Jaki jest największy SUV BMW?

Jaki jest największy SUV BMW?

Największym SUV-em produkowanym przez BMW jest X7. Nowsze modele X7 kosztują co najmniej 100 000 dolarów i są wyposażone w sportowe silniki, takie jak 4,4-litrowy V8, co sprawia, że można się w nich poczuć jak w pojeździe sportowym. X7 ma wystarczająco dużo miejsca dla trzech rzędów siedzeń i może przewieźć do 7 pasażerów, gdy trzeci rząd siedzeń jest rozłożony.

BMW X7

Przyjeżdżając BMW X7 naprawdę mówisz coś o sobie. Mówi o stylu, bogactwie i luksusie jak mało który pojazd. Ten symbol statusu może konkurować z Mercedesem GLS, Audi Q7 i innymi luksusowymi SUV-ami z najwyższej półki, nie uroniwszy przy tym ani kropli potu. X7 jest wyposażony w napęd na cztery koła xDrive i oferuje zarówno silniki wysokoprężne, jak i benzynowe.
X7 jest dość duży, ale może pochwalić się dużą mocą, która rekompensuje jego wagę, dzięki czemu jest niezwykle zrównoważony na drodze. Oto jego dane techniczne:

  • Długość: 202,8 cala (5,15 metra)
  • Szerokość: 2 metry (78.7 cali)
  • Wysokość: 1,8 metra (71,1 cala)
  • Waga: 2460 kilogramów (5,423 lbs)

X7 to okręt flagowy produkcji SUV-ów BMW. Wprowadza wszystkie innowacje i nowe rozwiązania techniczne zaraz po BMW serii 8. Dzięki dopracowanemu wnętrzu i bardzo, bardzo długiej liście funkcji, ten luksusowy SUV nie odchodzi od marki BMW, a także zapewnia monstrualne osiągi podczas ciężkiej jazdy.

2021 xDrive40i X7 zaczyna się od około 75.000 dolarów za standardowy model. Jest to stosunkowo niska liczba dla wysokiej klasy luksusowego SUV-a, ale gdy dodamy większy silnik i kilka dodatkowych funkcji, łatwo będzie wydać około 120.000 dolarów za nowe BMW klasy średniej. W przypadku modelu high-end, takiego jak Alpina XB7 2021, cena zaczyna się od 140 000 dolarów.

  Czy BMW mają kierunkowskazy?

Silnik X7, prędkość i skrzynia biegów

Istnieją 4 silniki benzynowe dostępne dla luksusowego SUV-a X7. Zakres zaczyna się od X7 xDrive40i, który jest 335-konny silnik l-6 3 litra, który osiąga 62 mil na godzinę w zaledwie 5,8 sekundy. Jest to najwolniejszy silnik benzynowy.

Najszybszy z silników benzynowych i ogólnie jest Alpina XB7, który wyemitowany w 2020 roku i wzmacnia z szalonych 613 KM i 4,4 L V8 twin-turbo silnik, który osiąga od 0 do 62 mil na godzinę w zaledwie 4,2 sekundy.

Jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, istnieją 3 modele, począwszy od X7 xDrive30d z 261 KM i 3-litrowym silnikiem do X7 M50d, 394-konna bestia, która osiąga 62 mil w 5,4 sekundy.

Wszystkie warianty silnika są bardzo ciche, kiedy chcesz, aby były, i mogą wydawać agresywne dźwięki, jeśli jesteś w nastroju, aby być niegrzecznym kierowcą. Silnik jest bardzo czuły, nawet przy najniższych obrotach. Turbosprężarka wchodzi na obroty około 2000 obr/min.
Wszystkie silniki są sparowane z automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów. Skrzynia jest szybka i płynna, a w razie potrzeby pozwala na ręczne sterowanie. Łopatki do ręcznej zmiany biegów znajdują się za kierownicą i są całkiem wygodne.

Wnętrze i cechy BMW X7

W modelach z 2021 roku wreszcie naprawiono problem braku Android Auto. Do tego momentu, aby skorzystać z Apple CarPlay, trzeba było być użytkownikiem iPhone’a.
Wykonany ze skóry Vernasca, X7 jest dostępny w wykończeniach „Design Pure Excellence” i M Sport. Wnętrze jest obszerne i zapewnia dużo miejsca zarówno dla pasażerów na przednich siedzeniach, jak i na tylnych oraz w trzecim rzędzie.

  Najbardziej luksusowy SUV Mercedesa?

Standardowo model wyposażony jest w czterostrefową klimatyzację, system iDrive 7.0, bezprzewodowe ładowanie, USB, podgrzewane fotele w trzech rzędach, autonomiczny tempomat oraz system wykrywania kolizji. Inne pomocne implementacje to system interwencyjnego hamowania oraz system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Opcjonalne pakiety obejmują chłodzone lub podgrzewane uchwyty na kubki, światła LED lub reflektory laserowe, panoramiczny szyberdach, tryby jazdy off-road i systemy kontroli trakcji.

Za komfort wszystkich podczas dłuższych i szybszych przejażdżek odpowiada samopoziomujące się zawieszenie pneumatyczne. Zaawansowany system automatycznie obniża pojazd o 0,8 cala przy prędkościach powyżej 86 mil na godzinę, aby zoptymalizować aerodynamikę.

Funkcje bezpieczeństwa BMW X7

Poza wspomnianymi wcześniej systemami ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, interwencji podczas hamowania i wykrywania kolizji, BMW X7 oferuje takie funkcje jak kontrola stabilności, poduszki powietrzne czołowe, poduszki powietrzne górne, poduszki powietrzne kolanowe i poduszki powietrzne boczne. Poduszki powietrzne prawie wszędzie. W X7 jesteś tak bezpieczny, jak to tylko możliwe.

W razie kolizji napinacze pasów bezpieczeństwa napinają się automatycznie, aby zapewnić pasażerowi jak najbezpieczniejszą pozycję podczas zderzenia. Dostępne są również hamulce przeciwblokujące (ABS), które wyczuwają, kiedy używasz ekstremalnego hamowania i znacznie zwiększają zdolność X7 do skręcania podczas hamowania.

Inne rzeczy, które warto wiedzieć o SUV-ach BMW

Jaka jest różnica między BMW X5 i X7?
Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma luksusowymi SUV-ami BMW jest ich rozmiar. X7 ma więcej przestrzeni ładunkowej, ponieważ jest dłuższy i wyższy niż X5. Oba SUV-y BMW są dostępne z takimi samymi opcjami silników do wyboru. Twój ogólny wybór zależy od Twoich preferencji. X7 jest nieco bardziej luksusowy i przestronny, ale ma wyższą cenę.

  Najlepszy model BMW za rozsądną cenę

Który SUV BMW jest najszybszy?

Modele X3 M40i, X4 M40i, X5 xDrive50i oraz X6 xDrive50i rozpędzają się od 0 do 62 mil na godzinę w 4,6 sekundy. Alpina XB7 2021, z drugiej strony, może osiągnąć 62 mile na godzinę w zaledwie 4,2 sekundy, dzięki ponad 600 koniom mechanicznym pod maską. Możemy więc uznać BMW X7 za najszybszego SUV-a BMW.

Jaki jest najtańszy SUV BMW, jaki możesz kupić?

Najtańszym SUV-em BMW, jaki możesz kupić, jest BMW X2 z 2020 roku, którego cena zaczyna się od zaskakujących 37 000 dolarów. Oczywiście jest to standardowy model z ograniczonymi funkcjami i silnikiem z najniższej półki, ale nadal jest to luksusowy SUV, który zachwyca zarówno wyglądem, jak i osiągami.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z