Jaki samochód ma najlepszy szyberdach?

Szyberdachy to sprytny element technologii, który sprawia, że wnętrze każdego samochodu staje się mniej ponure i przyjemniejsze. Nieważne, czy wolisz mniejszy czy większy szyberdach, taki, który się otwiera czy taki, który jest zamocowany na stałe, w tym artykule znajdziesz najlepsze szyberdachy dostępne obecnie w nowoczesnych samochodach.

Tesla Model 3 to samochód z najlepszym szyberdachem na świecie już teraz, ponieważ Model 3 jest wyposażony w masywny szyberdach w standardzie. Jeśli jednak chcesz mieć bardziej przystępny cenowo samochód, który nadal oferuje imponujący szyberdach, koniecznie sprawdź kompaktowego Forda Fiestę hatchback.

Jeśli chcesz mieć przestronny, ale stosunkowo kompaktowy samochód z pięknym szyberdachem, koniecznie sprawdź Volvo V60. Nowo wydany Hyundai Tucson oferuje duży przesuwany panoramiczny szyberdach, który jest zarówno masywny, jak i otwierany, co nie jest tak powszechne w dzisiejszych czasach w przypadku masywnych szyberdachów.

Wreszcie, jeśli luksus jest tym, czego pragniesz, Ferrari GTC4 Lusso ma najbardziej oszałamiająco wyglądający panoramiczny szyberdach ze wszystkich luksusowych samochodów sportowych w sprzedaży, a BMW X7 oferuje funkcję zwaną „BMW SkyLounge”, która integruje niewiarygodnie otaczające oświetlenie z masywnym panoramicznym szyberdachem.

Tesla Model 3

Jeśli chodzi o duże szyberdachy, prawie żadna inna marka nie robi tego tak, jak Tesla. Tesla Model 3 praktycznie ma panoramiczny szyberdach jako sam dach, ale nie da się go otworzyć. Żadna inna marka poza Teslą nie zrobiła tak dużego szklanego dachu, a jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest on w standardzie, to nic dziwnego, że Model 3 bierze tort.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla seniorów

Oprócz imponującego szklanego dachu, Model 3 jest najlepszym EV na rynku w tej chwili, ponieważ kosztuje znacznie mniej niż większość konkurencji, a jednocześnie oferuje więcej niż większość konkurencji. To powiedziawszy, możesz skorzystać z sieci Supercharger Tesli, która wciąż jest najlepsza w branży.

Ford Fiesta

Nie trzeba wydawać ogromnych sum pieniędzy, aby uzyskać samochód z dużym szyberdachem, a Ford Fiesta jest tam, aby to potwierdzić. Fiesta oferuje duży, otwierany szyberdach, który nie jest tak często spotykany w tak małych samochodach jak te. Z punktu widzenia wartości, Fiesta oferuje najlepszy szyberdach spośród wszystkich samochodów wymienionych tutaj.

Poza samym szyberdachem, Fiesta to świetny mały samochód do jazdy po mieście. Dzięki możliwości wyboru kilku mocnych silników, Fiesta jest również wystarczająco sprawna do jazdy po autostradzie. Niezawodność jest więcej niż przyzwoita, podobnie jak standardowe wyposażenie. Za dach panoramiczny trzeba jednak dopłacić.

Volvo V60

Volvo to marka znana z produkcji samochodów klasy executive z przewagą bezpieczeństwa. V60 jest praktyczne, dobrze wygląda, jest pełne pięknych materiałów, ma ładny wystrój wnętrza, a także oferuje duży i otwierany szyberdach. Bez względu na to, co sądzisz o Volvo jako marce, nie możesz zaprzeczyć, że nowsze samochody Volvo są imponujące.

Niezawodność jest świetna, podobnie jak wydajność paliwowa. Jednak V60 nie jest zbyt przyjemny w prowadzeniu, zwłaszcza gdy porównamy go z niektórymi niemieckimi rywalami. Co więcej, Volvo wciąż pozostaje w tyle za Niemcami, jeśli chodzi o napęd na cztery koła (AWD).

  Jaki mały samochód jest najlepszy na tereny pagórkowate?

Ferrari GTC4 Lusso

Prawie każdy samochód na tej liście oferuje duży panoramiczny szklany dach, ale żaden samochód oprócz GTC4 Lusso nie ma tak dużego szklanego panelu bez jakiejś formy usztywnienia w środku. Oznacza to, że Lusso oferuje największy pojedynczy szklany panel spośród wszystkich samochodów na tej liście.

Warto jednak powiedzieć, że panel w GTC4 Lusso kosztuje 32 tys. dolarów, co czyni go najdroższym dachem panoramicznym na tej liście.

BMW X7

BMW X7 to pełnowymiarowy, luksusowy, 7-miejscowy SUV, który łączy w sobie luksus i komfort ze sportowym charakterem i technologią. Żaden samochód na tej liście nie oferuje tak zaawansowanego szyberdachu jak ten, który można znaleźć w X7. Dzięki zintegrowanemu oświetleniu ambientowemu, szyberdach „SkyLounge” w X7 wygląda oszałamiająco.
Poza samym dachem panoramicznym, X7 jest świetnym SUV-em. Spośród wszystkich 7-miejscowych SUV-ów dostępnych obecnie na rynku, X7 jest jednym z najlepszych.

Sekcja FAQ

Który samochód ma najdroższy szyberdach?

Nawet jeśli Ferrari zapłaci 32 tys. dolarów za szklany dach, to i tak nie jest to najdroższa opcja szyberdachu na obecnym rynku samochodowym. Ten zaszczyt przypada wielomilionowemu hipersamochodowi Bugatti Chiron, który można mieć z panoramicznym szklanym dachem „SkyView” za 150 dolarów, co brzmi absurdalnie.

Brzmi absurdalnie, ponieważ szklane panele nie są tak duże ani imponujące. Nie można ich otworzyć i składają się one z dwóch mniejszych szklanych paneli dachowych. Wyglądają ładnie, ale nie 150k dolarów.

  Jaki jest dobry SUV dla dużej osoby?

Jaka jest różnica między szyberdachem a dachem panoramicznym?

Nie ma różnic między szyberdachem a dachem panoramicznym per se, ale ludzie mają tendencję do postrzegania ich inaczej w zależności od ich punktu widzenia. Warto wspomnieć, że pierwsze szyberdachy nie były nawet wykonane ze szkła, ale te typy szyberdachów zostały już dawno zapomniane.

Większość nowoczesnych samochodów oferuje albo mniejszy szklany panel, który można otworzyć w jakiejś formie, większy szklany panel, który można otworzyć częściowo, lub masywny szklany panel, który jest zwykle nie do otwarcia. Szyberdach to również to samo, ale ludzie mają tendencję do myślenia, że to wszystko jest inne.

Czy powinienem kupić samochód z szyberdachem?

To zależy od tego, co najbardziej cenią sobie Państwo w samochodzie. Jeśli cenisz sobie wydajność, to lepiej nie kupuj go, ponieważ szyberdach zwiększa środek ciężkości samochodu, a jednocześnie zmniejsza integralność strukturalną, jeśli szyberdach nie jest odpowiednio usztywniony.

Jeśli jednak nie zależy Ci na osiągach, posiadanie samochodu z szyberdachem sprawi, że wnętrze będzie o wiele jaśniejsze. Jeśli dodasz do tego dodatkową wentylację i nieco lepszy wygląd samochodu, szyberdach będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z