Jakie są wady Tesli?

Tesla to bez wątpienia najlepsza marka samochodów elektrycznych na rynku. Ale zanim wydasz mnóstwo swojej ciężko zarobionej gotówki na zakup Tesli, musisz poznać jej wady i zalety. Zanim przyjrzymy się zaletom Tesli, jakie są niektóre z wad posiadania Tesli?

Tesla ma kilka wad, które obejmują wysoki koszt początkowy, wysokie koszty napraw, degradację baterii, brak wnętrza, brak centrów serwisowych, degradację baterii, niską zdolność holowania i wysoką składkę ubezpieczeniową. Warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim podejmie się decyzję o zakupie.

Oto niektóre z wad Tesli:

 • Wysoki koszt początkowy
  Główną wadą samochodów Tesla jest ich cena początkowa. Dlatego Elon Musk obiecał, że zbuduje samochody Tesla, które będą kosztować co najmniej 25 000 dolarów. W tej chwili najtańsza Tesla kosztuje około 41 000 dolarów, co jest dość wysokie.
 • Brak centrum serwisowego
  Kolejnym wyzwaniem, przed którym stoją właściciele samochodów Tesla, jest brak centrów serwisowych. Tak, Tesla może mieć centra serwisowe w całym kraju, ale nie są one równomiernie rozmieszczone, jak w przypadku innych głównych marek samochodów. Poza tym, centra serwisowe Tesli zajmują dużo czasu na odpowiedź lub zaplanowanie konserwacji.
 • Wysokie koszty napraw
  Nawet jeśli Tesla jest bardziej niezawodna niż luksusowe marki głównego nurtu, takie jak Mercedes i BMW, samochód może być drogi w naprawie niż nawet tradycyjne marki samochodów. Dzieje się tak dlatego, że jeśli dojdzie do wypadku, być może trzeba będzie zapłacić dużo pieniędzy za naprawę samochodu. Na przykład, proste wgniecenie będzie cię kosztować ponad 7000 dolarów.
 • Wysoka składka ubezpieczeniowa
  Ze względu na wysokie koszty naprawy i konserwacji, wraz z tym, że jest niewiarygodny, składki ubezpieczeniowe Tesli są nieco wyższe. Dlatego powinieneś być gotowy zapłacić więcej niż wynosi średnia branżowa, aby ubezpieczyć swoją Teslę.
 • Degradacja baterii
  Kolejną poważną wadą posiadania Tesli jest to, że po pewnym czasie bateria ulega degradacji. W rezultacie stracisz zasięg, a także będziesz musiał kupić nową baterię. Jest to bardziej powszechne w chłodniejszych regionach, gdzie bateria ulega degradacji szybciej.
 • Dłuższy czas naprawy
  Jeśli Twój samochód ma problem i musisz odwiedzić centrum serwisowe Tesli, możesz być zmuszony czekać kilka dni lub nawet miesięcy na naprawę. Mimo że Tesla zwiększa sprzedaż i produkcję samochodów, liczba centrów serwisowych Tesli jest ograniczona.
 • Dość niebezpieczny
  Podobnie jak większość samochodów całkowicie elektrycznych, Tesla jest również cicha w działaniu, co może być niebezpieczne dla kierowcy i innych zmotoryzowanych. Ponieważ inny kierowca nie usłyszy zbliżającego się samochodu, chyba że go widzi, wypadek może zdarzyć się w każdej chwili.
 • Nijakie wnętrze
  Kiedy porównasz Teslę z innymi luksusowymi markami samochodów, takimi jak Mercedes-Benz, przekonasz się, że wnętrze Tesli jest nieco wybrakowane. Jeśli więc pragniesz bardziej luksusowego i komfortowego wnętrza, Tesla nie jest najlepszym rozwiązaniem.
 • Niska zdolność holowania
  Jeśli uwielbiasz holować rzeczy z tyłu samochodu, Tesla nie jest dobrym wyborem. To dlatego, że ma niską zdolność holowania. Jedynym modelem Tesli o dobrej zdolności holowniczej jest Tesla Cybertruck.
 • Słaba jakość wykonania
  Tesla może być popularna ze względu na swoją technologię, ale ma słabą jakość wykonania. W przeszłości nabywcy skarżyli się na szczeliny w panelach, problemy z lakierem i grzechotanie. Może to zmusić Cię do zwrócenia samochodu producentowi w celu naprawienia tych problemów.
 • Szybsze zużywanie się opon
  Ponieważ Tesle składają się z zestawów akumulatorów, samochody te są dość ciężkie. W rezultacie możesz być zmuszony do zmiany opon po przejechaniu kilku mil.
  Czy Tesla używa specjalnych opon?

Jakie są zalety posiadania Tesli?

 • Piękny samochód
  Tesla produkuje jedne z najpiękniejszych pojazdów na rynku. Głównie dzięki ich minimalistycznemu designowi, który sprawia, że podobają się wielu miłośnikom motoryzacji.
 • Dobrze rozmieszczone stacje doładowujące
  Jednym z największych atutów Tesli jest fakt, że posiada ona dobrze rozlokowane stacje doładowujące na całym świecie. Oznacza to, że ludzie, którzy kochają podróżować nie będą utknąć po drodze, ponieważ mogą one łatwo naładować swoje samochody.
 • Niska wartość amortyzacji
  Istnieje wiele luksusowych pojazdów, których wartość spada o prawie 20%, gdy wyjeżdżają z salonu. Dobrym przykładem jest BMW. Jednak nie jest tak w przypadku Tesli, ponieważ nawet używana Tesla będzie kosztować dużo.
 • Oszczędność kosztów paliwa
  W przeciwieństwie do samochodów ICE, Tesla nie wymaga paliwa do pracy. Dlatego nie musisz się martwić o rosnące lub malejące koszty paliwa, a nawet o stanie w kolejce do dystrybutora.
 • Cichsza praca
  W przeciwieństwie do samochodów napędzanych benzyną, Tesle są bardzo ciche w eksploatacji, co oznacza, że nie będzie Ci przeszkadzał hałas podczas jazdy do domu.
 • Bezpieczeństwo pojazdu
  Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Tesla jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Ogromna w tym zasługa funkcji autopilota, którą oferuje Tesla.
 • Zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy
  Tesla może pochwalić się jednym z najbardziej zaawansowanych systemów informacyjno-rozrywkowych na rynku. Każda Tesla wyposażona jest w duży ekran, który ułatwia obsługę ich zaawansowanych samochodów.
 • Technologia autonomicznej jazdy
  To jedna z cech, które wyróżniają Teslę spośród innych zaawansowanych pojazdów. Funkcja samokierowania sprawia, że jazda tym samochodem jest przyjemna i bezpieczna zarazem.
  Która Tesla jest najlepsza dla właścicieli psów?

FAQ

Czy samochody elektryczne są przyjazne dla środowiska?

W porównaniu z samochodami ICE, samochody elektryczne są przyjazne dla środowiska. Dzieje się tak, ponieważ nie używają one benzyny, która wytwarza dwutlenek węgla, co kończy się zanieczyszczeniem środowiska. Dlatego też samochody elektryczne mogą pomóc w osiągnięciu czystszego powietrza i mniejszej ilości gazów cieplarnianych.

Czy to prawda, że właściciele samochodów elektrycznych otrzymują ulgę podatkową?

Tak, to prawda. Pierwotni właściciele Tesli lub innych w pełni elektrycznych samochodów mogą uzyskać ulgę w swoich zeznaniach podatkowych tylko za posiadanie samochodu, który jest dobry dla środowiska. Musisz jednak znać zasady, jakie obowiązują w takich sytuacjach podatkowych. Niemniej jednak, w niektórych stanach można uzyskać nawet do $7,500 kredytu.

Dlaczego ludzie kochają Tesle nawet z jej niedociągnięciami?

Tak, Tesla może mieć kilka wad, ale to nie znaczy, że jest to zły samochód. Ogólnie rzecz biorąc, zalety Tesli przewyższają wady. Poza tym, większość ludzi kocha Teslę ze względu na jej wysokiej klasy technologię, funkcję samojezdną i wyjątkowy zasięg. Na dodatek Tesla ma doskonałą sieć superchargerów.

Podsumowanie

Zanim kupisz Teslę, koniecznie poznaj jej wady i zalety. Pomoże Ci to dokonać świadomego wyboru i przekonać się, czy możesz poradzić sobie z wadami, z jakimi wiąże się Tesla. Niektóre z głównych wad silników Tesla to wysoki koszt początkowy, degradacja baterii, wysokie składki ubezpieczeniowe i dłuższy czas naprawy.

Podsumowując, jeśli porównasz zalety i wady Tesli, przekonasz się, że zalety przeważają nad wadami.

  Najlepsza Tesla dla wysokich kierowców

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z