy zrobić przed burzą?

Proszę zawsze mieć zatankowany samochód. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć podczas burzy, a jeśli nie mają Państwo paliwa w samochodzie, może to być ogromny problem. Upewnij się, że wszystkie okna w samochodzie są szczelnie zamknięte i postaraj się zabrać samochód w bezpieczne miejsce.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla seniorów

Najlepiej jest zawsze mieć odpowiednie ubezpieczenie bez względu na to, co się stanie, a to w dużej mierze zależy od obszaru, w którym mieszkasz. Proszę sprawdzić wszystkie regularnie występujące ekstremalne warunki pogodowe i spróbować dopasować do nich swoją polisę ubezpieczeniową.

Co się stanie, jeśli zostawię samochód na zewnątrz podczas burzy gradowej?

Czasami nie można zrobić nic innego, jak tylko zostawić samochód na zewnątrz. W większości przypadków nie dojdzie wtedy do żadnych poważnych szkód. Jeśli burza gradowa jest nieco bardziej intensywna, może dojść do stłuczenia lub nawet rozbicia szyby.

Uszkodzenia karoserii zdarzają się niezwykle rzadko, ponieważ do uszkodzenia metalu potrzebna jest dość duża siła. Innym ważnym problemem podczas takich burz jest wiatr, ponieważ wokół jest mnóstwo latających odłamków, które czasami mogą uszkodzić karoserię.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z