Jakie jest najlepsze używane Volvo do kupienia?

Kupno używanego samochodu to wielka okazja, ponieważ nie wiadomo, czego można się po nim spodziewać. Jednak Volvo może pochwalić się jednymi z najlepszych samochodów używanych. Jeszcze kilka lat temu cieszyło się doskonałą reputacją, ponieważ tworzyło bezpieczne, niezawodne i trwałe samochody. Ale jaki jest najlepszy używany model Volvo do kupienia?

Jeśli szukasz najlepszego używanego Volvo do kupienia, nie szukaj dalej niż Volvo XC90 z 2012 roku. Kiedy porównasz starszą generację Volvo XC90 z najnowszą, będziesz zaskoczony, jak bardzo różnią się one wyglądem. Mimo, że nie jest tak atrakcyjne jak najnowsze Volvo, Volvo XC90 pierwszej generacji jest najlepszym używanym Volvo.

Najnowsze modele Volvo nie okazały się jednak tak niezawodne, jak starsze modele Volvo. Na przykład druga generacja XC90, która rozpoczęła produkcję w 2015 roku do tej pory brakuje niezawodności. W rzeczywistości jest to najmniej niezawodny model Volvo w tej chwili.

Cechy Volvo XC90 z 2012 r.

Volvo XC90 z 2012 roku może nie jest najlepiej wyglądającym SUV-em Volvo na drodze, ale jest najlepszym używanym samochodem Volvo. Poza niezbyt dobrym wyglądem, samochód ten jest bardzo niezawodny i wyposażony w najwyższej klasy funkcje. Co więcej, może pomieścić do 7 pasażerów, dzięki czemu jest idealnym samochodem rodzinnym.

Ten konkretny model jest dostępny w sześciu wersjach wyposażenia, które obejmują 3.2, 3.2 Premier Plus, 3.2 R-Design, 3.2 R-Design Premier Plus, 3.2 Platinum i 3.2 R-Design Platinum. Skupimy się na podstawowej wersji wyposażenia, czyli 3.2 Trim.

Wygląd zewnętrzny

Mimo że wygląd zewnętrzny Volvo XC90 nie jest zbyt atrakcyjny, może się ono pochwalić wieloma wspaniałymi cechami. Należą do nich m.in. klamki drzwi i lusterka boczne w kolorze nadwozia, lusterka ze światłami doświetlającymi zakręty, standardowy elektrycznie sterowany szyberdach, 18-calowe felgi aluminiowe, standardowo sterowane elektrycznie podgrzewane lusterka oraz standardowe przednie światła przeciwmgielne.

  Czy części Volvo są drogie?

Wnętrze

Jeśli chodzi o wnętrze, ten crossover SUV jest wyposażony w wiele luksusowych i komfortowych elementów. Konsole samochodu mają chromowane obicia, a fotele są wykonane ze skóry. Do tego dochodzą aluminiowe wykończenia, opcjonalne podgrzewane fotele, standardowa automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja i trzeci rząd.

Jedną z najbardziej wyróżniających się cech luksusowego crossovera SUV Volvo XC90 jest duża przestrzeń ładunkowa i kabina. Dzięki temu może pomieścić nawet siedmiu pasażerów. Poza tym samochód może pochwalić się ekskluzywnym i stylowym wnętrzem oraz wieloma zaawansowanymi układami bezpieczeństwa.

Osiągi

Volvo oferuje dwie opcje układu napędowego – na przednie koła lub na wszystkie koła. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, model 2012 nie jest wyposażony w silnik V-8 o pojemności 4,4 litra. Wszystkie powyższe wersje wyposażeniowe posiadają silnik sześciocylindrowy o pojemności 3,2 litra, który nadal jest mocny.

Oprócz przyzwoitego silnika, samochód wyposażony jest również w 6-biegową automatyczną skrzynię biegów, która zapewnia maksymalną moc 240 KM i 236 lb-ft momentu obrotowego. Jednak ten SUV ma również powolne przyspieszenie i drętwy układ kierowniczy. Niezależnie od tego, jazda jest cicha i spokojna.

Bezpieczeństwo

Volvo XC90 jest wyposażone w wiele systemów bezpieczeństwa i należy do najbezpieczniejszych samochodów na świecie. Dzięki takim elementom, jak układ przeciwblokujący ze wspomaganiem hamowania, układ stabilizacji toru jazdy, elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy i układ kontroli trakcji, które należą do wyposażenia standardowego.

Używane Volvo XC90 kosztuje około 38 000 dolarów. Cena ta dotyczy wersji podstawowej, natomiast najdroższa wersja kosztuje około 44 500 dolarów.

  Jakie jest najlepsze Volvo, jakie kiedykolwiek wyprodukowano?

FAQ

Jakie jest najgorsze używane Volvo do kupienia?

Najgorszym używanym Volvo do kupienia jest Volvo XC60 z 2015 roku. Jest to spowodowane tym, że ten model i rok mają usterkę oprogramowania na module sterowania wentylatorem silnika. Kiedy usterka ma miejsce, wpływa na wydajność klimatyzacji, a temperatura płynu chłodzącego wzrasta. Na dodatek, niektórzy ludzie skarżyli się również na wycieki paliwa.

Poza usterką oprogramowania, Volvo XC60 jest również wyposażone w mniej intuicyjny system informacyjno-rozrywkowy. Oznacza to, że niektóre osoby mogą mieć trudności z korzystaniem z niektórych elementów sterujących w samochodzie. Inne problemy z XC60 obejmują problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego oraz problemy elektroniczne związane z pompami paliwowymi w modelach benzynowych.

Jaki jest najbardziej niezawodny model Volvo?

Jeśli chcesz mieć najbardziej niezawodny model Volvo, nie szukaj dalej niż Volvo S60/V60. Ten samochód rejestruje mniej problemów niż inne modele Volvo. Dodatkowo, posiada jeden z najlepszych silników wśród samochodów luksusowych. Tak więc, przy odpowiedniej konserwacji, samochód ten może przejechać ponad 300 000 mil.

Jaki jest najlepszy używany sedan Volvo?

W ciągu ostatniej dekady Volvo wyprodukowało kilka wyjątkowych samochodów typu sedan. Na szczycie listy znajduje się Volvo S60. Niemniej jednak, jeśli szukasz najlepszego używanego sedana Volvo, tytuł ten przypada modelowi S90. Konkretnie, Volvo S90 z 2017 roku jest wyjątkowym samochodem używanym z jednymi z najlepszych cech.

Jakie jest najlepsze używane Volvo w cenie poniżej 20 000 USD?

Najlepszym używanym modelem Volvo poniżej 20 000 dolarów jest Volvo V40. Ten elegancki i bezpieczny hatchback jest przestronny i może pomieścić do 5 pasażerów. Dodatkowo, jest wyposażony w czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który dostarcza do 187 KM mocy.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Audi?

Poza tym ten kompaktowy, ale niezawodny hatchback jest wyposażony w 6-biegową automatyczną skrzynię biegów Geartronic z systemem FWD. Oznacza to, że nie jest on szybki, ale daje dużo radości z jazdy. Inne godne uwagi elementy wyposażenia Volvo V40 to klimatyzacja, zabezpieczenie przed dziećmi, wielofunkcyjna kierownica i elektrycznie sterowane fotele.

Jakich problemów powinienem się spodziewać kupując Volvo?

Jak każda marka samochodów, również Volvo ma pewne wspólne problemy, które są związane z ich samochodami. Tak więc, jeśli chcesz kupić Volvo, istnieją pewne problemy, na które powinieneś być gotowy. Są to między innymi:

  • Nagła awaria silnika
  • Nadmierne zużycie oleju
  • Niska oszczędność paliwa
  • Awaria skrzyni biegów
    Większość z powyższych problemów związanych z Volvo zazwyczaj zaczyna się pojawiać po przejechaniu przez samochód ponad 75 000 mil. Jeśli więc stan licznika kilometrów Twojego samochodu wynosi od 70 000 do 100 000 mil, powinieneś być przygotowany na większość z wymienionych powyżej problemów z Volvo.

Końcowe przemyślenia

Jeśli szukasz niezawodnego, wysokiej jakości i niezawodnego używanego modelu Volvo, nie ma lepszego samochodu niż Volvo XC90 SUV. Jeśli chodzi o wygląd, może nie jest to najbardziej atrakcyjne używane Volvo, ale warto wydać na nie swoje ciężko zarobione pieniądze.

Niemniej jednak, należy poświęcić trochę czasu i znaleźć najlepsze używane Volvo XC90. Upewnij się, że używany samochód jest odpowiednio konserwowany i dobrze serwisowany. Należy również zapoznać się z jego historią, ponieważ nie chcemy mieć samochodu, który uległ wielu wypadkom lub miał problemy. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno samochodu w centrum serwisowym Volvo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z