Jaki samochód jest najlepszy w góry?

Jeśli mieszkasz w górzystym terenie lub po prostu chcesz mieć samochód na weekend, który jest w stanie zabrać Cię w góry, jest wiele opcji do wyboru. Prawie każdy SUV jest dostępny z napędem na cztery koła i dużym prześwitem, ale niektóre z nich są zdecydowanie lepsze od innych.

Oprócz SUV-ów, podwyższone hatchbacki i crossovery są również dość powszechnym widokiem w wielu górskich obszarach, ponieważ łączą komfort i zgodność na drodze z podwyższonym prześwitem dla doskonałych możliwości off-roadingowych.

Jako takie, Subaru Outback, Ford Expedition, Honda CR-V, Jeep Grand Cherokee są wszystkie regularne opcje dla takich celów, i nie bez powodu. Ale jeśli chcesz bardziej luksusowego górala, coś takiego jak Mercedes klasy G lub Range Rover są równie zdolne i wygodne.

Niezależnie od tego, czy chcesz samochód na wypady na narty, czy stałego mieszkańca gór, wszystkie te samochody są w stanie pokonywać śnieg, drogi krajowe i nierówny teren bez żadnych problemów. Oprócz możliwości off-roadowych, są one również dość zgodne z przepisami na drodze.

Subaru Outback

Subaru Outback to samochód typu „zrób wszystko”. Komfort jest odpowiedni, miejsca jest dużo, a możliwości ogromne. Outback oferuje świetną widoczność i praktyczność, ponieważ udaje mu się zapakować mnóstwo rzeczy do swoich przedziałów ładunkowych.

Outback oferuje stały, legendarny system napędu na cztery koła Subaru, który jest w stanie pokonać każdy rodzaj terenu bez zbędnego wysiłku. Poza możliwościami terenowymi, Outback jest również wystarczająco przestronny do biwakowania w samochodzie, a także jest dość przyjazny dla rodziny.

  Jakie samochody są dobre dla otyłych kierowców?

Ford Expedition

Ford Expedition jest domyślnym samochodem rodzinnym w USA i łatwo zrozumieć dlaczego, ponieważ oferuje dużo miejsca, komfortu i zdolności do jazdy terenowej. Mimo że Explorer został zaprojektowany głównie z myślą o zamieszkaniu na rodzinnym podjeździe na przedmieściach, może być używany do pokonywania wielu trudnych warunków pogodowych.

Najlepszą rzeczą w Fordzie Expedition jest możliwość spakowania całej rodziny, psa oraz sprzętu narciarskiego i po prostu pojechać gdziekolwiek chcesz. Nawet jeśli Explorer nie jest stworzony do poważnego off-roadingu, ale jeśli natkniesz się na zwykły śnieg i wiejskie drogi, nie powinieneś się martwić.

Honda CR-V

Honda CR-V jest mniej więcej taka sama jak Ford Explorer, jeśli chodzi o docelowych odbiorców i ogólny scenariusz użytkowania na przedmieściach. CR-V jest paliwooszczędny, ale nadal wystarczająco punchy, oferując miejsca dla 5 i mnóstwo miejsca w bagażniku, jak również.

CR-V jest również wyposażony w automatyczną skrzynię biegów w standardzie, co sprawia, że CR-V łatwy w prowadzeniu bez względu na teren. Nic dziwnego, że CR-V jest tak niezwykle popularny w USA, a jeśli chodzi o góry, to CR-V jest w stanie pokonać większość rodzajów nawierzchni.

Mercedes Benz G-Class

Mercedes Benz G-Class to obecnie samochód do oświadczeń, ale nie oznacza to, że nie jest on zdolny do ekstremalnego off-roadu. Korzenie Klasy G sięgają czasów wojskowych i jest to oczywiste, gdy tylko natkniesz się na skały, śnieg lub błoto.

Jeśli połączyć to z niesamowitym luksusem, niesamowitymi silnikami i niesamowitym designem, Klasa G wydaje się być samochodem idealnym. Jedyną wielką wadą Klasy G jest wysoka cena, ale dostajesz dużo luksusu i prawie każdy kocha G-wagon.

  Który samochód hybrydowy ma najwięcej koni mechanicznych?

Range Rover

Jednym z największych konkurentów Klasy G jest Range Rover. Range Rover prowadzi się nieco bardziej luksusowo dzięki bardziej aerodynamicznej konstrukcji, która nie jest tak podatna na wiele szumów wiatru jak Klasa G. Wygląda świetnie i jeździ świetnie, ale to kosztuje tyle, co G-Class, ale na pewno jest tego wart.

Poza pozornie wątpliwą niezawodnością, Range Rover spełnia wszystkie możliwe kryteria. Mimo że wygląda luksusowo i jest przeznaczony głównie do jazdy po drogach, Range Rover jest niezwykle sprawny w terenie dzięki wielu funkcjom i rozwiązaniom technologicznym związanym z jazdą w terenie. Do tego stopnia, że daje on Klasie G przewagę.

Sekcja FAQ

Jakich samochodów należy unikać do jazdy w górach?

Samochody typu sedan nie są stworzone do jazdy po górskich drogach, ale jest kilka wyjątków. Hatchbacki również nie są dobrym pomysłem, ponieważ zazwyczaj oferują tylko napęd na przednie koła, niski prześwit i dość niskoprofilowe opony. Poza kilkoma wyjątkami przygotowanymi przez Subaru, należy unikać tych samochodów do jazdy w górach.

Powinieneś również unikać SUV-ów z napędem na przednie koła, ponieważ nie są one tak sprawne, jak można by oczekiwać od SUV-a. To powiedziawszy, wszystko bez systemu napędu na cztery koła jest skazane na utknięcie na zaśnieżonych drogach. Poza układem napędowym, nigdy nie powinieneś wyjeżdżać w góry na oponach letnich/ całorocznych podczas zimy.

Czy off-roading uszkadza samochód?

Off-roading z pewnością może uszkodzić samochód, ale jeśli robisz to bezpiecznie, używając specjalnie do tego celu przygotowanego samochodu, nie powinieneś się aż tak bardzo martwić, jeśli wiesz, co robisz. Niemniej jednak, każdy rodzaj ekstremalnego terenu nie jest bezpieczny, nawet jeśli jeździ się Mercedesem Benz G-Class.

  Który samochód hybrydowy ma najdłuższy zasięg?

Szanse na uszkodzenie samochodu podczas jazdy off-road są znacznie wyższe, dlatego wiele firm ubezpieczeniowych albo nalicza wyższe składki, albo nie pokrywa żadnych kosztów związanych z jazdą w terenie. Pamiętaj, aby kupić samochód z przyzwoitą ilością ochrony podwozia, ponieważ jest to kluczowe, jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo swojego samochodu.

Jakie są kluczowe aspekty wspaniałego samochodu górskiego?

Wspaniały samochód górski oferuje stały napęd na co najmniej cztery koła. Oprócz napędu na cztery koła, istotna jest również podwyższona pozycja za kierownicą i prześwit. Doskonała widoczność i zawieszenie są również dość ważne, jeśli chodzi o jazdę po trudnym górskim terenie.

Poza tym, samochody wyposażone w skrzynie biegów o niskim zakresie przełożeń, takie jak Range Rover i Mercedes Benz G-Class, są również uważane za niezbędne. Dodatkowa ochrona podwozia, blokady mechanizmów różnicowych, duży skok kół i duży moment obrotowy są również niezwykle ważne, jeśli chodzi o poważne warunki jazdy off-road.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z