Jaki jest najtańszy sposób wymiany klucza do Volvo?

Jeśli zgubiłeś lub uszkodziłeś kluczyk do Volvo, możesz uzyskać nowy kluczyk na wiele sposobów, ale większość z nich jest dość droga. Jaki jest zatem najtańszy sposób wymiany kluczyka Volvo?

Najtańszym sposobem wymiany kluczyka Volvo jest zakup kluczyka z rynku wtórnego, zamówienie go w Volvo lub zakup w serwisie eBay. Następnie należy zlecić sprzedawcy lub ślusarzowi samochodowemu zaprogramowanie go (w razie potrzeby). Można też skontaktować się bezpośrednio ze ślusarzem w celu dorobienia nowego klucza.

Wymiana klucza do Volvo

Po otrzymaniu kluczyka to, czy będzie potrzebna pomoc dealera lub ślusarza, zależy od typu posiadanego kluczyka, który jest określany na podstawie modelu i roku produkcji pojazdu. Typ klucza determinuje również kwotę, jaką trzeba będzie wydać. Wymiana kluczy Volvo nie jest jednolita.

Istnieją zasadniczo dwie klasy kluczy. Są klucze z chipem transponderowym, który po zakupie musi być zaprogramowany do samochodu. Dzięki temu samochód rozpoznaje kluczyk. Drugi rodzaj to klucze bez transpondera. Te klucze nie wymagają specjalnego kodowania, co oznacza, że mogą Państwo używać ich od razu po otrzymaniu.

Dorobienie klucza z rynku wtórnego

Najlepszym sposobem na wymianę klucza Volvo jest skorzystanie z usług dealera, ale jest to dość kosztowne. Kluczyk z rynku wtórnego kosztuje około 60 dolarów. Można go kupić, a następnie zanieść do dealera lub ślusarza samochodowego w celu zaprogramowania klucza.

Klucz z rynku wtórnego powinien mieć kod kreskowy i numer seryjny, które będą potrzebne do programowania. Bez zaprogramowania, samochód nie rozpozna klucza, a klucz nie będzie działał. Jeśli jednak używają Państwo klucza bez transpondera, mogą Państwo od razu zacząć używać swojego klucza.

Zamawianie klucza zapasowego w Volvo na podstawie numeru VIN

Numer VIN umożliwia dealerom Volvo lub ślusarzom samochodowym dostęp do kodu klucza. Pozwala to na szybkie dorobienie klucza zapasowego, który zawsze jest dokładny. Jeśli jednak klucz nie pasuje do stacyjki lub zamka, nie musisz płacić i możesz go zwrócić.

  Jak długo działają akumulatory Volvo?

Jeśli wszystko wygląda dobrze, zabierz wstępnie przycięty klucz do sprzedawcy lub ślusarza (jeśli ślusarz ma odpowiednie narzędzia) i zaprogramuj klucz do swojego samochodu. Upewnij się, że posiadasz dowód własności pojazdu. Jeśli jednak używają Państwo klucza z chipem innym niż transponder, nie ma potrzeby programowania klucza.

Kupno pustego klucza z eBay

Klucze z eBay są zazwyczaj tanie, kosztują około 30 dolarów. Po zakupie można go zanieść do ślusarza, który wytnie klucz przy użyciu kodu klucza. Następnie należy zabrać pocięty klucz do sprzedawcy, aby go zaprogramować. Jeśli ślusarz posiada wszystkie niezbędne narzędzia, może on również wykonać programowanie.

Kontakt ze ślusarzem samochodowym

Ślusarz może w ciągu kilku minut dorobić Państwu nowy klucz. Muszą Państwo jedynie podać swój kod klucza. Dzięki temu proces cięcia przebiega szybko i dokładnie według klucza. Brak kodu może podnieść cenę, a nawet zająć więcej czasu. Regularne i laserowo wycinane klucze będą wymagały innej maszyny, której wszyscy ślusarze samochodowi mogą nie mieć.

Należy więc upewnić się, że ślusarz posiada wymagane narzędzie do wycięcia klucza. Ponadto niektóre klucze Volvo, zwłaszcza te wyprodukowane po 2000 r., mogą wymagać kodowania. Ślusarz może zaprogramować klucz, jeżeli ma odpowiednie narzędzia; w przeciwnym razie należy zabrać pocięty klucz do sprzedawcy. Jeżeli jednak kluczyk nie wymaga specjalnego kodowania, wystarczy od razu zacząć go używać.

Kontakt z dealerem

W przypadku wymiany klucza u dealera, w zależności od typu klucza, mogą Państwo wydać nawet 600 lub więcej dolarów. Można jednak skontaktować się z dealerem, jeśli kluczyk wymaga specjalnego zaprogramowania, a Państwo już posiadają:
● kluczyk z rynku wtórnego
kluczyk wstępnie docięty zamówiony w Volvo
kluczyk wycięty przez ślusarza.
W takim przypadku należy jedynie zapłacić za programowanie. Powinno to wynieść około 150 USD za około 1-2-godzinną pracę. Sam klucz nie powinien kosztować więcej niż 100 USD, niezależnie od sposobu jego pozyskania.

  Czy samochody Volvo mają oponę zapasową?

Ważne jest, aby zauważyć, że samochód i klucz muszą być razem, aby być zaprogramowane; jako takie, musisz wziąć pojazd do dealera.

Niezbędne rzeczy potrzebne do wymiany kluczy Volvo

Zanim przystąpisz do wymiany kluczyka, niezależnie od tego, czy kupujesz go sam, czy programujesz w salonie, upewnij się, że masz pod ręką następujące informacje:
● Marka, model i rok produkcji samochodu.
NUMER VIN
kod klucza
Dowód własności
Stan Twojego zapłonu (wymieniony lub nie)

Rodzaje kluczy samochodowych

Typ Państwa klucza zazwyczaj wpływa na koszt wymiany klucza.
Klucz zintegrowany z pilotem: Kluczyki przykręcane do pilota. Są one zazwyczaj drogie, ponieważ płacą Państwo za klucz i pilot.
● Fob: Klucze do bezkluczykowego otwierania samochodu. Za naciśnięciem przycisku wsiadasz do swojego kota lub włączasz zapłon.
Kluczyk z uchwytem z tworzywa sztucznego
Kluczyk z gumową rączką
Klucze bez uchwytów

FAQ

Które kluczyki Volvo wymagają programowania?

Większość samochodów Volvo wyprodukowanych po 2000 roku jest wyposażona w klucze z chipem transpondera. Kluczyki te muszą być zaprogramowane podczas wymiany, aby pojazd mógł je rozpoznać. Dlatego przed zakupem kluczyka należy upewnić się, że sprzedawca lub ślusarz potrafi go zaprogramować.

Ile kosztuje wymiana kluczyka w Volvo?

Koszt wymiany klucza Volvo zaczyna się od 60 USD i może wzrosnąć do 600 USD lub nawet więcej, w zależności od klucza. Klucze bez transpondera nie wymagają programowania. Można go więc nabyć za 65-100 USD i od razu używać. Klucz transponderowy wymaga specjalnego kodowania, więc będzie to kosztować około 300 dolarów i więcej.

  Jakie jest najbardziej niezawodne Volvo?

Chcesz taniej? Zdobądź klucz sam. To powinno kosztować około 65 dolarów. Następnie zabierz go do ślusarza (jeśli mają narzędzia) lub dealera, aby zaprogramować klucz do pojazdu. Programowanie powinno wynieść około 150 dolarów, co w sumie daje mniej niż 300 dolarów za wymianę klucza z transponderem.

Kto powinien zaprogramować mój klucz? Ślusarz czy dealer?

Ślusarz powinien zaprogramować kluczyk, jeśli posiada odpowiednie narzędzia. Aby zaprogramować kluczyk, kluczyk i pojazd muszą znajdować się w tym samym miejscu. Większość ślusarzy oferuje usługi mobilne, więc nie trzeba zabierać do nich samochodu. Zamiast tego przyjadą oni do Ciebie. Jednak w przypadku dealerów, musisz dostarczyć do nich pojazd. Może to być trudne, jeśli nie mają Państwo klucza.

Ile kosztuje wycięcie klucza samochodowego?

Wycięcie zwykłego lub transponderowego klucza samochodowego kosztuje u ślusarza około 40 dolarów. Jeśli kod klucza nie jest dostępny, mogą Państwo liczyć na 80 dolarów. Klucze wycinane laserowo powinny kosztować około 90 dolarów. Bez kodu, możesz zapłacić do 230 dolarów. To jest bez programowania.

W jaki sposób mogę jeszcze zmniejszyć koszty wymiany kluczy?

Dorabianie kluczy zapasowych zmniejsza koszty wymiany o 50%. W przypadku zgubienia lub uszkodzenia klucza nie muszą Państwo tworzyć nowego klucza od podstaw. Nie jest też wymagany żaden kod. Zapasowy klucz zostanie użyty do skopiowania innego. Zwykle płacisz jedynie za programowanie (w przypadku kluczy z chipem transpondera).

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z