Jaki samochód ma największy fotel kierowcy?

Podczas zakupów przestronnego samochodu, ludzie mają tendencję do koncentrowania się na przestrzeni na nogi i głowę trochę za bardzo, a zwykle zapominają o przestrzeni na ramiona i biodra. Jednak w większości przypadków te wymiary są równie ważne jak przestrzeń na głowę i nogi.

Chociaż może się wydawać, że samochód z 50 cali przestrzeni biodrowej brzmi przestronnie, to nie jest. To znaczy, jest to wystarczająca ilość, aby pomieścić większość ludzi, ale nie zbliża się do maksymalnej ilości, jaką oferują niektóre samochody.

A samochód, który oferuje największy fotel kierowcy jest nowe Audi A8. Oprócz A8, nowy Mercedes Benz Klasy S z 2021 roku i Kia K5 również oferują więcej miejsca na biodra. Jednak tuż za nimi plasują się Genesis G90, Volvo S90 i Chrysler 300.

Oprócz miejsca na biodra, ważna jest również przestrzeń na ramiona. A Dodge Challenger i Hyundai Sonata są najlepsze z całej grupy. Pamiętaj, aby poinformować się o konkretnym modelu, którym jesteś zainteresowany, ponieważ czasami te samochody są dostępne z kilkoma różnymi opcjami siedzeń.

Audi A8

Audi A8 to flagowy sedan Audi. I jako taki, A8 stara się oferować to, co najlepsze Audi ma do zaoferowania, jednocześnie pamiętając, że A8 musi być świetnym luksusowym krążownikiem na długich dystansach. Dla takich celów, samochód musi być wygodny, a najlepszym sposobem na to jest oferowanie zestawu pluszowych, przypominających fotele foteli.

A przednie fotele w A8 mają aż 62,3 cala szerokości, co czyni z A8 mistrza dużych siedzeń. Oprócz ogromnych siedzeń, A8 oferuje również pluszowe materiały, takie jak skóra, drewno i aluminium. Dostępnych jest również wiele rozwiązań technologicznych i zwiększających komfort, które podnoszą poziom luksusu i wygody podczas dłuższych podróży.

  Czy można naprawić akumulator hybrydowy?

Mercedes Benz S-Class

Nowy 2021 Mercedes Benz S-Class został stworzony, aby być najlepszym w wielu różnych aspektach i z pewnością tak jest. Klasa S generacji W223 oferuje absolutnie wszystko, czego można oczekiwać od luksusowego samochodu, a nawet więcej. Zestaw wskaźników 3D, napęd na cztery koła, kamery AI i systemy nawigacji to tylko niektóre z nich.

Ale głównym celem Klasy S zawsze było zapewnienie jak największego komfortu, a nowa Klasa S oferuje 60,6 cala miejsca na biodra, co czyni Klasę S Mercedesem z największym fotelem kierowcy. Biorąc pod uwagę, jak ogromna jest nowa Klasa S, nie jest niespodzianką, że posiada również największe fotele.

Kia K5

Ale jeśli chcesz coś nieco mniejszego i tańszego, Kia K5 jest z pewnością dobrą opcją. K5 oferuje 56,6 cala miejsca na biodra, co czyni siedzenia w K5 jednym z najbardziej pojemnych, a zwłaszcza najbardziej pojemnych siedzeń w kompaktowych sedanach.

Oprócz dużej przestrzeni, K5 wygląda 21 wieku wewnątrz i na zewnątrz, a biorąc pod uwagę, jak bardzo Kia stara się poprawić swoje pozycjonowanie na rynku i perspektywy, K5 jest również dość wiarygodne, ale niedrogie do kupienia. K5 z pewnością jest jednym z najlepszych przystępnych cenowo sedanów, jakie można teraz kupić, i jest o wiele lepszy niż Kia Optima, którą zastępuje.

Toyota Mirai

Jeśli jesteś osobą, która lubi się wyróżniać i cieszyć się czymś, czego nie ma nikt inny, Toyota Mirai jest idealnym samochodem dla Ciebie. Mirai bazuje na technologii ogniw paliwowych Toyoty zasilanych wodorem i jest to jeden z najciekawszych samochodów na dzisiejszym rynku.

  Jakie samochody są dobre dla otyłych kierowców?

Poza układem napędowym FCV, Mirai jest naprawdę świetnie wyglądającym samochodem, czego nie można powiedzieć o modelu ostatniej generacji. Siedzenia w Mirai mierzą aż 56,5 cala szerokości i technicznie rzecz biorąc czynią Mirai samochodem wodorowym z największymi siedzeniami.

Dodge Challenger

Mimo że szerokość siedzenia jest ważna, nie jest to jedyna istotna rzecz przy określaniu, jak szeroki jest fotel samochodowy. Należy również wziąć pod uwagę miejsce na ramię, mimo że większość samochodów (z kilkoma wyjątkami) oferuje wystarczająco dużo miejsca na ramię dla 99% populacji.

Nie jest zaskoczeniem, że Dodge Challenger oferuje ogromne siedzenia, ponieważ Dodge Challenger jest jednym z największych samochodów na rynku w tej chwili, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że oferuje tylko dwoje drzwi. Poza siedzeniami, Challenger jest do pewnego stopnia wygodny, ale nigdzie nie może równać się z Klasą S czy A8.

Dział FAQ

Jaki jest dobry samochód dla osób o dużych gabarytach?

Jeśli jesteś trochę większy, to są szanse, że najlepiej będzie kupić SUV-a. Samochody takie jak Honda CR-V oferują dużo miejsca dla kierowcy. Przestrzeń ładunkowa i pasażer na tylnym siedzeniu są również lepsze niż w większości konkurencji.

Inne samochody, takie jak Dodge Durango, Toyota Land Cruiser, lub Chevy Equinox są również dobre opcje dla większych kierowców. Po prostu pamiętaj, aby przetestować samochód przed jazdą, ponieważ nie ma dokładnego sposobu, aby powiedzieć, czy konkretny samochód będzie wystarczająco wygodny dla Ciebie.

  Najlepszy samochód dla osób z problemami z kolanami

Jaki jest dobry samochód dla wysokich ludzi?

Jeśli mają Państwo ponad 6 stóp wzrostu, powinni Państwo zawsze dokładnie przetestować samochód przed jego zakupem. Jeśli musisz przesunąć swoje siedzenie do tyłu, aby łatwo zmieścić się w samochodzie, rozważ takie samochody tylko wtedy, gdy nie planujesz często przewozić pasażerów z tyłu.

Samochody takie jak Hyundai Sonata, Nissan Leaf, Ford Flex, Kia K5, GMC Yukon, Nissan Rogue to samochody, które mogą pomieścić wysokich ludzi dzięki dużej ilości miejsca na głowę i nogi.

Czy nadwymiarowi i wysocy ludzie mogą zmieścić się w supersamochodzie?

Jeśli jesteś otyły, są szanse, że będziesz w stanie wcisnąć się do supersamochodu, ale nie będzie to wygodne. Z drugiej strony, jeśli jesteś wysoką osobą, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie prowadzić supersamochód w porównaniu z osobą otyłą.

Wszystko zależy od supersamochodu w danym momencie, ale Lamborghini na przykład są wykonane dla ludzi, którzy są mniej niż 6 stóp wysokości. Nawet jeśli 6 stóp osoba może siedzieć i jeździć Lambo, to nie będzie wyglądać ładnie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z