Jakie są najdroższe niemieckie samochody?

Niemieckie samochody są znane z wysokiej jakości i luksusu, nie wspominając o ich wysokich cenach. W rzeczywistości, z ponad milionem obywateli pracujących w przemyśle motoryzacyjnym, jest to jedna z najbardziej znaczących i lukratywnych gałęzi przemysłu w całym kraju. Ludzie uwielbiają słuchać o drogich samochodach, zwłaszcza ci z nas, którzy nigdy nie będą prowadzić jednego, a poniżej znajduje się 10 najdroższych niemieckich samochodów na marzec 2021 roku. (Wszystkie ceny podane są w dolarach amerykańskich.)

Audi e-Tron Spyder (2,7 miliona dolarów)

Ten smukły i zgrabny samochód zadebiutował w 2010 roku na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Posiada 290 BHP twin turbo TDI 3.0-litrowy silnik wysokoprężny V6 napędzający tylne koła i dwa silniki elektryczne, które zarządzają przednimi kołami. Ma zdolność do przejścia od 0 do 62 MPH w zaledwie 4,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 MPH, co jest dość dużo dla pojazdu hybrydowego z silnikami elektrycznymi. Jest to ostry wyglądający pojazd, który jest zwykle przedstawiany w kolorach takich jak srebrny, ale firma pokazała jeden na 2011 Las Vegas Consumer Electronics Show, który był jasnoczerwony, i to z pewnością przyciągał wzrok.

Volkswagen W12 ($3 mln)

Nazywany również Volkswagen Nardo, ten pojazd może dostać się do 62 MPH w zaledwie 3,5 sekundy i ma prędkość maksymalną około 222 MPH. Zaprojektowany przez Charlie Adair, Volkswagen W12 był jednym z najszybszych sportowych koncepcji samochodów na świecie i waży 2,646 funtów, co czyni go lekkim w porównaniu do wielu innych pojazdów na drogach. Podczas Tokyo Motor Show w 2001 roku, firma pokazała jeden z tych pojazdów w jaskrawo-pomarańczowym kolorze, który przyciągnął wiele uwagi.

  Jaki jest najdroższy samochód luksusowy?

BMW Nazca C2 (3 miliony dolarów)

Nazywany również Italdesign Nazca C2, był to sportowy samochód koncepcyjny z 1992 roku, który osiągnął prędkość maksymalną 193 MPH. Niektóre z jego wielu cech to półskrzydłowe drzwi, w pełni szklany dach i konstrukcja wykonana z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym. Jest to w zasadzie ulepszenie modelu Nazca M12 z 1991 roku. Przedni obrys pojazdu przypomina standardowe BMW, a od 0 do 62 MPH rozpędza się w zaledwie 3,7 sekundy. Waży również 2,425 lbs, co oznacza, że jest uważany za lekki pojazd.

Audi Rosemeyer ($3 mln)

Audi Rosemeyer był tylko samochodem koncepcyjnym i dlatego nigdy nie został zbudowany. W całej Europie w 2000 roku zadebiutował na licznych pokazach samochodowych. Może pochwalić się dużą pojemnością skokową, zamontowanym pośrodku silnikiem W16, który generuje niesamowitą moc 700 KM, oraz stałym napędem na cztery koła quattro. Samochód był w stanie przejść od 0 do 62 MPH w zaledwie 3,6 sekundy i chwalił się prędkością maksymalną 217 MPH. Miał również elegancki design, który sprawiał, że był tak samo atrakcyjny, jak i funkcjonalny.

Mercedes-Benz Concept IAA (4 miliony dolarów)

Wyprodukowany jako samochód koncepcyjny w 2015 roku, IAA to skrót od „Intelligent Aerodynamic Automobile.” We wrześniu 2015 roku został zaprezentowany na Frankfurt Motor Show, i ma fundamentalne linie, które sprawiają, że wygląda jak samochód z przyszłości. Jedzie od 0 do 62 MPH w 5,5 sekundy i ma prędkość maksymalną około 155 MPH. Ma również silnik o mocy 274 KM i waży 3,968 funtów. Ale oczywiście, jego wygląd jest to, co wielu ludzi prawdopodobnie kupi go dla, ponieważ jest elegancki, sportowy wygląd i ma eleganckie koła.

  Jakie luksusowe samochody są wyposażone w bagażniki dachowe?

Porsche Mission E (4 miliony dolarów)

Z więcej niż 600 KM, Porsche Mission E może przejść od 0 do 62 MPH w 3,5 sekundy i 0 do 124 MPH w zaledwie 12 sekund. Z maksymalną prędkością 155 MPH, waży ponad 4,400 funtów i jest eleganckim, aerodynamicznie zaprojektowanym pojazdem, który z pewnością przyciągnie uwagę, gdziekolwiek się znajdziesz. Mały i kompaktowy, jest to bardzo sportowo wyglądający pojazd, który ma bardzo futurystyczny urok.

Audi Le Mans Quattro (5 milionów dolarów)

Wprowadzony na Frankfurt Auto Show w 2003 roku, Le Mans Quattro ma maksymalną prędkość 214 MPH i może przejść od 0 do 62 MPH w 3,6 sekundy. Przednie reflektory, a nawet drzwi mają unikalny kształt i wyglądają elegancko, a jego waga wynosi 3,373 funtów. Audi wymyśliło dwa inne podobne samochody przed tym, Pikes Peak Quattro i Nuvolari Quattro, a Le Mans Quattro ma jeszcze zgrabniejsze detale i niemal egzotyczny wygląd. Był to trzeci i ostatni samochód koncepcyjny oferowany przez Audi w 2003 roku, a jego styl i szczegóły technologiczne z pewnością zostaną wykorzystane w przyszłych modelach.

Maybach Exelero (8 milionów dolarów)

Wyprodukowany w 2004 roku, Exelero oferuje silnik o mocy 700 KM i prędkość maksymalną 218 MPH. Może rozpędzić się do 62 MPH w 4,4 sekundy, a jego projekt został zaczerpnięty z jednego z niemieckich samochodów sportowych, które były w latach 30-tych. Można powiedzieć, jak tylko spojrzeć na niego, jak wyjątkowy jest, a czarne i pomarańczowe kolory używane w samochodzie są tak samo wyjątkowe, jak jego projekt. Ten czteromiejscowy samochód posiada również silnik V12 z podwójnym turbo, który został wykonany na zamówienie Fulda Tires, niemieckiego oddziału Goodyeara.

  Który niemiecki samochód jest najbardziej niezawodny?

Mercedes McLaren SLR 999 Red Gold Dream (10 milionów dolarów)

W pięknym czerwono-złotym kolorze i świetnym aerodynamicznym wyglądzie, ten samochód ma prędkość maksymalną 211 MPH, co jest bardzo imponujące. To może również dostać się do 62 MPH w mind-numbing trzech sekund, co jest również imponujące. To jest bardzo sportowy wyglądający

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z