Jakie Mercedesy mają doładowanie?

Jakie Mercedesy mają doładowanie?

Pojazdy z doładowaniem zapewniają większą moc i prędkość niż zwykłe pojazdy z turbodoładowaniem. Ale które modele Mercedesa mają doładowanie?
Niektóre z modeli Mercedesa, które mają doładowanie to Mercedes SLK AMG, SLS AMG, c63 AMG, e55 AMG, c230, c200, CL55 AMG, W210 i wiele innych. Większość pojazdów, które są wyposażone w doładowanie to wysokiej klasy luksusowe pojazdy, takie jak Mercedes-Benz.

Które modele Mercedes-Benz mają doładowane silniki?

Nawet jeśli istnieją różne modele Mercedes-Benz z doładowaniem, niektóre z nich są bardziej popularne niż inne. Na przykład, Mercedes-Benz SLK AMG jest jednym z najpopularniejszych modeli Benz z doładowaniem. Inne to SLS AMG, e55 AMG i c230.

Mercedes SLK AMG

W latach 90-tych Mercedes-Benz SLK był jednym z najpopularniejszych pojazdów na drogach. W 1997 roku zdobył nagrodę North American Car of Year Honors. W 2001 roku, samochód ten przeszedł ekstremalną metamorfozę i wyszedł z jeszcze lepszym designem, wyglądem zewnętrznym i wnętrzem.
Model Mercedes SLK jest nie tylko elegancki i szybki, ale także wygodny i dobrze dostosowany do potrzeb mniejszych kierowców. Najnowszy model, 2016 Mercedes-Benz SLK, jest wyposażony w napęd na tylne koła i ma maksymalną moc 302 KM @6500.
Najbardziej wyróżniającą się cechą modelu Mercedes SLK jest elektrycznie otwierany dach kabrioletu. Niemniej jednak, może on również pochwalić się kilkoma wyjątkowymi cechami, takimi jak zdalne bezkluczykowe wejście, sportowo zestrojone zawieszenie, światła hamowania LED i wiele innych. SLK kosztuje od 31 500 do 49 000 dolarów.

Mercedes SLS AMG

Jeśli chcesz bardziej luksusowy model kabrioletu Mercedesa wyposażony w supercharger, to będziesz zadowolony z samochodu Mercedes SLS AMG. W przeciwieństwie do tańszego modelu SLK, ten samochód chodzi za około 230 000 dolarów. Cena może wzrosnąć lub spaść w zależności od modelu, który wybierzesz.
Mercedes-Benz SLS AMG jest szybki i przyjemny w prowadzeniu. Dzięki funkcji doładowania, w którą jest wyposażony. Jednak jest również elegancki i bardzo atrakcyjny dla oka. Ma długi, nisko zawieszony wygląd, który sprawia, że się wyróżnia.
Ten roadster jest przeznaczony do wyjścia z partnerem, ponieważ ma seksowny wygląd, który przyciągnie uwagę przechodniów. Jest wygodny z pojemnością dla dwóch osób, ale bagażnik jest mały, co sprawia, że nie nadaje się na długie podróże.

  Jaki jest najlepszy Mercedes za te pieniądze?

Mercedes e55 AMG

Wyposażony w ręcznie zbudowany 5,4-litrowy doładowany silnik V8, Mercedes e55 AMG z 2003 roku był jednym z najszybszych samochodów w tamtym czasie. Dostarczał wyjątkową moc 469 KM i 516 lb-ft. Dodatkowo, ten sedan miał napęd na tylne koła z 5-stopniową automatyczną skrzynią biegów.
Z doładowanym silnikiem, ten samochód może przyspieszyć od 0 do 60 w 4,5 sekundy. Oprócz prędkości, ten sedan jest bardzo stylowy i wygodny. Jest również przestronny i oferuje komfortową jazdę. Ale ponieważ ten model został wycofany z produkcji, bardziej prawdopodobne jest znalezienie używanych modeli za około 20 000 dolarów.

Co to jest doładowanie?

Supercharger to system ulepszania silnika, który został stworzony, aby zwiększyć prędkość i moc samochodu, na którym jest zamocowany. W skrócie, doładowanie to sprężarka powietrza. Oznacza to, że sprężone powietrze jest wtłaczane do silnika w celu dostarczenia większej mocy.
Zaskakująco, doładowanie może dodać do 46% więcej koni mechanicznych do możliwości silnika, ponieważ pozwala na dodanie dodatkowego paliwa do ładunku spalania. Tak więc, jeśli chcesz mieć Mercedesa o większej prędkości i mocy, wybór modelu Mercedesa z doładowaniem jest kluczowy.

Jak działa turbosprężarka?

Doładowanie działa w ten sposób, że sprężarka zwiększa ciśnienie lub gęstość powietrza, które jest kierowane do silnika, a dzięki większej ilości tlenu silnik może spalić więcej paliwa, co prowadzi do ogromnego wzrostu mocy, która może być natychmiast wykorzystana.
Moc turbosprężarki jest zazwyczaj dostarczana mechanicznie dzięki wałowi, paskowi, przekładni lub łańcuchowi, który jest połączony z silnikiem. To właśnie one, wraz z natychmiastowym wzrostem mocy, są tym, co odróżnia turbosprężarkę od turbosprężarki.

  Jak ustalić, jaki model Mercedesa posiadam?

Supercharger FAQ

### Jaka jest różnica między stosowaną w Mercedesach Mercedes-Benz turbosprężarką a doładowaniem?
W obu przypadkach chodzi o kompresory gazu. Pracują one jednak w inny sposób. Supersprężarka jest napędzana z przekładni pomocniczej silnika i potrzebuje do pracy tylko kilka koni mechanicznych, podczas gdy turbosprężarka jest napędzana przez gazy spalinowe i nie potrzebuje do napędu żadnej mocy silnika.

Czy Kompressor i Supercharger to to samo?

Nie, to nie są te same urządzenia. Kompressor to nazwa marketingowa Mercedesa używana w silnikach z doładowaniem. Kiedy widzą Państwo plakietkę Kompressor na Mercedesie, oznacza to, że silnik jest doładowany. Tak więc, będzie on o wiele szybszy niż te same modele Mercedesa bez tej plakietki.

Jakie są wady posiadania Mercedesa z Kompressorem?

Mimo, że kompresor sprawia, że Mercedes jest szybszy, to jednocześnie sprawia, że samochód jest głośniejszy. Jest to jeszcze gorsze, gdy jesteś w środku samochodu. Mercedes dodał jednak tłumik, aby zmniejszyć wytwarzany hałas. Niezależnie od tego, Kompressory nadal utrzymują tytuł najgłośniejszego Mercedesa na rynku.

Która z nich jest bardziej wydajna – turbosprężarka czy doładowanie?

Turbosprężarka jest bardziej wydajna niż turbosprężarka z doładowaniem. Wykorzystuje ona bowiem energię gazów spalinowych, która w przeciwnym razie zostałaby wykorzystana do zwiększenia ilości powietrza docierającego do cylindrów, co w połączeniu z większą ilością paliwa prowadzi do zwiększenia mocy.
Przeciwnie, turbosprężarka napędzana jest energią obrotową wału korbowego, która w przeciwnym razie zostałaby wykorzystana do poruszania pojazdu. Przyrost mocy jest znacznie większy niż straty, co prowadzi do zysku netto. Mimo że turbosprężarki są bardziej wydajne, cierpią z powodu „turbo opóźnienia”.

  Cadillac vs. Mercedes: Niezawodność

Kiedy Mercedes zbudował pierwszy samochód z turbosprężarką?

Pierwszy samochód Mercedesa z doładowaniem został zbudowany w 1921 roku przez zespół Daimler-Benz. Z pomocą przyszedł im również Ferdinand Porsche. Już wcześniej Mercedes produkował kilka pojazdów wyścigowych z mechanicznymi doładowaniami. Najmocniejszym samochodem wyścigowym Mercedesa w tamtym czasie był 2-litrowy, 8-cylindrowy samochód wyścigowy z doładowaniem zaprojektowany przez Ferdinanda Porsche.
Należy pamiętać, że pierwszą działającą i przetestowaną sprężarkę silnikową wykonał Dugald Clerk, który zastosował ją w pierwszym silniku dwusuwowym w 1878 roku. Gottlieb Daimler uzyskał niemiecki patent na doładowanie silnika spalinowego w 1885 roku.

Szybko i przyjemnie

Jeśli szukasz modelu Mercedesa z doładowaniem, jest kilka opcji do wyboru, w tym SLK AMG, SLS AMG, e55, c230, w210 i CL55 AMG. Większość z tych modeli nie jest już w produkcji, ale można je znaleźć jako wysokiej jakości samochody używane.
Modele Mercedes-Benz z doładowaniem są szybkie i przyjemne w prowadzeniu. Poszukaj najlepszego modelu dla swoich potrzeb, a będziesz pędził drogą w mgnieniu oka.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z