Jaki samochód zastąpił Volvo C30?

Volvo C30 zostało zastąpione przez Volvo V40. Model V40 zostanie zastąpiony przez elektryczne Volvo C40.

Volvo C30 zostało wycofane z produkcji w 2013 roku z powodu niezadowalającej sprzedaży. Model V40 został po raz pierwszy wprowadzony w 2012 roku, a w 2016 roku otrzymał lifting, który całkowicie zastąpił model C30. V40 został również wycofany z produkcji w 2019 roku, a jego miejsce zajmie całkowicie nowy, w pełni elektryczny pojazd – Volvo C40.

Volvo V40

Volvo V40 to kompaktowy samochód typu executive, który w Europie znany jest również jako samochód segmentu C. Samochód zadebiutował w 2012 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Model V40 był 5-drzwiowym hatchbackiem, zbudowanym na platformie Global C. Samochód posiadał taką samą bezramkową tylną szybę jak jego poprzednik, czyli C30. Niestety, samochód nie trafił na rynek amerykański.

Model V40 Cross Country został również wprowadzony obok zwykłego V40. W tym modelu silnik był mocniejszy i miał bardziej ochronne panele nadwozia z dużym prześwitem. Samochód otrzymał również lifting w 2016 roku. Posiadał te same reflektory z młotem Thora, które są obecne w innych samochodach Volvo.

Cechy bezpieczeństwa

Samochody Volvo zawsze były wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o ich funkcje bezpieczeństwa. Oferują najwyższą jakość i najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa, które są również dużym punktem sprzedaży dla Volvo. V40 również nie jest wyjątkiem. Samochód został wyposażony w system bezpieczeństwa przedkolizyjnego IntelliSafe, a także wiele innych elementów bezpieczeństwa, w tym:

 • Klatka chroniąca przed skutkami wywrócenia pojazdu
 • System wykrywania martwego pola
 • Poduszki powietrzne z kurtynami powietrznymi
 • Jednostki hamowania oparte na laserach
 • Systemy wykrywania pieszych
 • System zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania z EBD
  Czy Volvo jest drogie w utrzymaniu?

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny samochodu nie przypomina starszych modeli Volvo, które miały dość pudełkowaty wygląd. Volvo V40 miało genialną konstrukcję nadwozia z ochronnymi panelami nadwozia. Tył również posiadał taką samą bezramkową tylną szybę, która była obecna w C30.

W modelu po faceliftingu wprowadzono reflektory w kształcie młota Thora, które są standardem we wszystkich nowszych modelach Volvo, takich jak XC90 czy S90. Przednie kratki również zostały nieznacznie zmienione w nowym, zmodernizowanym modelu.

Osiągi

Samochód występował z dwoma silnikami benzynowymi, którymi były 1,6 l EcoBoost I4 oraz 2,5-litrowy silnik I5. Samochód posiadał napęd na przednie koła, co dawało mu dobrą oszczędność paliwa. Od 2014 roku Volvo zaczęło również dodawać swój własny, nowy silnik Drive E z programu VEA.

Niezawodność

Samochody Volvo są powszechnie uważane za trwałe i niezawodne. Długotrwałe silniki i funkcje bezpieczeństwa samochodów Volvo sprawiają, że są one niezwykle niezawodnymi samochodami. Samochód plasuje się na średniej pozycji w rankingach niezawodności, ale został uznany za najbezpieczniejszy samochód w 2012 roku przez Euro NCAP.

Niezawodność samochodu jest również całkiem przyzwoita. Tylko około 9,5% właścicieli zgłasza poważne problemy z samochodem. Oferty gwarancyjne są również całkiem dobre dla tego samochodu. Standardowy pakiet gwarancyjny jest trzy lata z 60.000 mil. Wszystko to sprawia, że jest to niezawodny samochód.

Zaprzestanie produkcji

Ostatnio Volvo skupiło się na produkcji wyłącznie samochodów elektrycznych. Volvo ma swoją wizję na rok 2030, kiedy to przejdą w pełni na napęd elektryczny, przestając produkować jakiekolwiek samochody na benzynę, nawet hybrydy. To, w połączeniu ze słabą sprzedażą modelu V40, doprowadziło do zaprzestania produkcji tego samochodu.

  Czy hybrydy Volvo są dobre?

Volvo C40: Elektryczna przyszłość Volvo

Volvo ogłosiło, że w niedalekiej przyszłości V40 zostanie zastąpiony przez inny samochód, a tym samochodem jest nowe Volvo C40. Volvo C40 jest drugim dodatkiem do ich pojazdów elektrycznych. Jest to subkompaktowy luksusowy crossover SUV, który jest w zasadzie dużą elektryczną wersją Volvo C30.

Samochód jest na razie w fazie produkcji, a na rynek trafi w 2022 roku. Posiada potężną baterię litowo-jonową, której zasięg szacowany jest na ponad 200 mil. Samochód będzie superszybki, zdolny od 0 do 60 mph w zaledwie 4,5 sekundy. C40 będzie dostępny w standardzie z napędem na wszystkie koła.

C40 będzie pierwszym w historii Volvo, który będzie dostępny tylko w wersji w pełni elektrycznej. Posiada duży pakiet akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 78kWh. Bateria będzie naładowana w 80 procentach w zaledwie 40 minut przy użyciu ładowarki o mocy 150kW. Zasięg może wzrosnąć dzięki nowym aktualizacjom oprogramowania. Aby rozszerzyć nowy program Volvo „Care by Volvo”, C40 będzie dostępny tylko przez Internet.

Volvo’s future

Volvo w niedalekiej przyszłości ma zamiar stać się producentem pojazdów w pełni elektrycznych. Właśnie w tym celu wycofało z produkcji model V40. Zapowiedzieli również inne nowe modele tylko dla swojego programu elektryfikacji. Ogłoszenie C40 i XC40 recharge daje jasno do zrozumienia, że w najbliższej przyszłości będą produkować tylko samochody elektryczne.

FAQ

Jakie inne firmy samochodowe przechodzą na samochody w pełni elektryczne?

Samochody elektryczne są przyszłością przemysłu motoryzacyjnego. Przemysł transportowy emituje ogromne ilości dwutlenku węgla, a firmy samochodowe muszą iść w kierunku produkcji samochodów elektrycznych. Oto niektórzy producenci samochodów, którzy planują iść elektryczne wkrótce:

 • Jaguar – Do 2025 roku planują produkować wyłącznie pojazdy elektryczne.
 • Bentley – planuje zrobić swój pierwszy EV w 2025 roku i będą sprzedawać tylko EV do 2030 roku.
 • Lotus – planuje przejść w pełni elektryczny do 2030 roku.
 • Cadillac – do 2030 roku będzie sprzedawał wyłącznie samochody elektryczne.
 • Volvo – planuje sprzedawać tylko samochody elektryczne do 2030 roku.
  Który z nich jest bezpieczniejszy: Tesla czy Volvo?

Czy Volvo będzie konkurować z Teslą?

Tesla to producent samochodów elektrycznych, który słynie ze sportowo wyglądających aut oraz szybkich prędkości i przyspieszeń. Volvo planuje przejść na w pełni elektryczne samochody do 2030 roku, a także mają markę Polestar, która będzie konkurować z Teslą.

Polestar produkuje samochody hybrydowe od 2017 roku, a ostatnio wypuścili swój pierwszy EV, Polestar 2. Polestar 2 konkuruje z Teslą Model 3. Polestar ma również zamiar stworzyć swój pierwszy w pełni elektryczny SUV. Dlatego Tesla w najbliższych latach będzie miała ostrą konkurencję.

Jakie są najlepiej sprzedające się hatchbacki w USA?

Hatchbacki słyną z oszczędności paliwa i niewielkich rozmiarów. Są to najczęściej samochody rodzinne. Niektóre z najlepszych hatchbacków w USA to:

 • Mazda Mazda3
 • Hyundai Veloster
 • Chevrolet Bolt
 • MINI Cooper
 • Mitsubishi Mirage

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z