Jaki jest topowy SUV Mercedesa?

Jeśli jesteś na rynku SUV-ów Mercedesa, ta luksusowa i prestiżowa marka oferuje dziewięć różnych modeli do wyboru. Ale jaki jest najlepszy SUV Mercedesa?

Najwyższy model SUV-a Mercedesa to Klasa G. Ten SUV jest klasą samą w sobie dzięki swojej legendarnej konstrukcji skrzyni. Mercedes Klasy G jest jednym z najbardziej kultowych SUV-ów Mercedesa wszech czasów i posiada moc zarówno na drodze, jak i poza nią. Oprócz wyjątkowych osiągów, ten SUV jest również wyposażony w wiele luksusowych funkcji.

Mercedes-Benz Klasy G może być topowym SUV-em Mercedesa, ale Klasa GLS jest najbardziej egzotycznym i luksusowym SUV-em. Dzięki wysokiej klasy i luksusowemu wykonaniu Mercedes-Maybach GLS 600. Ten SUV ma wszystko, czego można zapragnąć w luksusowym SUV-ie.

Dlaczego Mercedes Klasy G jest topowym SUV-em Mercedesa?

Jak już wcześniej wspomniano, Mercedes-Benz G-Wagon jest najlepszym SUV-em Mercedesa na rynku. Pierwotnie zbudowany do użytku wojskowego w latach 70-tych, ten SUV został później przekształcony w luksusowy, ale wciąż niezawodny pojazd. Jest to jeden z najlepszych SUV-ów do jazdy na drodze i w terenie.

Cechy Mercedesa Klasy G

Wygląd
Klasa G to wyjątkowy samochód, który nie zmienił się zbytnio od czasu wprowadzenia go na rynek w latach 70-tych. Zachowała swój design skrzyni, który do dziś pozostaje unikalny. Ponadto, ma wysokie boki, które zapewniają wystarczający prześwit, dzięki czemu idealnie nadaje się do jazdy w terenie.

Oprócz pięknego wyglądu, Klasa G występuje w trzech różnych poziomach wykończenia – G-Class, G 550 i AMG G 63. Niezależnie od wersji wyposażenia, można dostosować tę terenową bestię do własnych upodobań. Jego jedynymi konkurentami są Jeep Wrangler i Land Rover Range Rover.

  Najlepszy używany SUV Mercedesa

Ten SUV nie potrzebuje żadnej reklamy, gdy porusza się po drodze. Można go łatwo rozpoznać po pudełkowatej stylistyce, reflektorach LED, dużych 19-calowych felgach, kole zapasowym montowanym z tyłu i kultowej listwie bazowej. Wciąż jednak można dokupić dodatki, które sprawią, że samochód będzie wyglądał jeszcze bardziej spektakularnie.

Mimo, że Klasa G została zbudowana do celów wojskowych, posiada nienaganne wnętrze, które dorównuje najbardziej luksusowym SUV-om na rynku. Posiada drewniane wykończenia, skórzane fotele Nappa, podgrzewane fotele przednie z regulacją mocy, trójstrefową automatyczną klimatyzację i wentylowane fotele przednie.

Dzięki tym cechom Klasa G zmieni sposób, w jaki będziesz cieszyć się jazdą zarówno na drodze, jak i w terenie. Co więcej, wyposażenie staje się coraz bardziej zaawansowane w miarę przechodzenia od modelu podstawowego (Klasa G) do modelu o wysokich osiągach (AMG G 63). W efekcie otrzymujemy mocniejszy i bardziej luksusowy pojazd.

Osiągi

Żaden SUV Mercedesa nie ma lepszych osiągów niż Mercedes-Benz Klasy G. To zasługa potężnego 4,0-litrowego silnika twin-turbo V8 współpracującego z 9-biegową przekładnią automatyczną. Jeśli jednak ktoś chce mieć mocniejszy silnik, może zdecydować się na wersję AMG G 63.

Poza tym, Klasa G jest samochodem z napędem na wszystkie koła, co oznacza, że może z łatwością poruszać się po wszystkich rodzajach terenu. Ponadto, potężny silnik generuje moc 416 KM i 450 lb-ft momentu obrotowego. Z pomocą systemu 4Matic, ten wojskowy samochód może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 5,6 sekundy.

Bezpieczeństwo

Mimo że Klasa G to luksusowy SUV, nie jest to najwygodniejszy SUV Mercedesa. Dodatkowo, jest to samochód pożerający paliwo, co oznacza, że wydasz więcej na paliwo niż w przypadku innych SUV-ów Mercedesa. Jest jednak bardzo bezpieczny i wyposażony w jedne z najlepszych systemów bezpieczeństwa.

  Najlepszy używany SUV BMW

Może pochwalić się takimi funkcjami bezpieczeństwa, jak elektroniczna kontrola stabilności, wspomaganie martwego pola, adaptacyjny tempomat, aktywne wspomaganie utrzymania pasa ruchu, technologia PRE-SAFE, dziesięć poduszek powietrznych i wiele innych. Jest to również jeden z najbardziej niezawodnych SUV-ów, oprócz Klasy G z 2014 roku. Cena bazowa tej potężnej maszyny wynosi 132 900 dolarów.

FAQ

Jaki jest najlepszy SUV Mercedesa, który został wyprodukowany?

Najlepszym SUV-em Mercedesa, jaki powstał, jest 2017 GLC-Class Coupe. Ten samochód jest nie tylko stylowy i elegancki, ale także potężny dzięki turbodoładowanemu silnikowi. W przeciwieństwie do większości SUV-ów, ten samochód jest również paliwooszczędny i bardzo niezawodny. Pomimo tego, że jest to coupe, jest wygodny i posiada kilka funkcji bezpieczeństwa.

Jaki jest najbardziej luksusowy SUV Mercedesa?

Najbardziej luksusowym SUV-em Mercedesa jest Mercedes-Maybach GLS-600. Być może zaskoczy Cię fakt, że najbardziej luksusowym SUV-em Mercedesa nie jest Klasa G. GLS-600 może pochwalić się potężnym silnikiem twin-turbo V8 oraz mnóstwem luksusowych i bezpiecznych elementów. Jest to zdecydowanie najbardziej luksusowy SUV Mercedesa.

Ten duży SUV jest 7-miejscowy i oferuje komfort jak żaden inny. Jest bardzo przestronny, posiada wygodne skórzane fotele, 7-calowy tablet MBUX na tylne siedzenie, bezprzewodowe ładowanie, 26-głośnikowy system dźwiękowy Burmester, podgrzewany podłokietnik i wiele innych. Ma prawie wszystkie cechy, które można pragnąć w luksusowym SUV.

Wreszcie, zarówno wnętrze, jak i wygląd zewnętrzny Mercedesa-Maybacha GLS-600 są oszałamiająco wykonane, aby przedstawiać bogactwo i luksus. Ten SUV jest również dłuższy niż Klasa G i Klasa GLE. Przy niesamowitej cenie bazowej 161,000 dolarów, ten SUV jest również jednym z najdroższych na rynku.

  Czy Mercedesy są nadal produkowane w Niemczech?

Jakie są różne klasy SUV-ów Mercedesa?

Jeśli chcesz kupić nowy lub używany SUV Mercedesa, wiedza na temat klasy, z której należy wybrać, jest bardzo istotna. Mercedes może pochwalić się co najmniej 9 klasami SUV-ów. Należą do nich Mercedes-Benz Klasy GLA, Klasy GLB, Klasy GLC, Klasy GLC Coupe, Klasy GLE, Klasy GLE Coupe, Klasy GLS, Mercedes-Maybach GLS oraz Klasy G. Najbardziej przystępny cenowo jest model GLA, natomiast Mercedes-Maybach GLS jest najdroższy.

Jakie SUV-y Mercedesa są 7-miejscowe?

Jeśli szukasz dużego SUV-a dla siedmioosobowej rodziny, nie jesteś pominięty. Mercedes ma kilka SUV-ów, które najlepiej sprawdzają się w tej roli. Należą do nich Mercedes-Benz GLB-Class, GLE-Class i GLS-Class. Klasa GLB jest nieco ciasna, natomiast Klasa GLS jest najwygodniejsza. Upewnij się, że przejrzysz każdą z tych klas, zanim wybierzesz najlepszą dla swoich potrzeb.

Podsumowanie

Mercedes Klasy G jest najbardziej prestiżowym SUV-em Mercedesa na rynku. Jednak Mercedes-Maybach GLS-600 jest najdroższym i najbardziej luksusowym SUV-em Mercedesa na rynku. Ogólnie rzecz biorąc, linia Klasy G oferuje najbardziej wyrafinowane i najmocniejsze modele SUV-ów Mercedesa. Jest to więc topowy SUV Mercedesa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z