Jakie jest najlepsze stare Volvo do kupienia?

Przez lata Volvo wyprodukowało szeroką gamę bezpiecznych i niezawodnych samochodów, a obecnie wypuszcza jeszcze bardziej zaawansowane modele. Jest jednak coś takiego w solidnie zbudowanym starym Volvo, czego nie da się pobić.

Wybór najlepszego starego Volvo do kupienia zależy od potrzeb kupującego i od tego, jak dobrze samochód jest utrzymany. Istnieje wiele dobrych starych Volvo, ale nie wszystkie będą pasować do tego, do czego ich potrzebujesz. Oto lista dobrych starych Volvo do kupienia w oparciu o wydajność, cenę i niezawodność.

Korzyścią z zakupu starszego modelu Volvo jest to, że są one znacznie tańsze niż nowe modele, a mimo to nadal zapewniają doskonałą jazdę i można polegać na tym, że większość z nich nie zawiedzie. Jednak przed zakupem należy rozważyć, dlaczego go potrzebujesz, jego wydajność, niezawodność, a przede wszystkim budżet.
Oto kilka dobrych, starszych modeli do wyboru.

Volvo 700/900 turbo series (wersja 1985-1995)

Kiedy mówisz o wyjątkowych osiągach, nie możesz nie wspomnieć o serii 700 i 900. Ich osiągi były doskonałe, dzięki czterocylindrowemu, turbodoładowanemu, chłodzonemu wewnętrznie silnikowi, który dostarczał do 162 KM mocy i momentu obrotowego 195 ft-lb.

Wczesne modele miały drążki o średnicy 9 mm, biodegradowalne paski z drutu i wtrysk paliwa LH2.2. Jednak w 1989 r. Volvo zmodernizowało te modele, stosując drążki 13 mm, lepszy drut, który nie psuje się w samochodach, oraz wtrysk paliwa LH2.4.

Silniki serii 700/900 są zasilane ciśnieniem 7 psi, ale mogą pracować z ciśnieniem do 15 psi, jeśli są doładowywane ręcznie. Manualne skrzynie biegów i 4-elektroniczne nadbiegi M46 w niektórych modelach były słabe, więc nie radziły sobie z dużym ciśnieniem. Automatyczna skrzynia biegów AW71 jest jednak mocna i może wytrzymać każde ciśnienie na drodze lub dodatkową moc.

Aby poprawić osiągi AW71, możesz po prostu dodać mod akumulatora. To sprawi, że transmisja bardziej stabilny i bardziej bez wysiłku, aby przesunąć. Dla zawieszenia, możesz nie zobaczyć części na rynku, który obsługuje te samochody, ale nadal można osiągnąć ciasne prowadzenie z zestawem amortyzatorów i dużych ławkach sway.

  Dlaczego używane Volvo jest tak tanie?

Wreszcie, na zewnątrz nie jest zbyt atrakcyjny, i nie dostaniesz wszystkie nowoczesne funkcje wnętrza znaleźć w ostatnich samochodach. Jeśli jednak zależy Ci na osiągach i cenie, możesz zdecydować się na Volvo serii 700/900, ponieważ cena waha się od 500 do 4500 dolarów.

Volvo 850 T5 (wersja 1994 -1998)

Model 850 T5 ma klasę, osiągi i jest bardzo wygodny. Zastosowano w nim pięciocylindrowy, 2,3-litrowy silnik z turbodoładowaniem. Dzięki ulepszonej turbosprężarce 19T, chłodnicy międzystopniowej d088, udoskonalonemu orurowaniu chłodnicy międzystopniowej i aftermarketowemu układowi wydechowemu z tuningiem można przekształcić ten samochód w maszynę o wyższych osiągach.

Volvo 850 T5 miało specjalne tylne zawieszenie zwane delta link, które zapewniało dobre prowadzenie w zakrętach z tyłu. Zawieszenie to może jednak czasami sprawiać trudności podczas pokonywania zakrętów z tyłu z powodu zużycia lub zniszczenia. Jeśli tak się stanie, należy wymienić tę część.

850 T5 nie jest zbyt trudne do znalezienia i jest przyjazny dla budżetu. Jednak najnowszy model, który można znaleźć będzie wersja 1998, ponieważ S70 i V70 później zastąpił 850 w 1998 roku. Większość elementów były takie same, z wyjątkiem kilku poprawek dokonanych na zewnątrz i wnętrza redesign. Te modele można znaleźć w cenie od 1200 do 4500 dolarów.

Volvo S60 T5 (wersja 2006-2009)

Dzięki stylowemu wyglądowi zewnętrznemu i wyrafinowanemu wnętrzu, Volvo S60 T5 oferuje niesamowite osiągi. Wykorzystuje najbardziej pożądany silnik z białym blokiem o średnicy otworu 81 mm. Dzięki temu w silniku rzadko dochodzi do pęknięć bloku – to jeden z istotnych problemów znanych z modelu S60 w wersji R-design.
Silnik T5 nie wykorzystuje mechanizmu AWD lub zawieszenia 4C, dzięki czemu jest lekki, mniej skomplikowany, niezawodny i tani. Części, aby wydajność lepiej są dostępne na rynku, więc można odmienić samochód do gustu. Będziesz w stanie znaleźć te modele w przedziale cenowym $3000-$6000.

Volvo C30 T5 (wersja 2008-2013)

Dość odmienny od innych Volvo jest model C30 T5. Czerpie on inspirację stylistyczną z wczesnego Volvo P1800ES. Zbudowano go z komponentów Forda P1 – tych samych, z których korzystał Ford Focus i Mazda Speed 3. Dzięki temu części na rynku wtórnym są łatwo dostępne. Dostępność tych podzespołów ułatwia modyfikację tego samochodu.
C30 T5 ma pięciocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, napęd na cztery koła (FWD) i 6-biegową skrzynię biegów M66. W modelu C30 nie wprowadzono wielu zmian i występował on w dwóch wersjach -1 i 2. Co odróżnia 1 i 2 jest to, że wersja 2 wygląda bardziej sportowo. Ceny wahają się od 3500$ do 7500$.

  Jaki model zastąpił Volvo XC70?

S80 i XC90 V8 (wersja 2005-2013)

S80 sedan i XC90 SUV to sportowe Volvo, które wykorzystują potężny silnik V8, którego nowsze Volvo nie mają. Mocny odgłos pracy silnika sprawia, że samochody te są doskonałym wyborem. Obroty są słodkie i sprawiają, że jazda jest przyjemna; wystarczy upewnić się, że układ wydechowy nie jest zatkany.
Silnik V8 może przejść długą drogę, jeśli jest odpowiednio konserwowany. Jedynym problemem związanym z nim jest awaria wału, a to dlatego, że ludzie dolewanie silnika z wodą. Naprawy silnika są kosztowne, więc będą one wymagać odpowiedniej opieki.
Na długich trasach, można polegać na obu, ponieważ mają wygodne, przestronne siedzenia. Jeśli jednak przywiązujesz wagę do stylu i osiągów, S80 jest dobrym wyborem. Jeśli potrzebujesz wspaniały, przestronny samochód dla rodziny jazdy, XC90 jest twój chwyt. Te samochody sprzedają się w cenie około 3000$ – 7000$.

Things to note

Trudno jest wybrać „najlepsze” Volvo, ponieważ to, co Tobie wydaje się najlepsze, dla innej osoby może wydawać się okropne. Wszystko sprowadza się do tego, czego szukasz w samochodzie. Nie da się tego wszystkiego znaleźć w jednym samochodzie.
Jeśli potrzebujesz samochodu, który jest piękny, przestronny i ma dobre osiągi, sprawdź Volvo XC90. A może zależy Ci tylko na osiągach? Spójrz na serię 700/900. A co z samochodami, które możesz przerobić? Zapoznaj się z serią C30.

FAQ

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie starych Volvo?
Niektóre stare samochody wyszły z fabryki w dobrym stanie. Ale jeśli poprzedni właściciele nie dbali odpowiednio o pojazd, może się wydawać, że problem dotyczy właśnie tego modelu. Konserwacja jest niezwykle ważna. Dlatego warto kupić stare Volvo, które miało tylko jednego właściciela, który dobrze się nim opiekował.
Należy sprawdzić przebieg. Jeśli poprzedni właściciele dbali o samochód, jak długo wytrzymają części, zanim będą wymagały serwisu? Istotna jest także dostępność części i fachowców zajmujących się naprawami. Przede wszystkim, uzyskać wszystkie rekordy o samochodzie. Nie chcą Państwo nigdy kupić kradzionego samochodu.

  Dlaczego ludzie nie kupują Volvo?

Jakich starych Volvo powinienem unikać?

Podczas gdy XC60 jest fantastycznym samochodem, niektóre wersje są okropne. Unikaj XC60 z 2010, 2015 i 2019 roku. Wersja 2010 jest związana z problemami z silnikiem i pompą paliwową, model 2015 jest znany z wycieków z silnika, a model 2019 miał problemy z kołami. XC90 z 2002 i 2008 roku są również godne uwagi ze względu na problemy ze skrzynią biegów.

Czy istnieją stare, bezproblemowe modele Volvo?

Wszystkie Volvo, jak każdy inny samochód, mają problemy. Żaden samochód nigdy nie jest zrobiony idealnie. Ale niektóre modele mają więcej dominujących problemów niż inne. Dlatego zanim zaczniemy rozmawiać o konserwacji, sprawdźmy, jakie problemy są typowe dla danego modelu. Wybierz modele zbliżone do Twoich potrzeb z niewielkimi problemami produkcyjnymi.

Kto sprzedaje stare samochody Volvo?

Stare samochody Volvo można kupić od dealerów Volvo i sprzedawców drugiego poziomu. Jednak większość dealerów lubi osiągać duże zyski, sprzedając nowe samochody, a nie stare. Dlatego sprzedają stare samochody u sprzedawców drugiej kategorii.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z