Jakie samochody mają silniki V8?

W świecie, który staje się coraz bardziej świadomy ekologicznie, duże silniki stały się w pewnym sensie rzadkością. Tak czy inaczej, prawdziwy samochód o wysokich osiągach i prawdziwy luksusowy krążownik nadal muszą mieć duży silnik, aby zmaksymalizować swój potencjał.

V8 jest prawdopodobnie najbardziej kultowym silnikiem spośród nich wszystkich. Mimo że V12 i V10 brzmią niezwykle egzotycznie, są zbyt ciężkie i nie nadają się do wielu celów. Z drugiej strony, dobrze zaprojektowany silnik V8 może być zarówno niezwykle pulsujący i mocny, jak i potulny i stosunkowo wydajny, gdy jest potrzebny.

Jeśli nadal chcesz kupić V8 dzisiaj, upewnij się, aby sprawdzić Ford Mustang GT jako Mustang jest jednym z najbardziej kultowych samochodów V8, które kiedykolwiek istniały. Jednakże, jeśli chcesz bardziej ekskluzywne doświadczenie, upewnij się, aby sprawdzić Jaguar F-Type R.

Jeśli wolisz SUV-y od sedanów, Dodge Durango oferuje najbardziej szalone V8, a Mercedes GLE ma najlepszy silnik V8. Jeśli jednak zależy Ci na maksymalnych możliwościach przewozu rodziny i maksymalnych osiągach, żaden samochód nie może się równać z nowym Audi RS6.

Ford Mustang GT 5.0 – Ostatni w swoim rodzaju

Mało który samochód jest tak utożsamiany z silnikiem, jak Mustang z wolnossącą jednostką V8. Mustang jest dostępny jako coupe lub kabriolet i można wybrać pomiędzy manualną skrzynią biegów a automatyczną. Silnik EcoBoost V6 jest również dostępny, ale trudno jest iść przeciwko V8.

Ford Mustang nadal można mieć z wolnossącym V8 z fabryki, co jest raczej niespotykane w 2021 roku. Większość marek nie tylko przechodzi na wymuszoną indukcję, ale odchodzi od V8 w ogóle.

  Który mały samochód ma najlepszy prześwit?

Jaguar F-Type R – A brute in a suit

Jaguar F-Type R to muskularny, ale pięknie wyglądający 2-drzwiowy samochód sportowy stworzony, aby konkurować z takimi modelami jak Porsche 911 i Mercedes AMG GT. Różnica między F-Type i resztą jest taka, że F-Type nadal używa odpowiedniego, gardłowego silnika 5.0L V8 Supercharged, który nie może być dopasowany przez Niemców.

F-Type został niedawno zmieniony i dostał nową twarz, zaktualizowane silniki, zaktualizowany ekran infotainment, i bardziej dialed-up ustawienie zawieszenia. Oznacza to, że różnice między tymi dwoma modelami nie są diametralne, więc jeśli chcesz mieć świetny używany samochód z silnikiem V8, pamiętaj, aby rozważyć również poprzednią generację F-Type.

Dodge Durango Hellcat – Najpotężniejszy SUV z silnikiem V8 w historii

Dodge Durango jest zupełnym przeciwieństwem tego, czym powinien być prawdziwy SUV z silnikiem 2021. Z ponad 700 KM oferowanych przez 6.2L Supercharged V8, Durango startuje od 0-60mph w około 3,6 sekundy, co jest zdumiewające dla prawie 6000 funtów trzyrzędowego „rodzinnego” SUV-a.

Prowadzenie jest lepsze niż to, czego można się spodziewać, a wydajność paliwa jest fatalna. Z ceną wywoławczą 82 tys. dolarów, Durango Hellcat wykracza daleko poza swoje możliwości. Jednak to w końcu szalony SUV, więc wątpliwa cena jest konieczna.

Mercedes GLE 63 AMG – Najlepszy wszechstronny SUV z silnikiem V8

SUV-y średniej wielkości są ulubieńcami wielu rodzin na całym świecie, a kluczem do świetnego rodzinnego SUV-a jest dużo miejsca, dużo bezpieczeństwa i dużo praktyczności. Chociaż moc 600 KM niekoniecznie jest cechą obowiązkową dla rodziny, dobrze jest wiedzieć, że masz potężny silnik 4.0L BiTurbo V8, który czuwa nad Tobą przez cały czas.

  Które starsze samochody mają napęd na wszystkie koła?

Jak w przypadku wszystkich silników V8, wydajność paliwowa nie jest aż tak wysoka, ale jest o wiele lepsza niż w przypadku Durango Hellcat. Silnik jest gładki i potulny podczas jazdy w ten sposób, ale przekształca się w absolutnego szaleńca moment umieścić samochód w trybie sportowym.

Audi RS6- Najlepszy rodzinny samochód z silnikiem V8 w historii

Kombi zawsze było niezwykle praktycznym typem samochodu, ale ludzie mają tendencję do nielubienia kombi, ponieważ są one raczej nudne i nieciekawie wyglądające. Jednak nie wszystkie kombi są zbudowane tak samo, a podczas gdy RS6 istnieje, kombi powinno być okrzyknięte w wysokim poważaniu.

To powiedziawszy, RS6 jest napędzany przez 4.0L twin-turbo V8 podejmowania 605 KM, a także zwracając 20MPG, który jest lepszy niż większość samochodów na tej liście. RS6 jest wypełnione niesamowitymi materiałami, ekranami hi-tech, luksusowymi funkcjami i dominuje w segmencie, jeśli chodzi o praktyczność i przestrzeń bagażnika.

Sekcja FAQ

Dlaczego silniki V8 są wycofywane z produkcji?

Kilkanaście lat temu prawie wszystkie modele Mercedesa AMG były wyposażone w mocny silnik V8, a C63 był jednym z nich. C63 był często uważany za najlepszego sportowego sedana na rynku ze względu na swój silnik, więc to dość smutne, gdy zdajesz sobie sprawę, że nowy model będzie wyposażony w 4-cylindrowe turbo.

Powodem, dla którego silniki V8 są wycofywane z produkcji jest fakt, że nie są one przyjazne dla środowiska. Kosztują dużo pieniędzy na utrzymanie, kosztują dużo pieniędzy na tankowanie. Mniejsze silniki stają się coraz mocniejsze, co zagraża całemu sensowi V8, przynajmniej na papierze.

  Jaki samochód ma największą przestrzeń bagażnika?

Czy pomniejszony silnik z turbodoładowaniem może naprawdę zastąpić oldschoolowe V8?

Jeśli chodzi o osiągi, to tak. AMG stworzyło 4 cylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, który jest w stanie dostarczyć ponad 400 KM mocy, co oznacza, że ten 4-cylindrowy silnik może z łatwością przewyższyć wiele V8. Niemniej jednak, V8 to coś więcej niż tylko czasy 0-60mph.

V8 oferuje wyjątkowe wrażenia z jazdy, którym towarzyszy charakterystyczna nuta silnika, której nie da się odtworzyć bez względu na to, jak zaawansowany jest silnik 6-cylindrowy lub 4-cylindrowy.

Dlaczego powinniśmy ratować V8?

Świat wciąż się zmienia i powoli zmierzamy w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, przyszłości, w której V8 nie powinno istnieć. Jednak wysiłki zmierzające do oczyszczenia środowiska nie są równomiernie rozłożone, ponieważ niektóre kraje znacznie bardziej zanieczyszczają środowisko niż inne.

Jedynym sposobem, w jaki możemy ocalić V8 jest uczynienie ich bardziej ekonomicznymi, a producenci samochodów ciągle znajdują nowe sposoby, aby to osiągnąć. Silnik V8 jest wyjątkowy i żaden inny typ silnika nie jest w stanie nawet zbliżyć się do tego, co potrafi prawdziwa V8.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z