Jakie jest najtańsze Porsche?

Nie ma czegoś takiego jak tanie Porsche, ale nie ma też czegoś takiego jak tani Rolex. Ceny są względne, a w świecie Porsche jest kilka modeli, które kosztują znacznie mniej niż reszta oferty.

Najtańszą drogą do posiadania Porsche jest kompaktowy SUV Porsche Macan. Macan jest tańszy niż większość modeli Porsche, ale nadal oferuje prawdziwe wrażenia z jazdy Porsche. Macan to najbardziej dynamiczny kompaktowy SUV na rynku.

Jeśli masz ochotę na prawdziwy samochód sportowy, Porsche 718 Boxster to najtańszy samochód sportowy oferowany obecnie przez Porsche. Boxster to tylnonapędowa wyścigówka ze średnim silnikiem, a wielu klientów Porsche uważa, że platforma Boxster/Cayman daje więcej radości z jazdy niż 911.

Ale zawsze można kupić używane, a na rynku używanych samochodów jest mnóstwo różnych opcji do wyboru. A jeśli weźmiesz pod uwagę długoterminową niezawodność Porsche i utrzymanie wartości, Porsche to świetny sposób na wydanie ciężko zarobionych pieniędzy.

Porsche Macan – najtańsze Porsche

Podstawowa wersja Porsche Macan kosztuje około 53 tys. dolarów, a za taką cenę dostajemy turbodoładowany, 4-cylindrowy silnik o mocy 248 KM i 370 Nm momentu obrotowego. Wyposażenie standardowe jest raczej skąpe, ale dostajemy 10,9-calowy ekran infotainment, Wifi, Bluetooth, 10-głośnikowy dźwięk przestrzenny i reflektory LED.

Jest wysoce wskazane, aby przejść do pakietu Premium, który pociąga za sobą podgrzewane przednie i tylne siedzenia, ulepszony dźwięk przestrzenny, adaptacyjne reflektory i lusterka z funkcją automatycznego przyciemniania. Jeśli chcesz sportowego doświadczenia, należy również uzyskać pakiet Porsche Sport Chrono.

  Czy Porsche Boxster to samochód dla lasek?

Za 61 tys. dolarów można kupić Porsche Macan S, a za dodatkowe 10 tys. dolarów – Porsche Macan GTS. Na samym szczycie zakresu znajduje się Macan Turbo, ale Turbo kosztuje aż 83 tys. dolarów, co jest dużo pieniędzy dla kompaktowego SUV-a.

Najlepszym wyborem z całej gromady będzie prawdopodobnie Macan S, ponieważ oferuje on lekko przestrojony silnik V6, który można znaleźć również w GTS i Turbo. Dodatkowe wyposażenie jest drogie, ale niezbędne, jeśli chcesz sprzedać swojego Macana na rynku wtórnym.

Porsche 718 Boxster – Najtańszy samochód sportowy Porsche

Ktoś może argumentować, że Macan nie jest prawdziwym Porsche, prawdziwe Porsche powinno być tylko samochodem sportowym, a nie SUV-em. Choć do pewnego stopnia może to być prawdą, żyjemy w czasach, w których sprzedaż SUV-ów dominuje na rynku, a Macan jest w pewnym sensie podniesionym hot hatchbackiem.

Ale jeśli jesteś zdeterminowany, aby przejść przez dział samochodów sportowych Porsche, modele Boxster/Cayman oferują całkiem sporo wartości. Różnica polega na tym, że Cayman to coupe, a Boxster to kabriolet, a pozostałe różnice między nimi są głównie z tym związane.

Podstawowa cena podstawowego Boxstera 718 wynosi 64 tys. dolarów, ale ceny wzrastają do 102 tys. dolarów za limitowaną edycję z okazji 25-lecia. Prawdopodobnie najlepszym wyborem z grupy jest Porsche 718 Boxster GTS, ponieważ oferuje wolnossący silnik z płaską szóstką, który można znaleźć w starszych modelach 911.

  Czy Porsche 944 jest niezawodne?

GTS kosztuje 90 tys. dolarów, co jest dużo pieniędzy, ale niektórzy uważają GTS za jeden z najlepszych samochodów sportowych Porsche w ostatniej dekadzie. Najbardziej dynamicznym modelem Boxstera jest Boxster Spyder, ale kosztuje on 100 tys. dolarów.

Kupno używanego Porsche – najtańsza droga do posiadania Porsche

Trudno jest uzasadnić, że za Porsche Boxster trzeba zapłacić aż 100 tys. dolarów. W końcu to tylko Boxster, a nie 911. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że pełnowartościowe Porsche 911 można mieć już za 10-15 tys. dolarów, jeśli oczywiście lubimy generację 996.

Jeśli chcesz 911, ale nie chcesz wydać niebotycznej ilości pieniędzy, powinieneś sprawdzić 997.2 i 991 generacji. Możesz dostać przyzwoity 997 911 za jedyne 40 tys. dolarów, a przyzwoity 991 Carrera może cię ustawić z powrotem na około 65-75 tys. dolarów w zależności od roku modelowego i przebiegu.

Najnowsza generacja 992 Carrera może być czasem znaleziona w okolicach 100k $, co jest świetną ceną za stosunkowo nowy samochód. Porsche 911 GT3 kosztuje już od 100 tys. dolarów za najmniej atrakcyjne modele 991, a najlepsze egzemplarze 991 GT3 osiągają cenę 150 tys. dolarów.
Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, pamiętaj, aby jak najwięcej kupować i starać się poznać tajniki posiadania Porsche. Warto wspomnieć, że nie powinieneś zbytnio nadwyrężać swojego budżetu, ponieważ utrzymanie Porsche kosztuje sporo pieniędzy.

  Najlepszy bagażnik rowerowy do Porsche 911

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Porsche?

Porsche nie są tanie, i to jest prawda ostateczna. Jeśli jednak szukasz sportowych wrażeń i cenisz sobie wyrafinowane rozwiązania inżynieryjne, Porsche nie jest wcale takie drogie.

Takie samochody to zakup emocjonalny w równym stopniu, co racjonalny, i to Ty decydujesz, czego chcesz, ale nie możesz wybrać, co Ci się podoba. To powiedziawszy, Porsche są rzeczywiście warte pieniędzy, jeśli chcesz tego, co Porsche oferuje.

Czy powinienem kupić Boxstera Spydera czy używane 911 GT3?

Biorąc pod uwagę obecne ceny rynkowe, te dwa modele są wyceniane nieco podobnie. Można by pomyśleć, że są one dość podobne, ale tak nie jest. Model 911 prowadzi się inaczej, głównie z powodu konfiguracji tylnego silnika.

Kupno nowiutkiego Porsche to doświadczenie, które powinno się przeżyć przynajmniej raz w życiu. Ale trudno się kłócić z GT3, ponieważ jest to prawdopodobnie najlepszy model Porsche, jaki kiedykolwiek powstał.

Jakie są najdroższe modele Porsche?

W ostatniej dekadzie Porsche zbudowało tylko jeden hipersamochód, a jest nim 917 Spyder. 917 Spyder kosztuje minimum ponad 800 tys. dolarów i jest najdroższym modelem Porsche sprzedawanym od nowości.

Jeśli jednak cofniemy się w czasie, najdroższym Porsche sprzedanym na aukcji było wyścigowe Porsche 917K z wyścigów Le Mans, które kilka lat temu zostało sprzedane za niebotyczną kwotę 14 milionów dolarów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z