Jakich używanych samochodów nie kupować?

Kupno używanego samochodu może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Ale jeśli wybierzesz niewłaściwy używany samochód, możesz w końcu tego pożałować, ponieważ spędzisz więcej czasu w garażu niż na drodze. Tak więc, zanim wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze na jakikolwiek samochód, dobrze jest wiedzieć, jakich używanych samochodów powinieneś unikać.

Najgorsze używane samochody to Fiat 500, Mini Cooper, Jeep Wrangler, Dodge Journey i Ford Focus. Te samochody nie są niezawodne i wiele agencji oceniających niezawodność oceniło je jako jedne z najgorszych samochodów do posiadania. Dlatego też, zanim kupisz którykolwiek z tych samochodów, zastanów się dwa razy!

Większość ludzi kupuje używane samochody, ponieważ nie stać ich na nowe. Wręcz przeciwnie, inni kupują używane samochody dla swoich nastolatków lub kierowców po raz pierwszy. Ale jeśli używany samochód nie jest niezawodny, będzie to strata czasu, ponieważ zaoszczędzone pieniądze zostaną zmarnowane w garażu na naprawy i konserwację.
Oto samochody używane, których należy unikać:

## Fiat 500

Pojazd, który jest na szczycie naszej listy używanych samochodów, które należy trzymać z dala od jest Fiat 500. Fiat-Chrysler ma co najmniej 19 modeli, ale wszystkie wypadają słabo w rankingach niezawodności. Fiat 500 z 2012 roku jest najgorszy z nich wszystkich, ponieważ użytkownicy zgłaszali problemy z hamulcami, zawieszeniem i wyposażeniem elektrycznym.

## Dodge Journey

Kolejną marką, która jest popularna z dostarczania zawodnych samochodów jest Dodge. Ta marka ma co najmniej 7 modeli o niezawodności poniżej średniej. Jeśli chcesz kupić model Dodge, trzymaj się z dala od Dodge Journey i Dodge Challenger. Problemy z Dodge Journey obejmują problemy z silnikiem i zawieszeniem.

## Ford Focus

Ford również ma kilka modeli o niezawodności poniżej średniej. Jednak Ford Focus jest najmniej niezawodnym modelem Forda. Zaskakująco, był to najlepiej sprzedający się samochód w 2013 roku, ale problemy ze skrzynią biegów sprawiły, że sprzedaż uderzyła w ścianę i ludzie stracili zaufanie do tego modelu.

  Jaki jest najtańszy samochód elektryczny?

## Mini Cooper

Mini Cooper to jeden z najbardziej uroczych małych samochodów na rynku. Mimo że jego wygląd jest kuszący, nie daj się skusić na wydanie ciężko zarobionej gotówki na używanego Mini Coopera. Modele wyprodukowane między 2007 a 2011 rokiem mają najwięcej problemów.

## Jeep wrangler

Jeep Wrangler to jeden z najbardziej godnych uwagi pojazdów 4X4 z lojalną bazą fanów. Mimo to, samochód ten jest bardzo zawodny i doczekał się nawet kilku wycofań. Na przykład, Jeep Wrangler z 2020 roku został dwukrotnie wycofany z rynku. To, co czyni go zawodnym, to jego technologia i słaba integralność nadwozia.

## Cadillac Escalade

Cadillac Escalade jest jednym z najmniej niezawodnych SUV-ów na rynku. Jego modele z lat 2015 i 2016 zajmują ostatnie miejsce w rankingu większości agencji oceniających niezawodność. Niektóre z problemów, na które skarżyli się właściciele to problemy z układem napędowym, skrzynią biegów i elementami nadwozia.

## BMW X5

BMW X5 jest jednym z najmniej luksusowych samochodów na rynku. Jego model 2011 do 2014 ma jedne z najgorszych ocen niezawodności na rynku. Najczęstsze problemy, z którymi borykają się używane samochody BMW X5 to problemy z silnikiem, zła klimatyzacja i wadliwy układ paliwowy.

## GMC Yukon

Z niską oceną niezawodności wynoszącą około 2,5 na 5, używany GMC Yukon jest jednym z samochodów, których nie powinieneś kupować. Najwcześniejsze modele mają problemy z klimatyzacją i tylnymi światłami. Z kolei najnowszy model został wycofany z rynku, ponieważ miał brakujący klej pomiędzy dwoma warstwami powłoki zbiornika paliwa.

  Jakie są wady samochodu hybrydowego?

## Audi A4

Mimo że Audi bardzo się poprawiło pod względem tworzenia bardziej niezawodnych samochodów, Audi A4 zostało sparaliżowane przez problemy w większości swoich modeli. Model 2014 Audi A4 jest najmniej niezawodny. Zaraz za nim plasują się modele z lat 2007-2011.

## Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder to wyjątkowy SUV na długie podróże. Dzięki wygodnym siedzeniom. Jednak na tym SUV-ie nie można polegać. Właściciele tego samochodu musieli zmagać się z awarią poduszek powietrznych i problemami z hamulcami. Tak więc, jeśli szukasz używanego samochodu, powinieneś unikać tego SUV-a.

## FAQ

### Jakie są najlepsze używane samochody do kupienia?

Po zapoznaniu się z najgorszymi używanymi samochodami do kupienia, ważne jest również, aby znać najlepiej używane samochody do kupienia. Jeśli chcesz mieć niezawodny i niezawodny samochód używany, są to samochody, których zakup powinieneś rozważyć:

  • Honda Fit
  • Mazda MX-5 Miata
  • Honda Civic
  • Toyota Camry
  • Toyota Corolla
  • Volvo XC90

### Kiedy jest najlepszy czas na zakup używanego samochodu?

Kupno używanego samochodu pozwala zaoszczędzić pieniądze. Ale kupno używanego samochodu w odpowiednim czasie pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Jeśli chcesz zaoszczędzić dużo gotówki na używanych samochodach, powinieneś rozważyć zakup jednego z nich podczas szczególnych świąt, takich jak Czarny Piątek czy Dzień Weterana.
Dodatkowo, kupno samochodu przed końcem roku lub w Wigilię może pomóc Ci zaoszczędzić dużo. Ponadto, można rozważyć zakup używanego samochodu na koniec miesiąca, a podczas stycznia, lutego, marca, listopada i grudnia. Wreszcie, można również uzyskać dobre oferty, gdy nowe modele są wypuszczane na rynek.

  Czy można być zbyt ciężkim dla samochodu?

### Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego samochodu?

Zanim wskoczysz na dobrą ofertę i spłacisz sprzedającego, ważne jest, aby wziąć pod uwagę te czynniki przy zakupie używanego samochodu. Po pierwsze, sprawdź niezawodność. Po drugie, dowiedz się, czy samochód ma gwarancję. Inne rzeczy, które należy rozważyć, to wzięcie samochodu na jazdę próbną, wizyta u mechanika w celu sprawdzenia i spojrzenie na historię samochodu.

### Jaki przebieg jest zły dla używanego samochodu?

Mimo że przebieg może być mylący, czasami jest bardzo ważny, ponieważ może dać Ci znać, jak długo samochód będzie działał. Należy pamiętać, że większość samochodów ma przewidywaną długość życia około 200 000 mil. Tak więc, jeśli masz zamiar kupić samochód z ponad 15.000 mil rocznie, to przebieg jest zły.
Dobry używany samochód powinien umieścić na co najmniej 10.000 do 15.000 mil. Tak więc, jeśli przebieg jest ponad 15.000, może być uznane za wysoki przebieg, który nie jest dobry. Poza tym, oznacza to, że samochód nie będzie trwał długo i może rozwinąć poważne problemy szybciej niż oczekiwano.

## Wniosek

Jeśli jesteś na rynku samochodów używanych, ważne jest, aby odróżnić najlepiej używane samochody od tych, których powinieneś unikać. Niepowodzenie w tej kwestii będzie Cię kosztować w dłuższej perspektywie. Używane modele samochodów, takie jak Fiat 500, Ford Focus, Jeep Wrangler, Audi A4, Dodge Journey i Mini Cooper, powinny być unikane w jak największym stopniu.
Wybierając używany samochód, rozważ taki, który ma dobrą ocenę niezawodności. Wiele niedrogich i niezawodnych samochodów używanych dostępnych na rynku nie będzie Cię dużo kosztować, jeśli chodzi o konserwację.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z