Jaki model jest najmniejszym SUV-em Mercedesa?

Jaki model jest najmniejszym SUV-em Mercedesa?

Najmniejszym SUV-em Mercedesa jest GLA. GLA zaczyna się od około 36 tys. dolarów i oferuje wszystkie zalety Mercedesa, nawet w najmniejszym modelu w gamie SUV-ów Mercedesa.
Trend SUV-ów zaczyna opanowywać świat, zwłaszcza Stany Zjednoczone, gdzie większość sprzedawanych nowych samochodów to właśnie SUV-y. Mercedesowi udało się zaoferować konkurencyjny model w segmencie najmniejszych SUV-ów. Świeżo wypuszczony GLA to druga, znacznie poprawiona generacja, a Mercedesowi udało się sprzedać w USA aż 25 tys. takich egzemplarzy w 2020 roku.

Zwykłe modele GLA

Zakres GLA rozpoczyna się od $36k GLA 250, mały SUV z napędem na przednie koła napędzany 2,0-litrowy silnik rzędowy 4 turbodoładowany, oferujący 221 KM i 258 lb-ft @ 1,800 rpm. Model ten osiąga przyzwoity wynik 25MPG w USA, współpracując z 8-biegową przekładnią dwusprzęgłową.
Kolejnym modelem w gamie jest GLA 250 4MATIC, który kosztuje 38 tys. dolarów. Model ten oferowany jest z napędem na cztery koła, a reszta układu napędowego jest taka sama jak we wspomnianym GLA250, z nieco mniej korzystnym wynikiem 24MPG US.
GLA jest oferowany z wieloma opcjami i pakietami, z których najpopularniejszy jest pakiet AMG, który kosztuje 2600 dolarów i oferuje bardziej stylowy wygląd zewnętrzny i lepiej wyglądające wnętrze ze sportowymi fotelami i sportową kierownicą AMG.
Niektóre pakiety, jak pakiet Premium, który kosztuje 1750 dolarów, oferują ulepszony system multimedialny z większymi wyświetlaczami, elektrycznie składane lusterka, zestaw głośnomówiący i dostęp bezkluczykowy.

Modele GLA AMG

Jeśli uważasz, że zwykły model GLA jest raczej nudny i powolny, zawsze możesz zdecydować się na jedną ze sportowych wersji AMG, która oferuje mnóstwo sportowych opcji i pakietów, a także zmodernizowany układ napędowy.
Gama AMG rozpoczyna się od modelu GLA 35 AMG, który kosztuje 47 550 dolarów i jest oferowany z 2,0-litrowym rzędowym silnikiem z turbodoładowaniem współpracującym z 8-stopniową skrzynią biegów AMG Speedshift o mocy 302 KM i 295 lb-ft przy 3 000-4 000 obr. GLA 35 jest w stanie pokonać dystans 0-60 w około 5 sekund, osiągając przyzwoite 23MPG w USA.
Top-of-the-line GLA jest AMG 45, który kosztuje około 54.500 dolarów. Ten model to śpiewający i tańczący GLA, który oferuje najwyższy poziom wydajności, jeśli chodzi o małe SUV-y Mercedesa. Model ten oferuje ręcznie wykonany 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 382 KM i 354 lb-ft @ 4,750-5,000 rpm.
45 AMG jest również wyposażony w 8-stopniową skrzynię biegów Speedshift AMG i osiąga czas 0-60 wynoszący 4,3 sekundy. Ta wersja GLA jest również w stanie przesłać aż 100% mocy na tylne koła, aby osiągnąć najbardziej sportowe właściwości jezdne przy niezbyt korzystnym zużyciu paliwa na poziomie 20MPG w USA.

  Czy warto kupić Mercedesa z dużym przebiegiem?

Stary GLA vs nowy GLA

W 2014 roku Mercedes postanowił wejść w nowy segment, oferując model GLA. Był on luźno oparty na hatchbacku klasy A i nie sprzedawał się aż tak dobrze, gdyż wiele osób uważało, że klasie A i pierwszemu GLA brakowało pikanterii Mercedesa.
Ale w 2020 roku, Mercedes wprowadził nowy GLA. Choć nadal dzielił swoje DNA z klasą A, tym razem Mercedes poświęcił trochę czasu na zaprojektowanie go tak, aby był godny trzyramiennej gwiazdy. Nowy GLA nie dzieli prawie nic ze starym, a bije starego GLA w każdym możliwym aspekcie.
Przed-2016 GLA 250 można kupić za 15-$16k dolarów za przyzwoity model, a cena jest uzasadniona. Ale jeśli jesteś w stanie sięgnąć głębiej do kieszeni po nowego GLA, to z pewnością dostaniesz to, co warte Twoich pieniędzy.

GLA FAQ

Jak niezawodny jest Mercedes GLA?

Według WhatCar, Mercedes GLA na lata 2014-2020 otrzymuje 3 z 5 gwiazdek, jeśli chodzi o niezawodność. Model ten wykazał dość dużo awarii i problemów, niektóre z nich związane z silnikiem i awarii poduszek powietrznych, które mogą kosztować przyzwoitą kwotę, aby naprawić.
2021 GLA właśnie wyszedł, i nie ma wielu raportów konsumenckich, aby sugerować, że niezawodność GLA jest wątpliwe. Prognozy dla nowego GLA są dużo bardziej korzystne w porównaniu do modelu last-gen.

Czy nowy GLA jest lepszy od Audi Q3?

GLA i Q3 to dwaj giganci segmentu małych SUV-ów. Porównanie tych dwóch jest do przewidzenia, ponieważ większość nabywców powinna zbadać je oba. Jeśli chodzi o stylistykę, wygrywa Q3, ponieważ Q3 wygląda jak topowe Audi Q8, podczas gdy GLA wygląda jak klasa A na szczudłach.
Audi Q3 zaczyna się od około 36k dolarów, ale jest o wiele tańszy w całym zakresie niż GLA. Mercedes oferuje lepszą, bardziej wyrafinowaną skrzynię biegów w porównaniu do Q3. Oba są oferowane z napędem na przednie koła lub warianty z napędem na cztery koła.
Q3 kosztuje mniej, ale GLA jest bardziej paliwooszczędny. Jeśli chodzi o wnętrza, oba te pojazdy oferują niesamowite wnętrza. Zatem pytanie o to, który z nich jest lepszy, należy do potencjalnego właściciela. Można śmiało powiedzieć, że zarówno GLA, jak i Q3 powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

  Najbardziej luksusowy SUV Mercedesa?

Jaki jest najlepszy SUV Mercedesa do kupienia?

Obecnie Mercedes sprzedaje 9 różnych SUV-ów o każdym wyobrażalnym przeznaczeniu. Wybór pomiędzy tak szeroką gamą opcji może wydawać się nieco zniechęcający. Jednak zdecydowanym zwycięzcą całej linii SUV-ów Mercedesa jest SUV GLC, ponieważ łączy najlepsze atrybuty samochodu i „prawdziwego” SUV-a.
GLC z 2021 roku zaczyna się od około 43 tys. dolarów i oferuje kuszący środek pomiędzy mniejszymi i większymi SUV-ami Mercedesa. Co więcej, GLC jest również uważany za jeden z najbardziej niezawodnych SUV-ów Mercedesa, podobnie jak GLK, który pojawił się przed nim.
GLC jest oferowany jako wariant z napędem na przednie koła i wariant z napędem na cztery koła. Wygląda na to, że jest to również kuszący samochód rodzinny. GLC jest dość dobrze wyposażony i można go nabyć z większością opcji Mercedesa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z