Jakie problemy ma Tesla?

Tesla jest popularna dzięki swoim całkowicie elektrycznym pojazdom. Poza tym, marka ta znana jest z oferowania jednych z najbardziej zaawansowanych pojazdów na rynku. Jak każdy inny pojazd, Tesla również ma mnóstwo problemów. Ale jakie są niektóre z problemów Tesli?

Główne problemy, z jakimi borykają się Tesle, to problemy z jakością, nierówne odstępy między panelami, wady lakieru, wyszczerbione szyby, niewydajność baterii, awaria wspomagania kierownicy, nieskuteczność autopilota, wysokie koszty ubezpieczenia i wysokie koszty napraw. Większość modeli Tesli ma te problemy, przy czym Tesla Model S ma najmniej problemów.

Oto niektóre z głównych problemów, że Teslas twarz:

 1. Problemy z jakością
  Głównym wyzwaniem, przed którym stoją właściciele samochodów Tesla, są problemy z jakością. Tesla została oceniona przez większość agencji jako jeden z samochodów o najniższej jakości. To dlatego składki ubezpieczeniowe dla Tesli są bardzo wysokie. Po kilku milach zaczniesz zauważać takie rzeczy, jak zardzewiałe śruby.
 2. Nierówne odstępy między panelami
  Kolejnym poważnym problemem Tesli jest słaba produkcja. W przeszłości wielu właścicieli Tesli zgłaszało problemy, takie jak nierówne szczeliny między panelami, a nawet źle dopasowane wykończenia. Takie problemy sprawiają, że woda deszczowa dostaje się do samochodu podczas jazdy i powoduje spustoszenie w niektórych częściach.
 3. Wady lakieru
  Wielu właścicieli Tesli skarżyło się na otrzymywanie samochodów z kiepskim lakierem. Niektórzy właściciele Tesli posunęli się nawet do stwierdzenia, że zauważyli zadrapania wokół emblematu na masce i znaki w zwisie bagażnika.
 4. Niewydajność akumulatora
  Jak wszystkie pojazdy elektryczne, baterie Tesli również cierpią na niewydolność baterii. W suchej lub ciepłej pogodzie, Tesla jest bardzo wydajna. Ale kiedy przychodzi zimna pogoda, staje się to bardzo poważnym problemem. Nie powinieneś być zaskoczony niskim przyspieszeniem, ponieważ zimno uniemożliwia akumulatorowi regenerację tak szybko, jak to możliwe.
 5. Wyszczerbione szkło
  Jak wspomniano wcześniej, proces produkcyjny Tesli nie jest tak wydajny jak u innych dużych, tradycyjnych producentów samochodów. W rezultacie, istnieje wiele usterek, które zdarzają się podczas procesu produkcyjnego, a jednym z nich jest wyszczerbione szkło. Są one również określane jako wady kosmetyczne.
 6. Autopilot nie jest zbyt skuteczny
  Większość nabywców Tesli jest zwykle zafascynowana funkcją Autopilota. Funkcja ta sprawia, że jazda Teslą jest przyjemna i bezpieczna w tym czasie. Jednak nie jest to tak skuteczne, jak ludzie myślą. Wynika to z faktu, że nie może wykryć nieruchomych pojazdów, co stanowi ogromne zagrożenie dla kierowcy i innych zmotoryzowanych na drodze.
 7. Wysokie koszty napraw
  Podobnie jak inne luksusowe samochody, Tesla jest również drogie w utrzymaniu. Oprócz wysokiej ceny naklejki, że te wszystkie samochody elektryczne przyciągają, trzeba będzie również zapłacić dużo, jeśli chodzi o naprawy i konserwację. Rzeczy takie jak wymiana baterii będzie cię kosztować tysiące dolarów.
 8. Wysokie składki ubezpieczeniowe
  Oprócz wysokich kosztów napraw i konserwacji, Teslas również przyciągają wysokie składki ubezpieczeniowe. Dlatego trzeba będzie zapłacić wiele opłat, aby mieć samochód ubezpieczony w porównaniu do innych samochodów elektrycznych. Jest to głównie ze względu na wysoki koszt części samochodowych Tesla.
 9. Awaria wspomagania kierownicy
  Tesla może być jednym z najbardziej zaawansowanych samochodów na świecie, ale ma to również negatywne strony. Funkcje high-end rozwijać kilka problemów, które mogą być dość trudne do czynienia z. Jednym z takich problemów jest blokowanie się kierownicy podczas skręcania.
  Dlaczego w Tesli nie ma opony zapasowej?

Który model Tesli ma najwięcej problemów?

Mimo że większość modeli Tesli cierpi z powodu problemów z jakością i wydajnością, niektóre modele zgłaszają więcej problemów niż inne. Tesla Model 3 ma najwięcej problemów wśród wszystkich Tesli. Niektóre z powszechnych problemów występujących w Modelu 3 to rdza, powłoka lakiernicza, wady drzwi i bagażnika, niewyraźna kamera zapasowa i niskiej jakości klamki drzwi.

FAQ

Czy Tesla to niezawodny samochód?

Nie, Tesla nie jest niezawodnym samochodem. Jednak porównując ją z innymi luksusowymi samochodami, takimi jak BMW, Mercedes i Audi, można zauważyć, że jest bardziej niezawodna. Tesla nie jest niezawodna, ponieważ ma kilka problemów z produkcją i jakością. W rezultacie możesz być zmuszony do odwiedzenia centrum serwisowego Tesli częściej, niż się spodziewałeś.

Czy Tesle często się psują?

Nie, Tesle nie psują się zbyt często. W przeciwieństwie do pojazdów z silnikiem spalinowym, Tesla jest pojazdem całkowicie elektrycznym. Oznacza to, że nie ma w nim wielu ruchomych lub mechanicznych części, jak w przypadku samochodów napędzanych benzyną. W związku z tym nie jest on narażony na duże zużycie, które sprawi, że łatwo się zepsuje, tak jak samochody ICE.

Czy Tesla jest warta zakupu?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli jesteś osobą z klasą i pragniesz najnowszego i najbardziej zaawansowanego samochodu luksusowego na rynku, to Tesla jest warta zakupu. Ponadto, jeśli jesteś świadomy ekologicznie i chcesz mieć swój udział w ruchu zielonej energii, to Tesla jest idealnym samochodem dla Ciebie.

  Czy Tesla to niezawodny samochód?

Ale jeśli chcesz zaoszczędzić kupując samochód całkowicie elektryczny, Tesla nie jest dobrym rozwiązaniem. Istnieje kilka doskonałych samochodów elektrycznych o niższej cenie niż Tesla. Nawet jeśli te samochody mogą mieć krótki zasięg i nie są tak zaawansowane jak Tesla, warto je kupić, ponieważ są łatwiejsze w utrzymaniu na dłuższą metę.

Jaki jest koszt utrzymania Tesli?

W porównaniu do innych marek samochodów luksusowych, takich jak Mercedes, BMW, Audi i Porsche, utrzymanie Tesli jest znacznie tańsze. Dzieje się tak dlatego, że nie będziesz musiał wymieniać takich rzeczy jak olej, płyn przekładniowy i wiele innych. Średnio, możesz wydać około 1400 dolarów na utrzymanie Tesli przez 5 lat.

Jak wygodne jest centrum serwisowe Tesli?

Jednym z największych wyzwań związanych z posiadaniem samochodu Tesla są problemy z dostaniem się do centrum serwisowego lub z szybkim serwisowaniem samochodu. Ponieważ większość centrów serwisowych Tesli znajduje się w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych, serwisowanie samochodu może trwać kilka dni. Jest to ogromne wyzwanie dla właścicieli Tesli z małych miast.

Podsumowanie

Tesla boryka się z wieloma problemami, z którymi musi się uporać, próbując rozwijać swoją markę. Większość z nich jest związana z produkcją, jakością i wydajnością. Niektóre z nich to problemy z lakierem, wyszczerbione szyby, nierówne szczeliny między panelami, rdza, wady drzwi i bagażnika, hałas powodujący grzechotanie oraz wydajność baterii.

Model Tesli z największą liczbą problemów to Tesla Model, a następnie Model Y. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie modele Tesli borykają się z wieloma problemami, na które Elon Musk i firma muszą zwrócić uwagę.

  Ile lat wytrzyma Tesla?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z