Jaki samochód ma największą przestrzeń bagażnika?

Aby samochód był praktyczny, musi mieć duży bagażnik, dużo miejsca na głowę i nogi, a także musi być łatwy w użyciu i mieć dużo wewnętrznych schowków pod ręką. To powiedziawszy, duża przestrzeń bagażnika jest prawdopodobnie będzie jednym z najważniejszych aspektów dla tych, którzy mają tendencję do przenoszenia wielu rzeczy z nimi.

Nawet jeśli nie jesteś jedną z tych osób, ale masz dużą rodzinę, nawet przynosząc minimum potrzebnych rzeczy dla każdego członka rodziny wymaga dużej przestrzeni bagażnika. W związku z tym, zaokrągliliśmy samochody z największą przestrzenią bagażnika obecnie dostępne na rynku.

Samochodem z największą przestrzenią bagażową jest Volkswagen Arteon. Dzięki klapie bagażnika typu hatchback, Arteonowi udaje się upchnąć sporo rzeczy przy jednoczesnym dużym otworze bagażnika. Tesla Model S plasuje się za Arteonem jako samochód z drugą co do wielkości przestrzenią bagażnika na rynku.

Audi A7 podąża za Teslą Model S, jeśli chodzi o przestrzeń bagażnika, a Kia Stinger i BMW serii 7 oferują ogromną przestrzeń bagażnika, ale żaden z nich nie jest w stanie zbliżyć się do Arteona czy Modelu S.

Volkswagen Arteon – 27,2 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika

Volkswagen Arteon jest odpowiedzią VW na Audi A5 Sportback i BMW serii 4 Gran Coupe, ale Arteon koncentruje się bardziej na tym, co VW robi najlepiej, a to jest praktyczność i łatwość użytkowania. Dla kontekstu, Audi A5 oferuje marne 11,6 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika, która jest nigdzie w pobliżu Arteon.

BMW oferuje około 17 stóp sześciennych, co nadal jest daleko od Arteona. Jeśli położysz drugi rząd siedzeń w Arteonie, zobaczysz 55 stóp sześciennych przestrzeni, która jest wystarczająca nawet do celów sypialnych. Poza praktycznością, Arteon jest pięknym samochodem do jazdy, ale kosztuje podobne pieniądze, jak niektórzy z jego bardziej premium konkurentów.

  Który SUV jest najlepszy do spania?

Tesla Model S – 26 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika

Tesla Model S oferuje dwie przestrzenie bagażnika, co czyni ją jeszcze bardziej praktyczną niż Arteon. Jeśli jednak skupimy się tylko na głównej przestrzeni bagażnika z tyłu, Model S oferuje 26 stóp sześciennych, ale w połączeniu z przednim bagażnikiem, Model S sumuje się na 31 stóp sześciennych.
Jeśli złożyć tylne siedzenia, jesteś patrząc na 58 stóp sześciennych przestrzeni, która jest również nieco lepiej niż Arteon. Oprócz wielkiej praktyczności, Tesla Model S jest jednym z najlepszych EV na rynku już teraz, co czyni go świetną opcją do rozważenia dla każdego, kto chce dokonać przejścia.

Audi A7 Sportback – 24,5 stopy sześciennej przestrzeni bagażnika

A7 Sportback jest dla A6 tym, czym Arteon jest dla Passata. Oznacza to, że A7 oferuje bardziej stylowe podejście do 4-drzwiowego sedana, który jest również wyposażony w tylną klapę typu hatchback w celu zwiększenia praktyczności. A7 jest wyposażony we wszystkie najnowsze rozwiązania techniczne i funkcje bezpieczeństwa, więc można śmiało powiedzieć, że A7 jest naprawdę imponującym samochodem.

Po złożeniu siedzeń mamy do dyspozycji około 30 stóp sześciennych przestrzeni, czyli tyle, ile można uzyskać we współczesnych sedanach. Tak czy inaczej, A7 Sportback to świetny samochód, ale cena z pewnością to odzwierciedla.

Kia Stinger – 23.3. stopy sześcienne przestrzeni bagażnika

Kia Stinger może być również postrzegana jako konkurent VW Arteon, i to na pewno wydaje się w ten sposób, gdy porównać ich przestrzeni bagażnika. Stinger siedzi na 23,3 stóp sześciennych i można rozszerzyć tę przestrzeń do 41 stóp sześciennych z tylnymi siedzeniami w dół.

  Jakie są najlepsze używane samochody pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

To nie jest na poziomie Arteon, ale to wciąż lepiej niż większość samochodów tam. Elektryczna pokrywa bagażnika jest dostępna, a Stinger to generalnie naprawdę dobry samochód do jazdy, zwłaszcza w wersji GT, dzięki owocnemu silnikowi i sprytnie zestrojonemu podwoziu.

BMW serii 7 – 18,2 stopy sześciennej przestrzeni bagażnika

BMW serii 7 to pełnowymiarowy luksusowy okręt flagowy, który wciąż nie oferuje prawie tak dużo miejsca, jak pozostałe samochody z tej listy. Tak czy inaczej, BMW wciąż jest w stanie zaoferować wystarczająco dużo miejsca w bagażniku, aby model serii 7 znalazł się na tej liście.

Jeśli zdecydujesz się na wersję hybrydową plug-in, dostępna przestrzeń bagażnika spada do 14,8 stóp sześciennych. Jednak seria 7 jest tak duża, że można do niej zapakować wiele rzeczy, jeśli tylko się chce. Trzeba przyznać, że BMW w serii 7 skupia się głównie na tylnych siedzeniach, co oznacza, że przestrzeń bagażnika jest zazwyczaj poświęcana.

Sekcja FAQ

Który samochód elektryczny ma największy bagażnik przedni?

Ford F150 Lightning oferuje aż 14,2 stopy sześciennej przestrzeni bagażnika, co jest obecnie liderem w swojej klasie. Dla miejsca kontekstu, zwykły sedan oferuje średnio 13-15 cali przestrzeni bagażnika, co oznacza, że ten F150 ma więcej miejsca w bagażniku z przodu niż niektóre samochody mają z tyłu.

Jeśli sparujesz to z 52,8 cala przestrzeni bagażnika w łóżku, oznacza to, że F150 Lightning jest najbardziej praktyczną ciężarówką średniej wielkości w istnieniu.

  Które samochody są najmniej podatne na rdzę?

Który SUV ma największą przestrzeń bagażnika?

Honda Pilot wygrywa jako mistrz przestrzeni bagażnika SUV-a z 48 stopami sześciennymi dostępnej przestrzeni bagażnika z nieużywanym trzecim rzędem siedzeń. Ford Flex SEL oferuje 47,5 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika, a Mercedes Benz GLS350 – 47 stóp sześciennych.

Warto wspomnieć, że wszystkie z nich mają łatwą do załadowania wargę, ponieważ przestrzeń bagażnika jest wysoko nad ziemią, a także oferują szeroko otwierane klapy bagażnika, co ułatwia wnoszenie i wynoszenie rzeczy.

Który minivan ma największą przestrzeń bagażnika?

Toyota Sienna XLE z napędem FWD lub AWD wychodzi na prowadzenie jako mistrz przestrzeni bagażnika minivana z ogromną przestrzenią bagażnika o pojemności 70,5 stóp sześciennych. Chrysler Pacifica Touring L oferuje 66 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika i Nissan Quest oferuje 62 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika.

To powiedziawszy, jeśli chcesz samochód z największą dostępną przestrzenią bagażnika, idź z minivanem, ale jeśli potrzebujesz jeszcze więcej miejsca, pamiętaj, aby sprawdzić pełnowymiarowe furgonetki osobowe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z