Jakie nowe SUV-y mają wentylowane fotele?

SUV-y klasy premium stały się w ostatnich czasach niezwykle pożądane, co jest raczej oczywiste, ponieważ młodsze pokolenie uwielbia SUV-y, zwłaszcza te, które łączą w sobie zarówno komfort, jak i użyteczność. Istnieje kilka stosunkowo niedrogich SUV-ów, które również posiadają opcję wentylowanych foteli.

Zaczynając od imponującej Mazdy CX-5, możesz otrzymać wentylowane fotele, jeśli zdecydujesz się na pakiet Premium GT. Podobnie jest w przypadku Jeepa Grand Cherokee, który oznacza, że aby otrzymać wentylowane fotele, trzeba będzie wybrać wersję Traillhawk lub Overland.

Hyundai Tucson jest również dostępny z wentylowanymi siedzeniami, ale trzeba zapłacić za pakiet Ultimate. Jeśli chcesz SUV-a klasy premium, który również posiada wentylowane fotele, sprawdź kompaktowego SUV-a Mercedes Benz GLC z pakietem wyposażenia wnętrza premium.

Jeśli interesują Cię głównie pełnowymiarowe SUV-y, Hyundai Palisade jest również dostępny z wentylacją siedzeń jako część pakietu Limited. Podsumowując, wiele nowych SUV-ów jest wyposażonych w wentylowane fotele, ale aby je otrzymać, trzeba będzie zapłacić wysoką premię.

Mazda CX-5 – doskonały SUV o wszechstronnym zastosowaniu

Ceny Mazdy CX-5 zaczynają się od około 30 tys. dolarów, ale jeśli chcesz mieć wentylowane fotele, będziesz musiał dokupić pakiet GT Premium, za który zapłacisz dodatkowe 1600 dolarów. Można również przejść w górę zakresu, aby uzyskać jeszcze więcej dodatkowego wyposażenia, jak skórzane fotele, drewniane wykończenia, oświetlenie otoczenia, i tak dalej, ale cena może łatwo osiągnąć 37k lub więcej dolarów.

Mimo to CX-5 jest doskonałym SUV-em zarówno dla rodzin, jak i osób indywidualnych, ponieważ oferuje najwyższą niezawodność, praktyczność i wydajność. Modele Mazdy nowszej generacji stały się lepsze od wielu innych konkurencyjnych marek w swoim segmencie, a CX-5 może być najlepszym samochodem Mazdy w sprzedaży.

  Najlepsze sedany dla wysokich kierowców

Jeep Grand Cherokee – zasłużona modernizacja

Nowy Jeep Grand Cherokee to znaczący krok naprzód w stosunku do starego modelu, ponieważ wygląda teraz tak, jak wszystkie inne nowe SUV-y dostępne na rynku. Nowy Cherokee dostępny jest w aż 12 różnych poziomach wyposażenia, z których 8 może być wyposażonych w opcję wentylowanych foteli.
Jeśli chcesz mieć wentylowane fotele, musisz przejść do wersji Cherokee Limited i zapłacić za dodatkowy pakiet Luxury II, który obejmuje wentylację, dach panoramiczny i podgrzewane fotele w drugim rzędzie. Jeśli uaktualnić do Traillhawk lub Overland spec, otrzymasz wentylowane fotele w standardzie. Jeśli chcesz mieć wentylowane fotele w nowym Grand Cherokee, musisz mieć minimum 44 tys. dolarów.

Hyundai Tucson – Blisko spokrewniony z CX-5

Podobnie jak CX-5, Hyundai Tucson również spełnia wiele kryteriów, jeśli chodzi o świetne osiągi kompaktowego SUV-a. Jeśli chcesz wentylowane fotele, trzeba będzie zapłacić 32k dolarów za Hyundai Tucson Ultimate, który jest w standardzie z tym pakietem.

Zarówno CX-5 i Tucson reprezentują dość dużo wartości, jeśli chodzi o SUV-y z wentylowanymi siedzeniami, ponieważ oba są na bardzo dolnym końcu, jeśli chodzi o cenę. Mimo to, oba są bardzo dobre SUV-y, ale nie są one wszystkie, że luksus, zwłaszcza jeśli nie w ich top-of-the-line poziomów wykończenia.

Mercedes Benz GLC – Prawdziwy kompaktowy SUV klasy premium

Mercedes Benz GLC oferuje również wentylowane fotele jako część pakietu skórzanego wnętrza o wartości 1000 dolarów, a jeśli połączyć to z ceną wyjściową 40-ish tysięcy dolarów, GLC można mieć z wentylowanymi fotelami za dość kuszącą cenę.

  Jak stary używany samochód powinienem kupić?

Poza wentylowanymi fotelami, GLC jest dobrze wyposażony fabrycznie, ale jeśli chcesz mieć najlepsze GLC dostępne, upewnij się, że pakiet premium o wartości 3900 dolarów. Jeśli jednak chcesz, aby Twój GLC był maksymalnie wyposażony, będziesz musiał zdecydować się na pakiet AMG lub Premium, ale te kosztują znacznie więcej pieniędzy.

Hyundai Palisade – Mocna wartość za pieniądze

Z ceną początkową 36 tys. dolarów, Hyundai Palisade ma wiele do zaoferowania. Kabina jest dość przestronna i wyposażona w wiele wysokiej klasy materiałów. Jeśli chcesz wentylowane fotele, trzeba będzie uaktualnić do Limited lub Caligraphy poziom wykończenia. Palisade Limited kosztuje 45 tys. dolarów, a wersja Caligraphy około 47 tys. dolarów.

AWD jest również opcja na każdym poziomie wykończenia i kosztuje 1700 dolarów i jest koniecznością dla SUV tak duży jak Palisade. Wersja Limited jest najlepsza, ponieważ posiada m.in. dwuspadowy dach, wentylowane fotele, podgrzewaną kierownicę, skórę Premium Nappa, głośniki Harman Kardon, 10-calowy wyświetlacz i wirtualny kokpit 12,3”.

Dział FAQ

Czy warto zdecydować się na wentylowane fotele?

To zależy od tego, jak i gdzie najczęściej używasz swojego samochodu. Jeśli masz taką możliwość, pamiętaj, aby odbyć jazdę próbną samochodem z wentylowanymi fotelami, ponieważ wiele osób uważa je za gadżet. Co więcej, niektórzy w ogóle nie odczuwają efektów wentylacji.

Tak czy inaczej, wentylowane fotele są świetną rzeczą, którą warto mieć w lecie, ponieważ w połączeniu z klimatyzacją są pięknym towarzyszem, zwłaszcza jeśli chcesz zachować świeżość przez długi czas.

  Jaki jest najlepszy SUV dla niskiej osoby?

Jak w ogóle działa wentylacja siedzeń?

System wentylacji siedzeń składa się z małych wentylatorów w siedzeniach, które wdmuchują powietrze na plecy i pupę, aby ochłodzić Cię podczas letnich miesięcy. Systemy te są zazwyczaj włączane za pomocą specjalnego przycisku na siedzeniach lub panelach drzwi.

Niektóre systemy informacyjno-rozrywkowe integrują przycisk wentylacji siedzeń w menu, co może być czasem nieco kłopotliwe dla tych, którzy nie są wtajemniczeni w sposób działania niektórych systemów informacyjno-rozrywkowych. Mimo to większość samochodów oferuje wentylowane siedzenia dla pasażera z przodu, ale tylko kilka oferuje wentylowane siedzenia również dla pasażerów z tyłu.

Czy wszystkie systemy wentylacji siedzeń są takie same?

Istnieje kilka różnych sposobów działania tych systemów, ale różnią się one przede wszystkim w zależności od tego, czy system chłodzi powietrze, czy nie. Najbardziej podstawowy system po prostu zasysa powietrze z kabiny bez jego schładzania, co ma znaczenie tylko wtedy, gdy powietrze w kabinie jest już dość zimne.

Z drugiej strony, bardziej zaawansowany system zawiera bardziej wyrafinowaną konstrukcję, w której powietrze zasysane do siedzeń jest również chłodzone, zanim zostanie rozprowadzone z powrotem na plecy przez otwory wentylacyjne siedzeń.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z