Jakie są problemy z samochodami hybrydowymi?

Niektórzy mogą powiedzieć, że hybrydowy układ napędowy jest najlepszym układem napędowym dostępnym obecnie na rynku, ponieważ oferuje on zwiększoną wydajność przy jednoczesnym zachowaniu bezstresowego doświadczenia posiadania samochodu ICE. Jednak hybrydy nie są idealne i istnieje kilka wad, o których należy pamiętać.

Przede wszystkim, hybrydy kosztują więcej pieniędzy, tak dużo, że czasami trudno jest polecić hybrydę nad zwykłym samochodem ICE. Ponadto, hybrydy są ciężkie i kłopotliwe, większość z nich nie jest stworzona do entuzjastycznej jazdy, ponieważ wydajność jest głównym, a często jedynym celem.

Nawet tak, hybrydy nadal nie są tak wydajne, jeśli chodzi o jazdę po autostradzie, co oznacza, że jedynym celem hybrydy jest niepełna. Ponadto, hybrydy kosztują więcej pieniędzy do ubezpieczenia i technologii baterii nie jest opracowany, aby trwać znaczną ilość czasu.

Bądź co bądź, hybryda nadal może być dobrą opcją dla tych, którzy chcą wydajnego miejskiego kierowcy codziennego użytku. Jeśli potrafisz w pełni wykorzystać możliwości platformy hybrydowej, hybryda może być idealnym samochodem dla Ciebie.

Wysokie koszty zakupu

Według kilku renomowanych źródeł, hybryda kosztuje aż o 20% więcej niż zwykły samochód z silnikiem spalinowym. Oprócz wyższej ceny wyjściowej, istnieje ograniczona ilość modeli hybrydowych, co oznacza, że możesz nie być w stanie znaleźć hybrydy, którą kochasz i nadal płacić aż 20% więcej.

Te kompromisy mogą odstraszyć wiele osób od zakupu hybryd, zwłaszcza jeśli kupujesz używane. Bez względu na to, ile pieniędzy masz, spędzając $ 20k, $ 30k, $ 40k, lub więcej na coś, co nie jest idealne jest dość znaczący kompromis, aby zrobić. Z drugiej strony, istnieje mnóstwo różnych opcji ICE samochód tam.

  Jaki samochód wytrzyma 20 lat?

Hybrydy są skomplikowane i delikatne, w związku z tym potrzeba więcej pieniędzy, aby hybryda była godna produkcji. W porównaniu do zwykłego samochodu z silnikiem spalinowym, hybrydy posiadają silnik elektryczny, pakiet akumulatorów, rozbudowany system chłodzenia, dodatkowe okablowanie, specjalne mechanizmy przekładni i mnóstwo zaawansowanego oprogramowania.

Wszystkie te dodatkowe komponenty kosztują, więc jeśli nie jesteś w stanie w pełni wykorzystać tej technologii, lepiej pomiń zakup hybrydy.

Wydajność jest zazwyczaj zła lub niewystarczająco dobra

Hybrydy są tworzone przede wszystkim po to, by być wydajne, a to oznacza, że druga strona tego spektrum – osiągi, na pewno ucierpi. Jednak nie musi tak być, ponieważ istnieje wiele hybryd, takich jak BMW i8, Honda/Acura NSX, a nawet święty hipersamochód Trinity, które udowadniają, że hybrydy mogą być porywające.

Podstawowym problemem platformy hybrydowej jest zwiększona waga, ponieważ hybrydy ważą 300-500 funtów więcej w porównaniu do ich odpowiedników napędzanych paliwem. Taka waga ma wpływ na to, jak bardzo sportowy może być samochód, bez względu na to, jakie technologie próbują to złagodzić.

Warto również wspomnieć, że hybrydy czasami cierpią w zimie, ponieważ baterie są dotknięte przez zimną pogodę. Oznacza to, że bateria nie jest w stanie zaoferować szczytowej wydajności, dopóki nie osiągnie pewnej temperatury.

Hybrydy nie są stworzone do jazdy po autostradach i są droższe w ubezpieczeniu

Cała istota hybrydy polega na zwiększeniu wydajności paliwa poprzez hamowanie odzyskowe i sprytne współdziałanie silnika spalinowego i elektrycznego. Jednak te dwa mogą działać tylko w wolniejszym ruchu stop-and-go, a nie będzie robić wszystko, że dużo zatrzymuje się na autostradzie.

  Co się stanie, gdy w samochodzie hybrydowym zabraknie baterii?

Ponadto, silnik spalinowy będzie brać żniwo, jeśli chodzi o jazdy na autostradzie, ponieważ silnik elektryczny nie jest stworzony do takich rzeczy. Oznacza to, że wydajność paliwa jest prawdopodobnie będzie porównywalna do zwykłego samochodu z silnikiem spalinowym.

Hybrydy również kosztują więcej, aby ubezpieczyć, ponieważ kosztują więcej, a także dlatego, że oferują mnóstwo delikatnych i drogich technologii hybrydowych. Ponadto, samochody hybrydowe są wykonane dla miejskich środowisk miejskich, które są często związane z wyższymi stawkami ubezpieczeniowymi.

Wreszcie, samochody hybrydowe kosztują więcej napraw z powodu złożonego hybrydowego układu napędowego, zwłaszcza jeśli bateria lub sam system hybrydowy jest częścią, która wymaga naprawy.

Sekcja FAQ

Czy samochody hybrydowe są niezawodne?

Ogólnie rzecz biorąc, hybrydy są rzeczywiście niezawodne, zwłaszcza te opracowane przez Toyotę lub Lexusa. Warto wspomnieć, że to właśnie Toyota i Lexus produkują najbardziej niezawodne samochody na rynku, więc nie ma się co dziwić.

Hybrydy kosztują dużo pieniędzy, ale nie sprzedają się tak dobrze. Z tego powodu wielu producentów i konstruktorów łączy siły w celu opracowania nowych hybrydowych układów napędowych. Oznacza to, że układ napędowy jest dokładnie i rygorystycznie testowany, aby spełnić niezwykle wysokie standardy narzucone przez wielu różnych producentów, co zwiększa niezawodność.

Jakie są problemy z samochodami elektrycznymi?

Pierwszym i największym problemem, z jakim borykają się obecnie samochody elektryczne, jest ograniczony zasięg. Nawet jeśli niektóre z nich są w stanie przejechać 300+ mil na pełnym ładowaniu, większość z nich nie jest w stanie tego zrobić. Poza zasięgiem, EV są również ograniczone, jeśli chodzi o szybkość ładowania i infrastrukturę ładowania, tak bardzo, że może to czasami zrujnować doświadczenie posiadania EV.

  Czy samochody hybrydowe są dobre do jazdy po autostradzie?

Ponadto, EV kosztują dużo pieniędzy, o wiele więcej niż porównywalny samochód ICE, a na rynku jest tylko kilkanaście lub dwa EV głównego nurtu i tak. Są one dość nudne, jeśli chodzi o osiągi, nawet jeśli są niezwykle szybkie.

Jakie są zalety samochodów hybrydowych?

Żeby było jasne, hybrydy nie są wcale takie złe w przypadku określonych scenariuszy użytkowania, takich jak codzienne obowiązki kierowcy w mieście. Hybryda opiera się na hamowaniu odzyskowym, które wychwytuje utraconą energię i przechowuje ją w akumulatorze do późniejszego wykorzystania. Umożliwia to samochód, aby zmaksymalizować jego wydajność paliwa i działa również jako pomocna dłoń w godzinach szczytu ruchu.

Funkcja start/stop jest prawie zawsze o wiele lepsza niż w zwykłych samochodach, a w niektórych krajach można uzyskać wiele korzyści finansowych, jeśli kupisz samochód hybrydowy. Są one przyjazne dla środowiska i zazwyczaj oferują wiele ekscytujących rozwiązań w zakresie komfortu i technologii.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z