Jaki jest najtańszy samochód elektryczny?

Obecnie na rynku jest kilka stosunkowo tanich samochodów elektrycznych, ale nie są one tak przydatne, jak niektóre z ich większych odpowiedników. Nawet jeśli nie oferują one wszystkie, że dużo zasięg, ani moc, mogą być używane do codziennych dojazdów do pracy w środowiskach miejskich.

Warto wspomnieć, że rynek EV nie jest jeszcze porównywalny z rynkiem samochodów z silnikiem spalinowym. To powinno się zmienić w dół linii, a kiedy to się stanie, będziemy prawdopodobnie zobaczyć więcej EV z i o. Samochody hybrydowe są mniej więcej takie same, ponieważ jest jeszcze mniej tych pukających o.

Obecnie, najtańszym EV jest Mini Cooper SE z ceną detaliczną 30 dolarów. Drugim najtańszym EV jest Nissan Leaf, który kosztuje około 32 tys. dolarów. Hyundai Ioniq Electric z 2021 roku kosztuje 34 dolary, a Chevy Bolt EV z 2021 roku kosztuje 37 tys. dolarów.

Najtańszy luksusowy EV jest Tesla Model 3, który zaczyna się od $ 41k i jest ściśle przestrzegane przez Ford Mustang Mach-E, który zaczyna się od $ 44k. Za 53 tys. dolarów można dostać Teslę Model Y, a jeśli jesteś skłonny wydać więcej niż 61 tys. dolarów, to Polestar 2 jest tym, który powinieneś dostać.

Mini Cooper SE

Mini to marka znana z tego, że dostarcza sporo treści za nie tak duże pieniądze. Jeśli połączysz to z natychmiastowo rozpoznawalnym designem, Cooper SE może być idealnym samochodem dla Ciebie. Mimo, że SE może przejechać tylko 110 mil na pełnym ładowaniu, takie szacunki zasięgu są znacznie poniżej przeciętnej codziennej jazdy.

  Czy na emeryturze lepiej kupić czy wziąć samochód w leasing?

Jednak w kilku testach Mini Cooper SE był w stanie przejechać nawet 150 mil. Poza zasięgiem, Mini jest małe, zwinne i łatwe do umieszczenia. Podsumowując, Mini jest idealnym samochodem miejskim, ponieważ oferuje wystarczający zasięg i ogólne cechy wygody za bardzo przystępną cenę.

Nissan Leaf

Jeśli szukasz samochodu elektrycznego, który kosztuje niewiele, ale ma duże możliwości, Leaf może być krokiem we właściwym kierunku. Za cenę 32 tys. dolarów, Leaf oferuje 150-milowy zasięg, co jest godne pochwały, biorąc pod uwagę cenę.

Jeśli chcesz jeszcze większy zasięg, można zapłacić więcej pieniędzy, aby uaktualnić do Nissan Leaf Plus, który oferuje 226-milowy zasięg. Nawet jeśli Leaf nie jest naprawdę stworzony do jazdy na długich dystansach, jako codzienny dojazd do pracy, jest to świetny zakup.

Hyundai Ioniq Electric

Za $34k można dostać niezwykle popularny Hyundai Ioniq Electric z 170-milowym zasięgu, a ty zdecydowanie powinieneś, ponieważ Ioniq jest jednym z najbardziej konkurencyjnych kompaktowych samochodów EV na rynku. Ioniq Electric teraz oferuje również poziom 3 ładowania, który powinien wyciąć czasy ładowania do bardziej akceptowalnego poziomu.

System infotainment jest przyzwoity, podobnie jak ogólny komfort i przestrzeń. Warto wspomnieć, że Ioniq nie jest tak naprawdę liderem w swojej klasie, ale robi wiele rzeczy bardzo dobrze. W związku z tym, Ioniq Electric jest zdecydowanie samochodem, któremu warto się przyjrzeć.

Chevrolet Bolt EV

Jeśli chcesz mieć najlepszy stosunek dolara do mili z całego segmentu tanich EV, Chevrolet Bolt EV jest tym, na który warto się zdecydować. Z szacowanym zasięgu 259 mil, Bolt EV jest bardzo król mil na stosunek dolarów. Cena naklejki dla Bolt EV był około 37k dolarów w czasie pisania tego artykułu.

  Czy jazda Teslą jest tańsza niż pojazdem na gaz?

Jednak Bolt EV nie jest doskonały, jak to wygląda i czuje się tanie wewnątrz z dużą ilością plastiku i innych tanich materiałów. Siedzenia są trochę na twardej stronie i projekt wygląda nudne i bez życia. Nowy 2022 Bolt EV jest tuż za rogiem, a ty powinieneś pominąć ten i poczekać na nowy.

Tesla Model 3

Jeśli chodzi o małe, stosunkowo tanie EV, Tesla Model 3 jest zdecydowanie najbardziej znanym modelem. Z ceną naklejki nieco poniżej 42k $, Tesla Model 3 nie oferuje całkiem sporo wartości. Standardowy zakres plus model oferuje zakres ponad 260 mil, co jest więcej niż wystarczająco nawet dla tych, którzy spędzają dużo czasu jazdy.

Praktyczność – Tesla oferuje mnóstwo miejsca zarówno dla pasażerów, jak i dla ładunku. Trudno jest nie zgodzić się z Modelem 3, ponieważ jak na tę kategorię cenową oferuje bardzo dużo. Jedną z największych zalet jest możliwość korzystania z sieci superchargerów Tesli, czego nie może zrobić żaden inny samochód poza Teslą.

Sekcja FAQ

Jaki jest najlepszy samochód elektryczny za pieniądze?

Jeśli chodzi o najlepsze opcje cenowe, Tesla Model 3 i Hyundai Kona Electric to dwa najlepsze samochody elektryczne dostępne obecnie na rynku. Tesla oferuje wyjątkowy zasięg, design i komfort, a także obfituje w ciekawe rozwiązania technologiczne, z zakresu bezpieczeństwa i autonomicznej jazdy.

Jeśli chodzi o Hyundai Kona Electric, zasięg jest po prostu tak dobry, że nie można go dopasować do ceny, co czyni z Kony najlepszy mainstreamowy EV na rynku w tej chwili.

  Jaki samochód wytrzyma 20 lat?

Jaka jest obecnie najtańsza hybryda plug-in?

Zarówno hybrydy plug-in, jak i EV powoli stają się coraz bardziej popularne. Jako takie, ceny mają tendencję do spadku do bardziej przystępnych poziomów, a jeśli chcesz najtańsze Plug-in teraz, jesteś patrząc na Toyota Prius Prime i Hyundai Ioniq Plug-in Hybrid wersji.

Toyota zaczyna się około 28k dolarów i Hyundai zaczyna się tak niskie, jak 26k dolarów. Oba są przyzwoite za te pieniądze, jednak Toyota oferuje trochę więcej ekstra.

Czy powinienem kupić samochód elektryczny już teraz?

To zależy od tego, czy jesteś w stanie w pełni wykorzystać platformę EV. Jeśli mieszkasz w obszarze, który ma wielką infrastrukturę ładowania już na miejscu, to na pewno należy kupić EV. Jeśli jednak stale podróżujesz na długich dystansach i nie masz zbyt wielu ładowarek, to na razie powinieneś je pominąć.

Nawet jeśli EV w takich okolicznościach może być złym pomysłem, jeśli masz kilka samochodów, to można zdecydować się na EV jako codzienny dojazd do pracy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z