Jaki mały samochód jest najlepszy na tereny pagórkowate?

Jeśli mieszkasz na słabo utwardzonych, pagórkowatych terenach, lepiej poszukaj SUV-a ze względu na większy prześwit i lepszą widoczność. Jeśli drogi są odpowiednio utwardzone, powinieneś rozważyć samochód z napędem na wszystkie koła, aby mieć pewność, że będziesz mobilny w zimie.

Jako takie, małe samochody są rzeczywiście dobrą opcją ze względu na niższą masę własną, która jest niezbędna, jeśli chodzi o wydajność paliwa i właściwości jezdne. Małe samochody są bardziej zwrotne i łatwiejsze do zaparkowania, a to wszystko jest korzystne, jeśli jedziesz po znacznym nachyleniu.

Subaru Impreza to kompaktowy sedan pierwotnie stworzony do rajdów samochodowych. Oznacza to, że Impreza doskonale sprawdza się w terenie górzystym. Jeśli szukasz niedrogiego kompaktowego SUV-a z napędem AWD, powinieneś sprawdzić Jeepa Compassa lub Hondę CR-V.

Jeśli chcesz luksusowego hatchbacka, Audi A3 Quattro to świetny wybór. Jeśli chcesz mieć kompaktowego sedana, warto rozważyć Lexusa IS250. Jeśli zależy Ci na najwyższej praktyczności i stosunkowo kompaktowym kombi, Audi A4 Allroad jest idealne na pagórkowate tereny.

Subaru Impreza

Subaru Impreza jest w pewnym sensie legendą dzięki wieloletniemu dziedzictwu przystępnych cenowo kompaktowych sedanów z napędem na wszystkie koła. W związku z tym, Subaru Impreza jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo sedanów z napędem na wszystkie koła dostępnych obecnie w sprzedaży w USA.

Ceny zaczynają się od mniej niż 20k dolarów, a wartość odsprzedaży jest również dość silny, Ponadto, niezawodność jest również daleko do przodu w porównaniu do reszty konkurencji. Poza tym, Subaru oferuje również nowocześnie wyglądające nadwozie i wnętrze z wszystkimi niezbędnymi funkcjami i udogodnieniami XXI wieku.

  Jaki samochód jest najlepszy w góry?

Jeep Compass

Jeep Compass to jeden z najbardziej wartościowych kompaktowych SUV-ów z napędem AWD. Najlepszą rzeczą w Jeepie Compassie jest jego zdolność do jazdy terenowej, która jest czasami niezbędna na pagórkowatych terenach, zwłaszcza gdy nawierzchnia drogi jest zła. Kolejną zaletą Jeepa Compassa jest to, że cena MSRP zaczyna się od 23 tys. dolarów za model z napędem AWD.
Compass oferuje współczesny design wewnątrz i na zewnątrz oraz wiele rozwiązań technologicznych zwiększających komfort i ogólne możliwości jazdy. Choć niektórzy mogą uznać Compassa za nieco nudny i „tani”, to z pewnością jest to świetna opcja w tym przedziale cenowym.

Audi A3 Quattro

Jeśli chcesz coś nieco bardziej luksusowego, ale nadal zdolny w zimie, Audi A3 Quattro jest doskonałym wyborem. AWD Audi A3 zaczyna się od około 33k dolarów, i jako takie oferuje całkiem sporo sprzętu, ale jeśli taka cena jest zbyt wysoka, można również rozważyć używane A3 Quattro.

A3 jest dostępny w formie hatchback lub sedan, a poziomy luksusowego wyposażenia dostępne są niesamowite dla takiej kategorii cenowej. System Quattro AWD jest jednym z najbardziej legendarnych systemów AWD na rynku dzięki kultowemu samochodowi rajdowemu Audi Quattro.

Lexus IS250

Za nieco mniej niż 40 tys. dolarów można dostać Lexusa IS250 z napędem AWD. IS250 to świetny samochód, ponieważ oferuje luksus, praktyczność i niezawodność za dość konkurencyjną cenę. Można również zdecydować się na Lexus IS350 za dodatkowe dwa tysiące lub tak, jeśli chcesz bardziej wydajny silnik.

  Najlepsze samochody z turbodoładowaniem

IS250/IS350 to jeden z najbardziej niezawodnych kompaktowych sedanów, jakie można kupić za pieniądze. Pod względem praktyczności, IS oferuje dużo miejsca we wnętrzu i przestrzeni ładunkowej, w której z łatwością zmieszczą się 4 dorosłe osoby. Wszystkie modele IS są również wyposażone w wiele luksusowych i komfortowych elementów wyposażenia oraz dynamiczną, sześciobiegową, automatyczną skrzynię biegów.

Audi A4 Allroad

Jeśli chcesz mieć samochód z dużą ilością miejsca, napędem AWD, luksusem i sportowym charakterem, Audi A4 Allroad Quattro jest jednym z najlepszych samochodów, jakie można kupić za pieniądze. Wariant A4 Allroad oferuje większy prześwit, wzmocnione zawieszenie, napęd AWD oraz wystarczającą moc i grunt bez względu na teren.

Oprócz właściwości jezdnych, A4 Allroad to także luksusowe kompaktowe kombi, które może bez problemu przewieźć do 5 dorosłych pasażerów. Wyposażone w 6-cylindrowy silnik, A4 Allroad oferuje idealną równowagę między wydajnością paliwową i mocą. A4 kosztuje około 40 tys. dolarów, ale spodziewaj się zapłacić kilka tysięcy więcej za wariant All-road.

Sekcja FAQ

Czy sedany są dobrą opcją dla pagórkowatych terenów?

Niekoniecznie, ponieważ sedany są zazwyczaj niższe od ziemi i nie zawsze są wyposażone w system AWD. Jeśli Twój sedan jest czymś w rodzaju Subaru Impreza z napędem AWD lub Audi A4 Quattro, nie powinieneś się martwić o jazdę w górach.

AWD jest koniecznością, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy na drodze jest dużo wilgoci, oleju, śniegu i lodu. Zawsze jednak pamiętaj, aby wyposażyć swój samochód w porządny zestaw opon zimowych, ponieważ nawet najlepszy system AWD jest tak dobry, jak dobre są opony.

  Jaki jest najszybszy samochód elektryczny?

Jak należy jeździć pod górę i z góry?

Stała jazda pod górę powinna odbywać się w specyficzny sposób. Po pierwsze, trzymaj samochód na niższym biegu, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo mocy. Jeśli wrzucisz wyższy bieg podczas jazdy pod górę, a nie masz wystarczająco dużo mocy, Twój samochód prawdopodobnie utknie w martwym punkcie. Jeśli jeździsz automatem, oczywiście nie jest to coś, o co powinieneś się martwić.

Podczas jazdy w dół, z drugiej strony, należy również utrzymać samochód na niższym biegu, dzięki czemu można zwiększyć ilość hamowania silnikiem w celu utrzymania hamulców chłodno. Jeśli na przykład wrzucą Państwo bieg neutralny i będą używać tylko hamulców, to prawdopodobnie dość szybko ugotują Państwo swoje hamulce.

Jaka opcja skrzyni biegów jest najlepsza do jazdy w górach?

Jak wspomniano wcześniej, automatyczna skrzynia biegów jest o wiele lepszą opcją, jeśli chodzi o jazdę w górach. Jeśli posiadasz manualną skrzynię biegów, możesz ją bardziej obciążyć, jeśli nie będziesz jeździł odpowiednio.

Najlepszą kombinacją układu napędowego do jazdy po górzystych terenach jest układ AWD, duży moment obrotowy, automatyczna skrzynia biegów i przyzwoity zestaw opon, zwłaszcza w miesiącach zimowych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z