Jakie są plusy i minusy zakupu używanego samochodu?

Kupno używanego samochodu to zawsze świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, zwłaszcza jeśli wybierasz najlepsze propozycje cenowe. Żyjemy w czasach, w których technologia osiągnęła imponujący poziom i trudno nie pomyśleć, że trzyletni samochód jest tak samo dobry jak zupełnie nowy.

Istnieje jednak kilka zastrzeżeń dotyczących zakupu używanego samochodu. Nawet jeśli nowy samochód może zaoszczędzić Ci pieniądze w dłuższej perspektywie, jeśli kupujesz ostrożnie i obserwujesz rynek na większą skalę, naprawdę nie ma już powodu, aby kupować nowy. Samochody prawdopodobnie osiągnęły punkt, w którym innowacyjność zaczyna być podobna do smartfona i niepotrzebna.

Jest to szczególnie oczywiste w dziale samochodów sportowych, a wielu entuzjastów będzie twierdzić, że osiągnęliśmy już szczytowy poziom samochodów sportowych i że wszystkie nowsze samochody sportowe powoli zbliżają się do punktu malejących zysków.

Niezależnie od tego, co myślisz, kupowanie używanych jest rzeczywiście cenną opcją. Ale jeśli zawsze chcesz mieć najnowszy, najbardziej błyszczący samochód na rynku, powinieneś rozważyć 3-letnie finansowanie lub leasing, ponieważ pozwolą ci one być zawsze na szczycie motoryzacyjnej gry.

Zalety kupowania używanych

Cena

Średnio, używany samochód kosztuje aż o 50% mniej niż nowy, a większość konsumentów wymienia swoje samochody co 6 lat. Oznacza to, że jeśli kupisz używany samochód teraz, i nie marnować pieniędzy na bardzo wysokim przebiegu samochodów, w dół linii będzie ostatecznie zysk.

Po tym wszystkim, dostajesz 40k dolarów samochód za 20k dolarów, więc wartość jest niewątpliwa. To pozwoli Ci wydać więcej na następny samochód, a ostatecznie będzie można kupić nowy po kilku latach. Ale nawet wtedy możesz zdać sobie sprawę, że różnica w wartości jest zbyt duża, a to, co dostajesz, w wyniku, nie jest.

  Najlepsze samochody elektryczne dla wysokich kierowców

Amortyzacja

Największym czynnikiem motywującym do zakupu używanego samochodu jest amortyzacja, ponieważ samochody tracą do 10-11% swojej pierwotnej wartości, jak tylko opuszczą salon samochodowy. Deprecjacja 50% po 5 latach jest uważana za przyzwoitą, więc jest raczej oczywiste, że kupno nowego samochodu jest trochę finansowo nieodpowiedzialne.

Wspaniałą rzeczą w 3-5-letnim samochodzie jest to, że amortyzacja już minęła, a ty nie jesteś tym, który za to płaci. Nawet jeśli nowy zapach samochodu 100k dolarów wydaje się pyszne, to nie kosztuje 50k dolarów. Tym bardziej, że większość producentów samochodów ma tendencję do odświeżania modelu dopiero po 5 latach produkcji.

Dodatkowe koszty

Innym ogromnym czynnikiem zniechęcającym do kupna nowego samochodu są dodatkowe koszty, które zazwyczaj wiążą się z nowym samochodem. Nawet jeśli oferta wydaje się rozsądna, często trzeba zapłacić korekty rynkowe, opłaty za wysyłkę, opłaty za miejsce docelowe, przygotowanie dealera i kontrole przed dostawą.

Przy zakupie używanego nie ma takich rzeczy, ponieważ ktoś już za to zapłacił. Jeśli dodać je do siebie, koszty te mogą powoli pile up do kilku tysięcy dolarów. Na koniec transakcja nie wydaje się już tak kusząca.

Koszty ubezpieczenia

Innym ważnym powodem, dla którego używane samochody są tak świetną propozycją, jest koszt ubezpieczenia. Różnica między wartością nowego i używanego samochodu szybko się powiększa, podobnie jak składki ubezpieczeniowe. Większa część amortyzacji już minęła i wszystkie wady i potencjalne usterki modelu są już jasne.

  Jakie są najlepsze samochody kompaktowe pod względem bezpieczeństwa i niezawodności?

Wokół jest więcej części zamiennych, warsztaty samochodowe są bardziej przyzwyczajone do pracy na starszych samochodach, a firma ubezpieczeniowa nie jest tak zestresowana tańszym samochodem. Nowe samochody są nieprzewidywalne w ciągu pierwszych kilku lat, a firmy ubezpieczeniowe biorą to pod uwagę.

Cons of buying used

Cytryny

Nawet jeśli samochód może wydawać się przyzwoity z zewnątrz, nigdy nie można być zbyt pewnym co do aspektów mechanicznych i elektrycznych. Używane samochody są = używane, a to oznacza, że istnieje większa szansa na awarie i nieprzewidziane koszty w najbliższej przyszłości.

I chociaż inspekcja przed zakupem może zanegować wiele z tych problemów, żadna inspekcja nie jest idealna. Szczerze mówiąc, nie ma sposobu, aby powiedzieć na pewno, że używany samochód, zwłaszcza starszy, nie zepsuje się w momencie, gdy zaczną go Państwo używać.

Gwarancje

Kiedykolwiek kupują Państwo nowy produkt, nowy telefon komórkowy, nowy samochód, nową lodówkę, prawdopodobnie są Państwo objęci gwarancją na kilka lat. Ale kiedy kupujesz używane, wszystkie z nich są prawdopodobnie wygasły. I to może również skończyć się rujnuje nowy używany samochód doświadczenie.

Gwarancja jest jednym z największych aspektów posiadania nowego samochodu, ponieważ praktycznie wyklucza wszystkie nieprzewidziane koszty, które możesz mieć, jeśli zadbasz o swój samochód. Mogą Państwo spać spokojnie wiedząc, że cokolwiek się stanie w ciągu najbliższych kilku lat, to nie Państwo będą za to płacić.

Programy serwisowe

Programy serwisowe i gwarancje idą ze sobą w parze, a po wygaśnięciu gwarancji wygasają również programy serwisowe. Oznacza to, że jeśli Państwa samochód się zepsuje, to Państwo sami muszą znaleźć gdzie i jak go naprawić.

  Najlepszy samochód sportowy na pierwszy samochód

I pojawia się odwieczne pytanie. Czy powinienem skorzystać z usług dealera czy niezależnego warsztatu samochodowego? Jeśli skorzystam z usług dealera, zapłacę więcej, ale wartość samochodu będzie lepiej chroniona. Jeśli skorzystam z usług niezależnego warsztatu samochodowego, rachunek będzie prawdopodobnie niższy, ale wartość samochodu również spadnie.

Niezawodność

Klienci samochodów używanych martwią się o gwarancje i programy serwisowe głównie dlatego, że ogólna niezawodność nie jest już tak dobra jak kiedyś. Po samochód gromadzi dość dużo kilometrów, wiele integralnych elementów zaczynają się zużywać, a oni w końcu potrzebują napraw.

I nie można tego zanegować, bez względu na to, co ktoś ci powie, używany samochód nigdy nie będzie tak niezawodny jak nowy. Niektórzy mogą nawet twierdzić, że różnice w wartości są uzasadnione ze względu na znacznie niższą niezawodność.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z