Jakie są złe strony Tesli?

Jakie są złe strony Tesli?

Nie ma wątpliwości, że Tesla wprowadziła zamieszanie w branży motoryzacyjnej. Niektórzy ludzie chwalą ją, podczas gdy inni ją krytykują. Chociaż Tesla oferuje wiele wspaniałych rzeczy, jest też kilka minusów. Więc, jakie są wady posiadania Tesli?
Jedną ze złych rzeczy na temat tej popularnej marki pojazdów elektrycznych jest to, że jest to dość drogie w porównaniu do podobnych samochodów na rynku. Inne minusy obejmują długie godziny ładowania, ukryte koszty i zawodny system autopilota. Nie jest on również idealny do jazdy w śnieżnym lub zimnym klimacie, ani nie nadaje się do pokonywania długich dystansów.
Tesla istnieje dopiero od niespełna dwóch dekad, ale już zdążyła naprawdę zmienić oblicze branży pojazdów elektrycznych. Wielu producentów samochodów, którzy odrzucili pomysł przejęcia przemysłu motoryzacyjnego przez EV w najbliższym czasie, teraz traktują tę kwestię z powagą, na jaką zasługuje.
Tesla może być znana ze swoich wygodnych, ekologicznych, wydajnych i efektywnych pojazdów, ale dobrze jest też znać minusy samochodu, aby wiedzieć, czego się spodziewać w dłuższej perspektywie. Dlatego w tym poście podkreśliliśmy niektóre ze złych rzeczy o Tesli.
Oto niektóre wady Tesli:

Dość drogie

Tesla jest droższa niż jej konkurenci. Większość ludzi postrzega Teslę jako pojazd z wyższej półki lub luksusowy. Do pewnego stopnia jest to poprawne, ponieważ startowy model bazowy Tesli idzie za około 35 000 dolarów.
Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk powiedział, że to się wkrótce zmieni, ponieważ zamierzają stworzyć niedrogie samochody dla wszystkich. Jest to jednak wciąż dalekie od rzeczywistości, chyba że poprawią swoją technologię i ceny baterii drastycznie spadną.

Ładowanie zajmuje dużo czasu

To zależy od tego, czy Ci się spieszy, czy nie. Większość pojazdów elektrycznych potrzebuje co najmniej 1 do 2 godzin, aby w pełni naładować się w domu. Jeśli więc chcesz się gdzieś spieszyć, a bateria Twojego samochodu jest pusta, będzie to problem. Jednak superchargers Tesla trwa mniej niż 40 minut, aby w pełni naładować.

  Jak często trzeba serwisować Tesle?

Brak centrów serwisowych

Ogromnym problemem dla właścicieli Tesli jest dostęp do centrów serwisowych. Jeśli mieszkasz daleko od centrum serwisowego Tesli, to posiadanie Tesli jest bezwartościowe. Dzieje się tak dlatego, że naprawa Twojego samochodu w razie wypadku lub problemu może zająć tygodnie lub miesiące.
Dzieje się tak dlatego, że większość części Tesli musi zostać przetransportowana do centrum serwisowego. A w niektórych przypadkach, samochód może trzeba wysłać do Tesla do kalibracji w przypadku wypadku bałagan z czujników. Jest to bardzo trudne dla wielu osób, ponieważ mogą być zmuszeni czekać miesiącami, aby odzyskać swój samochód.

Samochód jest bardzo cichy

Podczas gdy cisza może wydawać się dobrą rzeczą, cicha praca Tesli może być w rzeczywistości dość niebezpieczna. W przeciwieństwie do konwencjonalnych samochodów z silnikami, Tesle nie informują o tym, że są w trakcie jazdy. Ze względu na ich cichą pracę, Tesli łatwiej jest spowodować wypadek niż konwencjonalnemu samochodowi.
Dlatego prowadząc Teslę, musisz zachować szczególną ostrożność. Inni kierowcy i piesi nie usłyszą, że nadjeżdżasz, więc musisz być całkowicie świadomy swojego otoczenia, niezależnie od tego, czy cofasz, czy jedziesz w strefie szkolnej.

Wątpliwy system autopilota

Kiedy słyszysz o funkcji Tesla Autopilot, możesz pomyśleć, że ten samochód brzmi nie z tego świata. Tesla Autopilot to zestaw zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, które posiadają takie funkcje jak adaptacyjny tempomat, centrowanie pasa ruchu czy autoparkowanie.
Mimo że system autopilota wydaje się interesujący, wiele osób miało na niego skargi. Kilka osób zgłosiło awarię tego systemu, co stanowi poważny powód do niepokoju, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

  Czy ciężarówka Tesli jest wodoodporna?

Nie jest idealny do długich dojazdów do pracy i holowania

Jeśli zamierzasz podróżować na długich dystansach lub holować RV, to być może będziesz musiał zmienić samochód, który planujesz używać. Wynika to z faktu, że ładowanie nie trwa długo.
Większość Tesla może pokryć co najmniej 300 mil na pełnym naładowaniu. Tak, jeśli jesteś venturing daleko od domu, upewnij się, że badania opcji ładowania. Jeśli trasa, którą zamierzasz pokonać, ma ładowarki, to możesz śmiało ruszać w rejs swoją Teslą EV.

Nie nadaje się do jazdy w zimnym klimacie

Inną główną wadą posiadania Tesli jest to, że nie nadaje się ona do zimnego klimatu. Dotyczy to wszystkich pojazdów elektrycznych, a nie tylko Tesli. EV nie są wydajne w zimnym klimacie. Jednym z powodów jest strata energii na ogrzewanie akumulatora.

Good things to know before you buy a Tesla

Dlaczego sprzedałeś swoją Teslę?

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie sprzedają swoje Tesle, jest to, że przesiadają się do lepszego modelu Tesli. Kochają tę markę i są gotowi na upgrade.
Innym powodem jest to, że dział serwisowy ich zawiódł. Jest to jeden z głównych problemów związanych z posiadaniem Tesli: brak wystarczającej liczby centrów serwisowych.
Jeśli Twój samochód Tesla bierze udział w wypadku lub ktoś przypadkowo zarysuje Ci lusterko boczne, możesz żałować dnia, w którym kupiłeś Teslę. Dzieje się tak dlatego, że centra serwisowe są ograniczone i może minąć wiele dni, zanim samochód zostanie naprawiony.

  Jakie są wady Tesli?

Czy samochody Tesla są naprawdę tańsze w posiadaniu?

Tak, są. Tesla może mieć swoje minusy, w tym drogi koszt początkowy. Ale nie zrozumcie tego źle, ponieważ są one łatwiejsze w utrzymaniu przez lata. Dzieje się tak, ponieważ samochód ma mniej części, co oznacza mniejsze zużycie. Cena superchargerów Tesli to również tylko 0,28 dolara za kWh, co jest tańsze niż kupowanie gazu.

Jaka jest brzydka prawda o Tesli?

Gorzka prawda o Tesli jest taka, że jesteś na łasce aktualizacji oprogramowania Tesli. Tak, te aktualizacje mogą być dobre dla Twojego samochodu, ale sprzęt jest wciąż taki sam. Z czasem, nowe aktualizacje oprogramowania nie będą kompatybilne z Twoim sprzętem i zaczną pojawiać się problemy. Tak więc, będziesz zmuszony do aktualizacji sprzętu, jak również. To jest ta sama rzecz, którą ludzie często widzą, jak dzieje się z ich smartfonami.

A Tesla is still worth it

Tesla może mieć kilka minusów, ale dobro przeważa nad złem. To prawda, Tesla nie jest dobry samochód dla długodystansowych, holowanie, lub zimnym klimacie. I jego super cichy, aby uruchomić, co może łatwo spowodować wypadek. Jednak Tesla ma kilka zalet, takich jak doskonała wydajność, bezpieczeństwo, wydajność, niskie koszty utrzymania i federalne rabaty podatkowe.
Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie lub naprawdę daleko od stacji benzynowych, należy rozważyć uzyskanie innej marki samochodu. Ale jeśli chcesz doświadczyć najnowocześniejszego pojazdu elektrycznego na rynku, nic nie pobije Tesli. Zapomnisz o wizytach na stacjach benzynowych, ponieważ nie będziesz potrzebował żadnego paliwa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z