Jakie są sportowe modele Mercedesa?

Jakie są sportowe modele Mercedesa?

Mercedes produkuje wiele różnych modeli dla niemal każdej grupy docelowej. Od zwykłej klienteli kupującej sedany i SUV-y, przez samochody sportowe, a wkrótce nawet entuzjastów hipersamochodów, Mercedes pragnie zadowolić wszystkich miłośników samochodów.

Wiele modeli Mercedesa ma sportowy charakter, szczególnie te wyposażone w pakiety AMG. Niektóre modele Mercedesa, w tym SLS, SLR, AMG GT, CLK GTR, SL, SLC są z natury samochodami sportowymi, a większość pełnych modeli AMG to również zabawne samochody sportowe.

Konkretne modele, takie jak CLK GTR czy nadchodzący AMG Project 1, są najbardziej sportowe ze wszystkich. W pewnym stopniu są to dosłownie samochody wyścigowe z homologacją uliczną. Nowo wypuszczony model AMG GT Black Series również dzieli wiele części z samochodem wyścigowym AMG GT3.

Dwumiejscowe samochody sportowe Mercedesa

Formuła dwumiejscowego samochodu sportowego jest jedną z najstarszych w podręcznikach, jeśli chodzi o samochody sportowe, a to dlatego, że taki układ charakteryzuje się zrównoważonym rozłożeniem masy na osie, co pozwala samochodowi pokonywać zakręty w dość swobodny sposób. W samochodach sportowych chodzi o to, aby naginać prawa fizyki, a sportowy dwumiejscowy samochód jest pod tym względem doskonały.

Jeśli chcesz bardziej przystępny cenowo dwumiejscowy kompaktowy samochód sportowy, Mercedes SLK/SLC modele są to, co Mercedes ma do zaoferowania. Wersje AMG modeli SLK/SLC rywalizują z Mazdą MX-5 Miata lub Porsche Cayman jako zabawny kompaktowy samochód sportowy bez astronomicznej ceny.

Jeśli chcesz mieć większy, dwumiejscowy samochód sportowy Mercedesa, Klasa SL ma kilka cech charakterystycznych dla samochodów sportowych. Napęd na tylne koła, silniki AMG V8/12 i przyzwoity rozkład masy są dość korzystne dla ekscytującego samochodu wyczynowego. Waga SL jest trochę wadą w porównaniu do SLC/SLK, ale moc z pewnością to niweluje.

  Czy Mercedes produkuje kombi?

Mercedes Benz supercars

Mimo, że Mercedes rzadko idzie drogą rasowych supersamochodów z silnikiem średniej mocy, modele takie jak SLS, AMG GT i SLR McLaren są całkiem sprawnymi supersamochodami GT. Te trzy pojazdy oferują do 631-720 KM, automatyczne skrzynie biegów, napęd na tylne koła i specyficzne ustawienia zawieszenia supersamochodu.

SLR jest najstarszy z całej grupy i powstał w wyniku współpracy AMG-McLaren. SLR oferuje 5.4L V8 o mocy 650 KM, a topowa wielomilionowa limitowana edycja SLR Stirling Moss jest w stanie osiągnąć 217mph, co jest obecnie rekordem prędkości maksymalnej Mercedesa.

SLS rozpoczął produkcję kilka lat po SLR, a SLS pozostaje naprawdę zdolnym i pożądanym supersportowym GT. Top-of-the-line SLS AMG Black Series oferuje jeden z najbardziej kultowych silników Mercedes AMG, 6,2L N/A V8 z 631 KM i dość imponujący stosunek wagi do mocy 2,45 kg / KM.

Najnowszym supersportowym samochodem Mercedesa jest AMG GT. AMG GT jest oferowany jako 2-drzwiowe i 4-drzwiowe coupe, ale 2-drzwiowe jest tym, który należy uzyskać, jeśli szukasz prawdziwego doświadczenia super samochodu sportowego.

Najlepszym modelem AMG GT jest bez wątpienia AMG GT Black Series, BS jest aktualnym rekordzistą Nurburgring dla najszybszego samochodu produkcyjnego na słynnym torze.

Modele Mercedes Benz AMG

Mercedes produkuje wiele różnych modeli, w tym SUV-y, sedany, hatchbacki, coupe, roadstery i tak dalej. I prawie każdy niekomercyjny model produkowany przez Mercedesa w końcu zostaje poddany obróbce AMG.
Leczenie AMG polega na uczynieniu samochodu o wiele bardziej zorientowane na wydajność z silnikiem AMG specyficzne, wydajność-opony, wyścigowy set-up zawieszenia, więcej mocy, mniejsza waga, a specyficzne oprogramowanie AMG wydajność i systemy kontroli trakcji.

  Problemy z Mercedesem SL500

Niektóre modele, takie jak E63 AMG S sedan, są tak szybkie, a nawet szybsze niż niektóre z prawdziwych supersamochodów Mercedesa. Najnowszy model E63 jest w stanie osiągnąć czas 0-60mph poniżej 3 sekund. Takie czasy są oszałamiające, ponieważ jeszcze kilka lat temu tylko najdroższe, najbardziej pożądane supersamochody były zdolne do takich wyczynów.

Things to know about Mercedes sportscars

Czym są hipersamochody Mercedesa?

Mercedes w całej historii nie stworzył wielu hiper samochodów, a definicja hipercara jest raczej niezdecydowana. Jednak niektóre modele, takie jak CLK GTR czy nadchodzący AMG Project 1, zdecydowanie przewyższają wszystko, co Mercedes kiedykolwiek wyprodukował, jeśli chodzi o osiągi.

Te samochody oferują wyścigowe wrażenia na drodze, co sprawia, że nie nadają się do użytku jako zwykłe samochody codziennego użytku. Project 1 lub CLK GTR to specjalnie zbudowane samochody wyścigowe, które zostały stworzone na tor, mimo że technicznie są legalne na drogach.

Jakie są ograniczenia supersamochodu/samochodu sportowego?

Samochody sportowe i supersportowe oferują ekscytujące wrażenia z jazdy ukierunkowane na osiągi. Oznacza to, że samochody sportowe są dość ograniczone, jeśli chodzi o ich codzienne użytkowanie. Przede wszystkim, dwumiejscowe samochody sportowe oferują tylko dwa miejsca siedzące, których ilość jest bardzo ograniczona.
Samochody sportowe/supercars są również często głośne, mają bardzo mało wygłuszeń, są dość oszczędne w paliwie i mają ograniczoną widoczność. Nawet E63 S AMG jest dość ograniczony, ponieważ oferuje sztywne zawieszenie, które nie są do zwykłych standardów Mercedes sedan.

  Najlepsze miejsce do zakupu używanego Mercedesa

Czy powinienem rozważyć zakup wariantu AMG zwykłego Mercedesa, czy też pełnowartościowego sportowego/supercarowego Mercedesa?

Odpowiedź na to pytanie zależy wyłącznie od tego, czego oczekują Państwo od samochodu. Jak poważni są Państwo, gdy mówią, że chcą mieć samochód o wysokich osiągach? Te dwa samochody różnią się od siebie, oferując to samo.
Zwykłe modele AMG są, jak sama nazwa wskazuje, zwykłymi, wzmocnionymi modelami Mercedesa. Oznacza to, że wiele części jest nadal takich samych, jak w zwykłych modelach Mercedesa i nie są one tak sportowe, jak w pełni sportowe samochody Mercedesa, takie jak AMG GT. Niektórzy ludzie wolą samochody takie jak E63 lub S63 do szybkiej jazdy po autostradzie/autostradzie.
Ale jeśli planujesz zabrać swój samochód na tor i faktycznie doświadczyć granic tego, co samochód może zaoferować, ale nadal nie chcesz nie-drogowego legalnego samochodu wyścigowego, pełnoprawny sportowy / supersamochód Mercedesa jest godny rozważenia.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z