Jaki jest najtańszy sposób na wymianę kluczyka Tesli?

Tesla umożliwia swoim klientom zdalne sterowanie pojazdami za pomocą karty-klucza, breloczka lub telefonu komórkowego. Ale jaki jest najtańszy sposób wymiany kluczyka Tesli?

Najtańszym sposobem wymiany kluczyka Tesli jest pobranie aplikacji Tesla App i użycie jej do połączenia Twojej karty z telefonem. Potem nie będziesz już potrzebował karty, ponieważ Twój telefon stanie się Twoim kluczem. Możesz więc korzystać z aplikacji Tesla na swoim telefonie, aby odblokować i prowadzić samochód bez kluczyka.

Chociaż połączenie samochodu z telefonem jest najtańszym sposobem wymiany kluczyka Tesli, metoda ta powinna być stosowana tylko wtedy, gdy zgubiłeś swój drugi kluczyk. Zazwyczaj Tesla daje swoim klientom dwie karty klucza, co oznacza, że możesz użyć drugiego klucza, jeśli pierwszy zostanie zgubiony lub uszkodzony.

Wymiana karty kluczowej Tesla nie jest bardzo kosztowna, tak jak wymiana breloka Tesla. Na przykład wymiana karty Tesla Model 3 będzie Cię kosztować około 5 do 6 dolarów. Z drugiej strony, wymiana klucza Tesla przy użyciu breloka jest nieco droższa. Na przykład, klucz zastępczy dla Tesla Model S będzie kosztować około 174 dolarów.

Tak więc, jeśli zgubisz klucz i nie masz aplikacji Tesla w telefonie połączonej z samochodem, będziesz musiał albo zastąpić go kartą kluczową, albo breloczkiem. Pomiędzy tymi dwoma opcjami, tańszym wyborem będzie karta kluczowa, ponieważ breloczek jest droższy.

Podsumowując, połączenie samochodu z aplikacją Tesla na smartfonie jest najlepszą opcją. Pomoże Ci to uzyskać dostęp do zdalnie sterowanych funkcji w Twoim samochodzie. Wystarczy pobrać aplikację Tesla za darmo na urządzenie z systemem Android lub iOS i połączyć je z samochodem.

  Czy Tesla dobrze radzi sobie na śniegu?

Ile kosztuje wymiana klucza do Tesli?

Przeciętnie sklep Tesla sprzedaje karty kluczy za 25 dolarów. Jednak klucze do Tesli Model 3 są najtańsze, ponieważ kosztują około 5 dolarów. Po zakupie nowej karty kluczowej Tesli, powiesz swojemu samochodowi, aby zapomniał o zgubionej karcie kluczowej i zaprogramujesz samochód, aby zaakceptował nową kartę.

Czy można zaprogramować jedną kartę do kilku gadżetów?

Tak, jest to możliwe. Pomimo tego, że Tesla oferuje tylko dwie karty-klucze, możesz zaprogramować za ich pomocą nawet kilkanaście telefonów. Jeśli więc zgubisz kartę-klucz, nadal możesz używać telefonu do otwierania i prowadzenia swojej Tesli, czekając na dostarczenie nowej karty-klucza.

Ile kart kluczowych Tesli można mieć?

Według wsparcia technicznego Tesli, możesz mieć tylko do 19 kart kluczowych. Oznacza to, że możesz zaprogramować dwie karty, które Tesla dostarcza Ci do 19 różnych urządzeń mobilnych. Tak więc, będą Państwo posiadali 2 fizyczne karty Tesli i 17 urządzeń mobilnych, które zostały zaprogramowane za pomocą tych kart.

Jak mogę uzyskać nowy klucz do mojej Tesli?

Musisz kliknąć na zakładkę Zamki na ekranie dotykowym. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dodać nowy klucz. Po sparowaniu z urządzeniem, na liście kluczy pojawi się nowy breloczek, a Ty możesz przejść dalej i dostosować nazwę breloczków lub je odparować.

Jak połączyć moją kartę Tesli z moim smartfonem?

Jeśli chcesz połączyć swoją kartę Tesli ze smartfonem, aby móc zablokować lub odblokować swój samochód lub go uruchomić, oto procedura:

  • Kliknij na ikonę samochodu w lewym dolnym rogu ekranu dotykowego.
  • Następnie kliknij na zamki w lewym MENU
  • Naciśnij przycisk PLUS po prawej stronie tekstu klucza
  • Naciśnij 'dodaj klucz telefoniczny’.
  • Następnie otwórz aplikację Tesla App na swoim smartfonie.
  • Naciśnij „Phone Key” aby ustawić swój smartfon jako kluczyk.
  • Następnie udaj się do samochodu i miej przy sobie kartę Tesli.
  • Wybierz start na telefonie i poczekaj, aż aplikacja wyszuka Twój samochód.
  • Umieść kartę w konsoli środkowej.
  • Na koniec zobaczysz napis „SUKCES”, a następnie naciśnij przycisk Gotowe na dole strony, aby zakończyć łączenie samochodu z telefonem. Twój telefon jest teraz kluczem.
  Czy powinienem ładować Teslę każdej nocy?

FAQ

Ile kosztuje wymiana kluczyka do Tesli?

Zamienny klucz do Tesli kosztuje około 25 dolarów, a zamienny breloczek do Tesli około 174 dolarów. Niemniej jednak cena może się różnić w zależności od modelu i wariantu Tesli. Na przykład, wymiana karty kluczowej lub breloczek na Tesla Model 3 jest znacznie tańsze niż wymiana tego samego klucza na Tesla Model S.

Ponadto, wymiana karty klucza trwa dłużej niż wymiana breloczka. Poza tym, breloczek jest zazwyczaj wysyłany przez Teslę pocztą po kilku dniach od zgłoszenia zapotrzebowania na niego.

Czy można jeździć bez kluczyka Tesli?

Tak, można. Niemniej jednak musisz mieć samochód połączony z aplikacją Tesli, aby uruchomić go bez kluczyka. Można to zrobić, programując kartę-klucz do smartfona i używając jej, gdy nie masz kluczyka lub gdy go zgubisz.

Czy mogę śledzić zgubioną kartę Tesli?

Nie, nie da się. Mimo to możesz znaleźć lub wykryć kartę Tesli, jeśli znajduje się ona w pobliżu. Dzieje się tak dlatego, że karty Tesla wykorzystują technologię NFC (Near Field Communication), która pozwala na wykrycie karty poprzez kontakt z nią. Jeśli więc podejrzewasz, że zgubiłeś kartę Tesla w domu lub biurze, możesz ją wykryć, przesuwając przedmioty w pobliżu.

Karta Tesla nie może być śledzona, ponieważ nie jest wyposażona w GPS lub Bluetooth, które mogą ją śledzić. Tak więc, jeśli zgubisz kartę, powinieneś po prostu zaprogramować klucz, aby zapomnieć starą kartę i zaprogramować go z nową kartą.

  Czy Tesle potrzebują oleju?

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, najtańszym sposobem na zastąpienie karty kluczowej Tesli jest zaprogramowanie karty kluczowej za pomocą telefonu, dzięki czemu nie trzeba wymieniać karty kluczowej, gdy zostanie ona zgubiona lub uszkodzona. Jednakże, jeśli chcesz mieć fizyczny klucz, wymiana klucza Tesli na kartę kluczową jest znacznie tańsza niż wymiana na breloczek.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z